Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Brak świateł mijania (ori ksenony) i postojówek

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Nie trzeba myć silnika… nigdy nie myłam silnika. W GT wystarczy, że dekiel będzie niedokręcony, albo wystarczy przerwać uszczelkę na pół, lub niedokładnie ją zamontować, po wymianie żarówki od góry lub ustawianiu świateł w stacji diagnostycznej. Ulewa, albo mycie samochodu myjką podciśnieniową w takich okolicznościach skutkuje parowaniem lampy. Od razu powstaje nieszczelność, zaciąga wodę i wilgoć. A lokalizacja przetwornicy jest taka, że zaraz na nią płynie i robi się zielona. Woda może dostać się na silnik krokowy, na chrom, etc… to są małe ilości. Generalnie procedura wymiany jest taka, że wiele warsztatów to olewa i wymieniają od góry, żeby było prościej i szybciej. Chodzi o dostęp do jednej śruby. Potem jak odkręcą, to trudno od góry dokręcić.
    - za pierwszym razem niedokręcony dekiel i w dwóch miejscach przetarcia na uszczelce, za drugim uszczelka przerwana na pół.
    - Innej nieszczelności raczej być nie może, klosze są szklane, w mojej nigdy nie ruszane, nie polerowane, szkło ładne, bez rys. Żaden z fachowców nie miał takiego pomysłu, generalnie odradzają jakąkolwiek ingerencję w sam klosz, jak nie ma potrzeby. Oceniają lampę przed naprawą. Po każdym uszczelnieniu trzyma, do kolejnej wymiany żarówki, albo nastawu świateł, czyli w moim wypadku, co 3 lata.

    Pozycjonowanie będzie działać tylko na oryginalnej przetwornicy. Żarnik ksenonowy będzie świecił na także na zamiennikach. A jeśli przetwornica jest zalana i zaśniedziała, jest do wymiany.
    - Do GT - od forda, BMW pasują, trzeba patrzeć na nr (jak napisałam), wygląd i opis do jakich żarników jest na obudowie. Jak masz komunikację z lampami, to możesz sprawdzić w MES, przynajmniej czy silnik krokowy działa i jakie na ten moment wygenerował błędy. Nie sądzę, żeby ewentualne błędy były widoczne na konsoli. Ja mogę tylko patrzeć podczas rozruchu, jak jadą góra – dół, i tyle.

    Możesz oczywiście sprawdzić z mojej lampy, ale wolę i proszę, żeby ewentualną próbę na Twojej i mojej lampie robił mechanik. Zapytaj czy znajdzie czas. Mam złe doświadczenia z ruszaniem tych lamp, wg mnie jak nie parują i świecą, lepiej ich nie ruszać. A teraz mam taki stan dla obydwu. Poza tym lampa jest na obserwacji, uszczelka tym razem była przerwana na pół, dał uszczelnienie jakieś swoje i mam patrzeć, jak zacznie parować mam wrócić, będzie poprawiał na gwarancji. Póki co było ok, jak jechałam w deszczu i była myta. Jakby co, lewa lampa (od pasażera) ma nieoryginalną przetwornicę, od forda. Chyba, do demontażu samej przetwornicy nie ma potrzeba otwierać lampy, ale jak chcesz sprawdzać inne elementy, to prośba moja jest - o dokręcenie śrub i dokładne jej uszczelnienie od strony dekla. Przepraszam za prośbę jeśli jest na wyrost – ale mam złe doświadczenia z ruszaniem tych lamp.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Własnie chce zrobić to w ten sposób aby podłączyć jakieś hidowe przetwornice, aby żarnik świecił , jeśli chodzi o ustawienie soczewek ustawie je tak aby nie oślepiały, tylko żeby nie przeszły w tryb awaryjny ponieważ swiecą w ziemię a tego nie chcę, niestety nie wiem jak podłączyć taką nie oryginalną przetwornicę, szukam szukam i niestety nie mogę znaleźć przetwornicy która ma takie same wejscie zasilające jak lampa, bo rozumiem, że takiej hidowej przetwornicy nie wpinam w wtyczkę starej przetwornicy?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sprzedawałem przetwornice za 150 zł, inni sprzedają za 250 zł . Naprawdę to tak dużo aby naprawić profesjonalnie auto?????
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Gdyby były oryginalne przetwornice kosztowały 150zł nawet bym nie pisał tego tematu, niestety są za 280zł sztuka a potrzebuję dwie, aczkolwiek chyba jednak się zdecyduję ze względu na samo poziomowanie soczewki ponieważ nie chcę nikogo oślepić na drodze..

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No niestety handlarze to zdziercy. A co do zalania przetwornic - zalałem u siebie po myjni jedną (przez źle założoną zaślepkę z tyłu) i po rozebraniu, wysuszeniu i wyczyszczeniu działa bez problemu. Więc może na początek to spróbuj? Może się wcale nie spaliła.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Przetwornice rozkręciłem i było w niej sporo wody. Była cała zaśniedziała, wszystko zostało wyczyszczone, wysuszone i niestety nie odpala..

    EDIT przetwornica w cale nie wygląda na uszkodzoną ale nie wiem jak ją sprawdzić czy na pewno padła (poziomowanie soczewki działa), znalazłem teraz uzywkę za 200zł, jestem zdecydowany kupić.. Tylko nie chce takiej sytuacji, że wydam 400zł na przetwornice i żarnik jak nie odpalił tak nie odpali ;D
    Ostatnio edytowane przez LuKe93 ; 20-07-2016 o 22:01

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Własnie chce zrobić to w ten sposób aby podłączyć jakieś hidowe przetwornice, aby żarnik świecił , jeśli chodzi o ustawienie soczewek ustawie je tak aby nie oślepiały, tylko żeby nie przeszły w tryb awaryjny ponieważ swiecą w ziemię a tego nie chcę, niestety nie wiem jak podłączyć taką nie oryginalną przetwornicę, szukam szukam i niestety nie mogę znaleźć przetwornicy która ma takie same wejscie zasilające jak lampa, bo rozumiem, że takiej hidowej przetwornicy nie wpinam w wtyczkę starej przetwornicy?
    Nie mam HIDów. Po prostu xenon jest zawsze w tym samym położeniu, ustawionym w stacji diagnostycznej, niezależnie od prędkości, czy innych zmian wykrywanych przez czujniki. Miałam na myśli analogiczną oryginalną przetwornicę xenon AL tylko nie dedykowaną do AR GT, czy 156, stąd określenie zamiennik. Wiele przetwornic AL ma takie same wejścia, jak w naszych lampach.

    A ta cena za dedykowaną mnie zaskoczyła. Kupiłam do forda AL za 300PLN, w ASO wołają 1kPLN, a w sieci z gwarancją roczną znalazłam najtaniej 650/700PLN. Gdzie można kupić dedykowaną w cenie 150PLN, 200 PLN czy 288PLN? Taką cenę, to za pełną funkcjonalność oświetlenia warto zapłacić.

    Jeśli masz taki problem z diagnozą usterki, zrób tak jak ja - oddaj lampy do fachowca.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 20-07-2016 o 23:07

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Dzisiaj będę podpinał nową oryginalną przetwornicę, dowiem się czy tylko przetwornica padła czy coś jeszcze.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Także wiem już, że w jednej lampie padła przetwornica i zapłonnik, drugiej lampy jeszcze z auta nie wyjąłem, jestem w trakcie wymiany zapłonnika, rozkleiłem lampę i teraz mam problem, potrzebuję wyciągnąć odbłyśnik wraz z soczewką, jakoś z tym raczej się uporam tylko jak ja to potem poskładam , chyba, że jest jakaś opcja wymiany zapłonnika bez ściągania odbłyśnika ale raczej wątpię.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    tylko jak ja to potem poskładam
    W odwrotnej kolejności.
    O jakim zapłonniku mówisz? Co to jest?

Podobne wątki

  1. Brak świateł mijania.
    Utworzone przez alfabetyczny w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 09:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  3. Brak świateł mijania
    Utworzone przez evomarkos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 13:10
  4. Brak świateł mijania ;/
    Utworzone przez Metius w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 14:44
  5. brak świateł mijania
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory