Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: [156] Chcę uratować swoją Alfę

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 147 Q2 1.9JTD 16v 2007
    Postów
    6

    Post [156] Chcę uratować swoją Alfę

    Witam wszystkich serdecznie.

    Pierwszy post i od razu muszę prosić was o pomoc. Kupiłem właśnie pierwszą w życiu Alfę - 156 1.9JTD, nie pytajcie dlaczego akurat ta, i czemu kupiłem ją w takim stanie jakim zaraz ją opiszę. Alfa była marzeniem i teraz czas na przywrócenie jej życia. A więc zaczynajmy:

    Na sam początek zawieszenie, ktoś bardzo źle ją traktował, z tego co widzę tylny amortyzator od strony kierowcy jest spawany a sprężyny ruszają się pod samym naciskiem palców, z przodu sprężyny wraz z amortyzatorami są w tragicznym stanie, przy złapaniu jakiejś dziury dźwięk jakby koła miały zaraz odpaść. Poprzedni właściciel mówił że same zawieszenie z przodu robił ale nie amortyzatory ale mniejsza z tym. I teraz pierwsze pytanie: jak ocenić stan zawieszenia przód-tył we własnym zakresie (pojechanie na szarpaki zapewne skończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego).

    Podczas jazdy mruga bez przerwy kontrolka świec, przy czym auto potrafi się zatelepać przy odpaleniu i gaszeniu. Jakie najlepsze świece? Komplety z allegro 4szt. za 100zł to raczej robienie fuszerki.

    Następna kontrolka to czujnik zapięcia pasów. Gdzie on jest i czy istnieje możliwość naprawy.

    Kontrolka ABS. Czytałem wiele tematów, większość dotyczyła jazdy w zimie i możliwości zalepienia ich śniegiem. Teraz mamy lato a kontrolka wali po oczach. Co sprawdzać?

    Poduszka kierowcy i jej kontrolka. Świeci się ciągle, kierownica zmieniona z oryginalnej na sportową momo. I tu ważne pytanie. Czy używane poduszki z allegro to pewnik? Mimo wszystko wolę mieć pewność że w czasie wypadku jednak coś wystrzeli.

    Sprzęgło i dwumas. Ponoć wymienione, ale czy sprzęgło w waszych alfach łapie tak nisko? Bez dodania gazu nie mam co myśleć o ruszeniu autem bez szarpania.

    To na pierwszy ogień. Wiem że tematy były już przerabiane być może na tym forum ale jestem laikiem jeśli chodzi o Alfy, i tu błagam was o pomoc aby przywrócić jej życie a wiem że się da. Powiedzcie co robić i co sprawdzić dokładnie, na czym się skupić i co warto wymienić mimo wszystko.

    Jeśli coś jest nie tak w temacie to proszę administrację o zwrócenie uwagi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie

    Wstaw jakieś foty, skąd jesteś?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    A chociaż podłoga zdrowa?
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Niezły złom nabyłeś na pewno mechaniczny, pytanie jak blacha ? Pewnie podobnie, skoro ktos nie dbał to po całości.
    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Na sam początek zawieszenie, ktoś bardzo źle ją traktował, z tego co widzę tylny amortyzator od strony kierowcy jest spawany a sprężyny ruszają się pod samym naciskiem palców, z przodu sprężyny wraz z amortyzatorami są w tragicznym stanie, przy złapaniu jakiejś dziury dźwięk jakby koła miały zaraz odpaść. Poprzedni właściciel mówił że same zawieszenie z przodu robił ale nie amortyzatory ale mniejsza z tym. I teraz pierwsze pytanie: jak ocenić stan zawieszenia przód-tył we własnym zakresie (pojechanie na szarpaki zapewne skończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego).
    Najlepiej do mechanika, żeby poszarpał i zapisał na kartce co do zrobienia

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Podczas jazdy mruga bez przerwy kontrolka świec, przy czym auto potrafi się zatelepać przy odpaleniu i gaszeniu. Jakie najlepsze świece? Komplety z allegro 4szt. za 100zł to raczej robienie fuszerki.
    Świecie kup Beru bądź Denso, będą w porządku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Następna kontrolka to czujnik zapięcia pasów. Gdzie on jest i czy istnieje możliwość naprawy.
    Nie ma czujnika zapięcia pasów. Masz błąd, warto podpiąć pod laptopa i wykasować błędy. Po tym obserwuj czy się pojawią.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Kontrolka ABS. Czytałem wiele tematów, większość dotyczyła jazdy w zimie i możliwości zalepienia ich śniegiem. Teraz mamy lato a kontrolka wali po oczach. Co sprawdzać?
    jak wyżej

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Nie ma czujnika zapięcia pasów. Masz błąd, warto podpiąć pod laptopa i wykasować błędy. Po tym obserwuj czy się pojawią.
    Jest tylko po stronie kierowcy i tylko w przed FL.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Poduszka kierowcy i jej kontrolka. Świeci się ciągle, kierownica zmieniona z oryginalnej na sportową momo. I tu ważne pytanie. Czy używane poduszki z allegro to pewnik? Mimo wszystko wolę mieć pewność że w czasie wypadku jednak coś wystrzeli.
    po choinkę rzeźbienie w jakieś tandetne kierownice. Będzie błąd, bo nie masz tam poduszki. Poza tym, pewnie też przewody pocięte jak znam życie. Wykasowanie błędów nie pomoże, kontrolka będzie się paliła

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Sprzęgło i dwumas. Ponoć wymienione, ale czy sprzęgło w waszych alfach łapie tak nisko? Bez dodania gazu nie mam co myśleć o ruszeniu autem bez szarpania.
    jak na klekota przystało, na samym sprzęgle powinien ruszyć

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jest tylko po stronie kierowcy i tylko w przed FL.
    Powie szczerze, że nie wiem na czym miałby polegać ten czujnik. Bo jak nie zapnę pasów, to i tak nie świeci. Zapala się na chwilę przed włączeniem silnika i gaśnie. I cała filozofia czujnika

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 147 Q2 1.9JTD 16v 2007
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

    Cytat Napisał Carlos217 Zobacz post
    Wstaw jakieś foty, skąd jesteś?
    Foto wstawię jutro gdy będzie lepsze światło, jestem z Świdnicy.



    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    A chociaż podłoga zdrowa?

    Co do podłogi to w stanie dobrym ruda dopiero co się pojawiła, jestem w stanie we własnym zakresie ją oczyścić i zakonserwować, żadnych dziur na wylot ani nic z tych rzeczy

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Niezły złom nabyłeś na pewno mechaniczny, pytanie jak blacha ? Pewnie podobnie, skoro ktos nie dbał to po całości.
    Mechaniczny - pewnie masz rację. Blacharski - buda zdrowa nie ma żadnego ogniska rdzy, lakier w dobrym stanie wystarczy polerka. Większość rzeczy które widoczne są gołym okiem zrobię sam jeśli chodzi o jakieś drobnostki typu klamki zewnętrze w tylnych drzwiach itd.

    Jeśli chodzi o silnik to całkiem fajnie się zbiera, ale mam kolejne pytanie bo to pierwsze auto z turbo - zaczyna brać od ok. 1800 obr. nie stuka chodzi całkiem przyjemnie, ale czy powinno startować tak nisko?

    Kierownice nie ja zmieniałem, już taka jest w aucie a chce oryginalną. Nawet jeśli ma być tam wszystko pocięte i zrobione na odwal się, to choćbym miał wszystkie wiązki wymienić to to zrobię, bo jak piszę - chcę to auto przywrócić do życia. Wiem że nie raz nie dwa trafi mnie szlag, wydam na to połowę wypłaty co miesiąc i stracę pół roku na grzebaniu w tym aucie jak nie więcej. Po prostu mam dość tandetnych golfów i passatów i kolejnej audi. Każde auto ma to do siebie że się sypie coś z czasem bez znaczenia z jakiej fabryki wyjechało - uparty jestem i ta alfa ma być na dłużej.

    I olej, dowiedziałem się że lany był 5w40. Myślę że lepiej zalać inny bo ten to pewnie szmelc z orlenu.
    Ostatnio edytowane przez Patryk123 ; 24-07-2016 o 20:14

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Jeśli chodzi o silnik to całkiem fajnie się zbiera, ale mam kolejne pytanie bo to pierwsze auto z turbo - zaczyna brać od ok. 1800 obr. nie stuka chodzi całkiem przyjemnie, ale czy powinno startować tak nisko?

    I olej, dowiedziałem się że lany był 5w40. Myślę że lepiej zalać inny bo ten to pewnie szmelc z orlenu.
    Przy tych obrotach jest ok. Zalej sobie Motul, Valvoline lub Selenia.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    zieloo jest przecież kontrolka nie zapiętych pasów. Świeci dopóki nie zapniesz pasa kierowcy.
    Kolego z ciekawości ile zapłaciłeś za takie auto ,bo za 4000 można kupić już bezpieczne dla otoczenia 156-tki

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    zieloo jest przecież kontrolka nie zapiętych pasów. Świeci dopóki nie zapniesz pasa kierowcy.
    Kolego z ciekawości ile zapłaciłeś za takie auto ,bo za 4000 można kupić już bezpieczne dla otoczenia 156-tki
    bardzo dziwne, u mnie nic takiego nie świeci. A błędów zero, jak podpinałem pod komputer.

Podobne wątki

  1. [159] zważyłem swoją Alfę :)
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 15:55
  2. Jak długo sprzedawaliście swoją Alfę?
    Utworzone przez refresh w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 15:39
  3. Alfę 147 chcę ! :)
    Utworzone przez DonARello w dziale 147
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 12:35
  4. Chcę naprawić wadliwą Alfę
    Utworzone przez bussard w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 15:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory