Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Zawias po wymianie itak stuka...

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie Zawias po wymianie itak stuka...

    Hej
    Kilka dni temu wymieniłem cały kompletny zawias przód w mojej 156 2000 : wahacze dolne i górne , łaczniki i gumy stabilizatora, amortyzatory, odboje sprężyny i poduszki. Auto niby sztywniejsze prowadzi się lepiej ale na nierównosciach dalej cos puka. Niby bardziej głucho ale jednak. Tak jakby stabilizator dalej walił o cos. Na szarpakach nic wszystko sztywne itp. Gum od stabilizator nie przecinałem tylko założyłem jak trzeba po obnizeniu sanek..

    Kurde nie wiem to moja pierwsza alafa mam ją od roku i może ten typ tak ma. Nie mam też w okolicy nikogo kto ma podobny samochód żeby się przejechać i porównać.. Męczy mnie to trochę bo te wymiany kosztowały sporo a efekt raczej mizerny

    Jakies pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Hej
    Kilka dni temu wymieniłem cały kompletny zawias przód w mojej 156 2000 : wahacze dolne i górne , łaczniki i gumy stabilizatora, amortyzatory, odboje sprężyny i poduszki. Auto niby sztywniejsze prowadzi się lepiej ale na nierównosciach dalej cos puka. Niby bardziej głucho ale jednak. Tak jakby stabilizator dalej walił o cos. Na szarpakach nic wszystko sztywne itp. Gum od stabilizator nie przecinałem tylko założyłem jak trzeba po obnizeniu sanek..

    Kurde nie wiem to moja pierwsza alafa mam ją od roku i może ten typ tak ma. Nie mam też w okolicy nikogo kto ma podobny samochód żeby się przejechać i porównać.. Męczy mnie to trochę bo te wymiany kosztowały sporo a efekt raczej mizerny

    Jakies pomysły?
    Przekładnia, albo coś niedokręcone.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    końcówki drążków lub same drążki?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    na nierównosciach dalej cos puka. Niby bardziej głucho ale jednak
    Amortyzatory na tłoczyskach jak mają jałowy skok to też dają podobny dźwięk.
    Moja Bella

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    A poduszki amortyzatorow jakie kupiles? Bo jesli monroe to moze stukac, kilku użytkowników mialo z tym problem, ja tez...

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro1500 Zobacz post
    A poduszki amortyzatorow jakie kupiles? Bo jesli monroe to moze stukac, kilku użytkowników mialo z tym problem, ja tez...
    Potwierdzam, mam poduszki z amorami monroe z tyłu i lewa tylna strona lubi raz na jakiś czas postukać. Sam nie wiem od czego to zależy...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    No generalnie poduszki mam febi... juz zlokalizowałem co stuka... Lewy górny wachacz pukał na swożniu a dziwne bo nowy i sztywny. Przesamrowałem gnoja i jest cicho...

    Natomiast ponad miesiąc po wymianach prawa storna znowu jeczy i trzeszczy. Masakra.. Generalnie zaczynam łapać na to znieczulice i obstawiam że zaczne to grubo olewać bo to jest lipa że wymieniasz wszystko a cos znowu trzeszczy puka stuka.... Może po beemkach jestem przewrazliwiony

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    No a jakiej firmy to wszystko było?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    No generalnie poduszki mam febi... juz zlokalizowałem co stuka... Lewy górny wachacz pukał na swożniu a dziwne bo nowy i sztywny. Przesamrowałem gnoja i jest cicho...

    Natomiast ponad miesiąc po wymianach prawa storna znowu jeczy i trzeszczy. Masakra.. Generalnie zaczynam łapać na to znieczulice i obstawiam że zaczne to grubo olewać bo to jest lipa że wymieniasz wszystko a cos znowu trzeszczy puka stuka.... Może po beemkach jestem przewrazliwiony
    jak montujesz wahacze fasty lub inne badziewia, to nie ma co się dziwić.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    No a jakiej firmy to wszystko było?
    róznie... amory magneti marelli, poduchy febi, sprężyny harta bodaj , wahacze teknorot dolne górne dolphi czu jakos tak gumy febi łaczniki tez febi... Żadnej ekstrawagancji ale też nie najtansze szity na takich samych czesciach robiłem poprzednie dużo droższe samochody i było dużo lepiej. Mam też wrażenie że zaraz każdy tu napisze "ooo to dlatego że nie kupiłeś najdroższych części" ale to bzdura.. nie ma co w auto o rynkowej wartosci 6-7k wkładac 3 tysie w naprawe przedniego zawieszenia.. Generalnie nie jest źle auto duzo sztywniejsze po wymianach ale ten zawias konstrukcyjnie to jednak słabizna na polskie dziury.

Podobne wątki

  1. Stuka przy hamowaniu i ruszaniu - po wymianie wahacza
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:11
  2. V6 Stuka po wymianie uszczelki dekla i świec
    Utworzone przez Sudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 14:52
  3. [146] Po wymianie przegubu coś stuka nadal
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 22:38
  4. Po wymianie zawieszenia VEMA od Kordi52 stuka dalej - POMOCY
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 14:28
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 15:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory