Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 1.9 jtd 105 diagmoza dwumas czy raczej poduszki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie 1.9 jtd 105 diagmoza dwumas czy raczej poduszki

    Witam, wiem że temat dwumasy i wibracji w jtd byl juz wielokrotnie poruszany ale mam pytanie o wasze opinie co to moze byc.. Bo kupilem alfe za smieszne pieniądze dzis i tak sie zastanawiam zanim pojade na podnosnik. Obstawiam dwumas ale moze jednak ( oby) to wina poduszek.. Sytuacja wyglada tak auto pali od strzala po odpaleniu silnik drży i klekocze od tych wibracji.. Po dodaniu gazu ( 1200 obrotów w górę) kultura pracy prawidlowa. Podczas samej jazdy także. Tylko ruszanie sprawia mały problem. Jak ruszam z normalna iloscia gazu slychac stukniecie, raczej jednorazowe i dosyc donosne. gdy dodam wiecej gazu jakos rusze bez wiekszego problemu. Wcsisniete i zwolnione sprzęgło nie ma wplywu na odlosy i wibracje silnika. Dodam tez ze wibracje raczej nie przenosza sie na kierownice i nadwozie i moze wmawiam to sobie liczac ze to poduszki ale wydaje mi sie ze drgania sa raczej po lewej stronie wieksze ( patrząc na sam silnik od przodu) gorna poduszka wygląda ok. Co o tym sadzicie?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Z tego co piszesz wynika, że raczej będzie problem ze sprzęgłem. Miałem drgania kiedyś to były poduszki, tyle, że te drgania wydawały dźwięk metaliczny a przy ruszaniu nie było żadnych oznak. I na pewno nie telepało mi budą.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    U mnie buda tez sie nie telepie. A dodam tez, ze poprzedni wlasciciel rzekomo jezdzi tak od kiedy ja kupil ( od grudnia)zrobil okolo 8 tyś. i jak twierdzi nic sie nie zmienia. Pozostaje obadac poduchy a jak nie to zwale skrzynie i do roboty.
    Ostatnio edytowane przez kivi89 ; 06-05-2016 o 11:16

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Daj znać jak już będziesz pewny co było powodem, bo w alfie, którą sprzedałem przedwczoraj były te same objawy i jestem ciekaw. Też obstawiałem poduszki.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Z torunia jesteś, podjedź do Janka w Bydgoszczy - to spec od Alf. Sam ostatnio odebrałem od niego auto po demontażu skrzyni i jestem bardzo zadowolony. Duże doświadczenie i wiedza.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    W ostatecznosci podjade ale puki jestem w stanie robie sam autko po wstepnej diagnozie zauważyłem, że mam zerwana gorna podusze w obu punktach na kielivhu i na silniku.. Tak wiec wszystko idzie w dobrym kierunku i jest nadzieja ze koszty naprawy usterki beda znacznie niższe. Pytaniw tylko czy ta gorna łapa/poduszka jest w stanie narobic tyle zamieszania. Zobqczymy wlasnie zamawiam nowa po weekendzie ja założę.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Wiesz co.. U siebie wymieniłem wszystkie poduszki (oryginalne), sprzęgło, dwumasę, półośki, a i tak czasami podczas ruszania czuć uderzenie jakby od zazębiającego się napędu. Przy odpuszczaniu gazu to samo. Przyzwyczaiłem się już bo szkoda mi czasu nerwów i pieniędzy.

    I mam dokładnie to samo co Ty jeśli chodzi o wibrację na jałowym - czyli ok 1200 obr. dopiero kultura pracy wzrasta. W moim przypadku gdy wymieniłem już pół samochodu śmiem twierdzić, że to od wtrysków - więc olewam dopóki jeździ i spalanie ma w normie.

    W moim odczuciu Twój objaw nie jest od poduszek tylko właśnie od koła dwumasowego, które nie tłumi drgań w momencie gdy tarcza sprzęgła łapie koło zamachowe. Więc idąc dalej jedna masa przesuwa się względem drugiej bez jakiegokolwiek tłumienia i stąd stuknięcie. Zerwana poduszka w przypadku diesla dawałaby Ci raczej wiele stuknięć bo silnik wibruje.

    Poza tym górna poduszka o której piszesz ma za zadanie tylko chronić silnik przed przesunięciem. Jeździłem bardzo długo na zerwanej i nic złego się nie działo.

    Jaki auto ma przebieg i czy ktoś wcześniej wymieniał dwumasę?
    Ostatnio edytowane przez maciaba ; 07-05-2016 o 17:23

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Przebieg 320 tysi wiec raczej kiedys juz bylo wymieniane ale kiedy to kto wie... Ale zaobserwowalem wczoraj dziwna sprawe.. Bo przyprowadzilem ja w sumie dopiero wczoraj pod dom i parkujac dwoma kolami na krawezniku auto( przechylone gdzie kierowca nizej pasazer wyzej) wibracje zdecydowani łagodniejsze... No ale co tu gdybac lapa i tak do wymiany poduchy dolne ocenie jeszcze na kanale wiec nie jest to forsa eywalona na marne. Jak nie pomoze to zwale skrzynie..w poniedzialej beda klamoty to sie wyjasni

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    A wiec sprawa sie nieco rozjasnila. I wyglada to tak po wymianie gornej poduchy /wspormika silnika uspokoil sie pracuje ladnie nie telepie sie. Ale ewidentnie z prawej strony słychać jakby zle pracujące łozysko ale nie szum tylko przwiek jak kolo drabiniaste. Takie gluche trudno to opisac. Sa to dolne partie okolice paska wielorowkowego rozrządu. Czy to moze byc np. Pompa wspomagania lub alternator? A moze poducha wydaje taki dzwiek? sam juz nie wiem ale w okolicach skrzyni cisza kompletna.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    a co ze sprzęgłem jest ok ?

Podobne wątki

  1. [159] Dwumas czy poduszki silnika?
    Utworzone przez darkghost w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 20:19
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. Dwumas czy poduszki
    Utworzone przez pedro_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 21:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory