Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Proszę o pomoc przy kupnie używanej 156

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Mazda 323f BA
    Postów
    4

    Question Proszę o pomoc przy kupnie używanej 156

    Witajcie. Jak w temacie. na dniach jadę zobaczyć tą alfę: (nie mogę jeszcze wklejać linków więc wpiszę nr ogłoszenia na otomoto 6003831773) Na co zwracać uwagę przy zakupie Alfy? Niby 156 to jedne z bardziej udanych modeli, jednak nie miałem nigdy przyjemności prowadzić Alfy. Jak wygląda koszt napraw takich standardowych, zawieszenie, sprzęgło, rozrząd itp? I w końcu co myślicie o tej ofercie? Autko na pierwszy rzut oka warte swojej ceny? Niby książka serwisowa jest ale coś mi ten przebieg za niski jak na kombi... No i jak to jest z tymi pogłoskami o legendarnej awaryjności Alf? Z jednej strony jak dbasz tak masz.... Ale te pogłoski tez się z palca nie wyssały...
    Ostatnio edytowane przez michalxxxxx ; 28-03-2016 o 22:35

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie

    Kazdy ma swoje zdanie, kazdy postepuje inaczej ale jezeli chodzi o mnie... Nikt za darmo nic nie oddaje tym bardziej polak, stąd na takie oferty nawet nie patrze 2004 rok 5 tys. kup, a pojawi sie kolejna osoba hejtująca alfe romeo Nie wypowiem sie co do tego silnika bo mam diesela, jedyne co moge od siebie to sprawdz zawieszenie wielowahacz alu - wiadomo, wycieraczki lubia nie działać, vin, warto tez kupic kabel za pare zł i zajrzec w komputer. Przy tej cenie mocno skupilbym sie na spawach, 4 sladach takich sprawach. Oczywiscie moge sie mylic i zycze jak najlepiej

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Luk26
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Podkowa Leśna
    Auto
    AR 156 SW JTS '03
    Postów
    75

    Domyślnie

    Daj znać jak już będziesz "po", bo jestem ciekawy. Za tą cenę sprzedaje, to pytanie ile zapłacił w niemcowni, że się opłaca jeszcze ją sprzedać. Na pewno jest jakaś "niespodzianka"

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michal2203
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Lancia Lybra
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja bym odpuścił, taka fura za 5000zł? Troche nie chce mi się wierzyć. Fakt ładna jest, gdyby nie te rysy na zderzaku to moim zdaniem super sprawa Jak masz blisko możesz zajechać ogarnąć, ale żeby nie było ukrytej niespodzianki. Sprowadzona z niemiec, to gość chce jeszcze zarobić :/

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Mazda 323f BA
    Postów
    4

    Domyślnie

    No właśnie mam 150 km w jedną stronę dlatego Was koledzy i koleżanki pytam co Wy jako bardziej doświadczeni użytkownicy tej marki możecie poradzić w temacie... Też mnie ta cena niepokoi. Niby jest książka serwisowa, ale ciężko będzie zweryfikować jej autentyczność... chyba faktycznie odpuszczę.. Chyba, że jest tutaj ktoś z okolic Ostrzeszowa poświęciłby godzinkę na oględziny autka. Ale to już może zapraszam do prywatnej wiadomości co się dogadamy do szczegółów
    Ostatnio edytowane przez michalxxxxx ; 31-03-2016 o 15:05

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michal2203
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Lancia Lybra
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jak to mówią kupić auto to nie problem, tylko żeby jeszcze nim pojeździć :/ Najlepiej pojechać, sprawdzić go, przetrzepać gdzieś na stacji kontroli pojazdów i zobaczyć co i jak. Teraz sukinkoty potrafią wlać coś do silnika, żeby wszystko działało jak trzeba, tylko na czas sprzedaży auta.. Moim zdaniem coś śmierdzi w silniku. Przebiegowi bym zaufał, bo to ponad 10 tyś km rocznie średnio, więc moim zdaniem spoko, jak na benzynke. Choć może się tak zdarzyć, że był kręcony. Jakoś ja nie jestem zwolennikiem patrzenia na "okazje" :/ Jeżeli dajmy przykład auto stoi na rynku średnio 10-12tyś, to czemu ktoś sprzedaje je za 7tyś? Jakoś mi to nie pasi :/

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2203 Zobacz post
    Jeżeli dajmy przykład auto stoi na rynku średnio 10-12tyś, to czemu ktoś sprzedaje je za 7tyś? Jakoś mi to nie pasi :/
    Żeby szybko sprzedać to tak trzeba opuścić........ taki rynek.
    A co do tej Alfy z ogłoszenia to środek na zdjęciach zniszczony makabrycznie, wytargane radio , a jak tam ktoś nie umiejętnie włożył łapy to może być problem z elektroniką.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michalxxxxx Zobacz post
    mam 150 km w jedną stronę
    No takie realia zakupowe aut.
    To nie zakupy w galerii handlowej.
    Trochę kilometrów trzeba na trzaskać.
    Moja Bella

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar cargo241
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Będzin / Eerbeek
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 1,4TB
    Postów
    134

    Domyślnie

    Nie zawsze okazja jest nieuczciwa , ja osobiście bede sprzedawał swoje auto po wakacjach i nie dam ceny 12tysi tylko okolo 7 i tylko dlatego że mieszkam nie w polsce a jak kupie 159 to bede chciał pozbyć się swojej szybko z braku czasu . Ale fakt od handlarza nie wiadomo co się kupi !

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michal2203
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Lancia Lybra
    Postów
    5

    Domyślnie

    No wiadomo, tańsze auto może być lepsze niż te droższe, które wydaje się być lepsze Auta to loteria nie ukrywajmy się, czy kupujesz za 5tyś czy za 50 nigdy nie wiesz co w trafisz

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Mazda 323f BA
    Postów
    4

    Domyślnie

    Na chwilę obecną chyba się wstrzymam. A zawsze coś więcej uda się odłożyć na nowszy model czy coś...

Podobne wątki

  1. Pomoc przy kupnie 147
    Utworzone przez leonwwa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 17:33
  2. Zamiar Kupna Alfy Proszę o wstępne opinie na co uważać przy kupnie !
    Utworzone przez michalmc008 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 09:55
  3. Pomoc przy kupnie auta Alfa 147 - Zapłacę za pomoc - Rzeszów
    Utworzone przez MarekR w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 07:27
  4. pomoc przy kupnie 159
    Utworzone przez Robsonrt5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 20:23
  5. Proszę o pomoc przy kupnie AR 166 2.4 JTD
    Utworzone przez RobertD1 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory