Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Głośne "wycie" w komorze silnika 1.8 TS

  1. #1
    Młody84
    Gość

    Domyślnie Głośne "wycie" w komorze silnika 1.8 TS

    Witam wszystkich! mam taki problem z moją AR że po odpaleniu auta w komorze silnika zaczyna "wyć" i to bardzo głośno i nieprzestaje wogóle po otwarciu komory silnika dźwieg dochodzi w okolicach pompy wspomagania i kolektora dolotowego! Moze ktoś wie co to może być??? prosze o pomoc!!!

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy, u mnie problem był w łożyskach alternatora. Należałoby zdjąć pasek i wtedy zdiagnozować co powoduje wycie, może powodować to alternator, pompa a może któraś z rolek albo napinacz.
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A sprawdzałeś poziom płynu w układzie wspomagania kierownicy? Jeśli będzie go zbyt mało to na pewno będzie wyć.

  4. #4
    ulvhedin
    Gość

    Domyślnie

    Zdarzyła mi sie taka przypadłość. Okazało sie że padła pompa wspomagania. Wcześniej nie było żadnych oznak. Poprostu nagle zaczęło przeraźliwie wyć. Dźwięk nasilał sie podczas kręcenia kierownicą.

    I teraz taka rada co do poszukiwań części. Nowa pompa sporo kosztuje (regenerowana). Jakbyś szukał używanej to pasuje od Fiata Bravo/Brava, Marea (liczą mniej bo od Fiata a nie od Alfy). Nawet z tych mniejszych wersji silnikowych. Rożnica jest taka że pompa z Fiata daje mniejsze ciśnienie (katalogowo). W alfie działa i nie czuć żadnej róznicy.

    pozdrawiam

  5. #5
    Młody84
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za rady ściągłem pasek i okazało się że to alternator. a terez jak go wyciągnąć?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    W wyjęcie alternatora trochę pracy trzeba w to włożyć, nie widziałem osobiście jak to robili u mnie bo zleciłem warsztatowi... ale z tego co wiem dobierali się do niego od góry, czyli demontaż wszystkiego co po drodze przysłanie widok alternatora...wliczając w to kolektor dolotowy... w tym wątku jest opis jak można go wymienić http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...6_1_8_t_s.html
    wychodzi że sposobów może być wiele
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  7. #7
    Młody84
    Gość

    Domyślnie

    udało się wyciągnąć alternator od góry było trzeba zdemontować kolektor dolotowy i wyciągnąć tamtendy alternator pozdro dla wszystkich

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 20:05
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 20:50
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory