Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pomoc przy diagnostyce

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie Pomoc przy diagnostyce

    Siemanko! Moja Alfa już od jakiegoś czasu męczy się z falującymi obrotami. Postanowiłem jej pomóc i zabrałem się za to w końcu podczas wolnego i słonecznego dnia. Otóż pierwsze co chciałem zrobić (a nie zrobiłem) to wyczyszczenie przepustnicy oraz krokowca. Zamiast tego podłączyłem najpierw telefon z aplikacją AlfaOBD i zresetowałem wartości adaptacyjne. Alfa (rozgrzana do 90 stopni) nagle trzyma obroty na poziomie 890-900 czasem opadły do 600 ale nie wzrosły powyżej 1000. Dla mnie zaskakujące, że nagle trzyma taki poziom. Pozostanie jeszcze sprawdzenie jej zachowania na zimnym motorze. Wrzucam fotki z aplikacji z wartościami po odpaleniu silnika przy temp. 90 stopni.

    Martwią mnie te jedne wartości na dużym minusie :/ jak to dokładnie powinno wyglądać? Jakie powinny być poszczególne wartości?





    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    A na zimnym dusi się jak głupia i nawet potrafi zgasnąć po dodaniu gazu

    Zamieszczam filmik:

    https://youtu.be/lyTokO6jud8

    https://youtu.be/2GycoykcN6M



    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Adasko9412 ; 21-08-2016 o 06:21

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Po wyczyszczeniu i zresetowaniu wartości adaptacyjnych obroty są na poziomie 980 - 1000 czasem 1050 mam nadzieję, że po przejechaniu jakiegoś dystansu jakoś to się wyrówna.

    Po resecie TRA i FRA zeszło do wartości 0 ale niestety DTV zostało na 128 i tak jest ciągle :/ dlaczego?

    Po rozgrzaniu auta i przejechaniu 6-ciu kilometrów FRA ma wartość 1.02 a TRA -56318.2 czy są to dobre wartości?

    Dodatkowo cykl demontażu i montażu krokowca musiałem przeprowadzić 2 razy gdyż po pierwszym resecie obroty trzymały 3 tysiące.

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Co do TRA - to wygląda bardziej jak błąd odczytu, chyba któregoś razu widziałem coś podobnego w swoim TS.

    U mnie falowanie było spowodowane nieszczelnością - wszystko sprawdziłeś dokladnie? Oczywiście harmonijka do sprawdzenia, rury odmy (tu u mnie był problem).

    Kolejne do sprawdzenia to przepływomierz - np test do odcięcia i spr max wartość dla twojego silnika. A dalej to świece (spr czy nie są np zalane olejem z cieknącej uszczelki pokrywy zaworów), cewki, może źle ustawiony rozrząd, różne moga byc powody.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 21-08-2016 o 21:34

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Jeszcze jedna rzecz - po resecie ustawień przed odpaleniem silnika zostaw go na zapłonie przez pewien czas (60s?) - kalibracja silnika krokowego.

    Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała odnośnie tego TRA - na pewno dobrą wersję ecu wybrałeś przy łączeniu? Chyba tu był problem.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Sprawdzony cały dolot. Wszystko szczelne wraz z harmonijką. Założone nowe obejmy. ECU jakie wybierałem podczas połączenia to te samo, które widać na załączonym obrazku poniżej z tym, że wszystko robiłem tym razem poprzez program AlfaOBD na Androida.



    Wieczorem wykonałem ponowny reset według instrukcji innych gdzie poradą jest odczekanie przed odpaleniem auta 40 sek. do minuty. Wiele jednak to nie zmieniało oraz wartości DTV wciąż były na poziomie 128, a nie 0. Dodatkowo po resecie gdy odpaliłem auto, natychmiast wskoczyło 3 tyś. obrotów i nie spadało. Wykonałem kolejny reset co spowodowało spadek obrotów do 2 tyś. po dodaniu gazu zaś obroty zostawały na poziomie do jakiego przygazowałem, nawet zamulenie na biegu nie pomagało. Zacząłem więc na nowo wszystko odłączać i znów wykonałem reset. Tym razem obroty utrzymują poziom 980-1080. Po odczekaniu trzech godzin i odpaleniu auta obroty nadal na tym samym poziomie jednak temp. wynosiła ok. 60 stopni więc aż boję się co będzie rano gdy ostygnie po całej nocy

    Podczas czyszczenia "możliwe" że lekko przesunąłem kółko zębate znadujące się we wnętrzu krokowca jednak wydaje mi się, że chyba nie ma to wpływu na takie zachowania?

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Po całej nocy stygnięcia Alfa po odpaleniu bardzo mnie zaskoczyła. Najwidoczniej chcąc wynagrodzić mi poświęcony dla niej czas w deszczu postanowiła ogarnąć swoje obroty po odpaleniu wskoczyło co prawda na 1500 lecz po przejechaniu ok. 700m może nawet mniej wciąż trzyma ok. 900-980

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pomoc w diagnostyce błędów silnika w 3.2
    Utworzone przez tomSRT w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 12:51
  2. Odpowiedzi: 363
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 23:33
  3. [145] Pomoc w diagnostyce 1.8 TS
    Utworzone przez kubakostek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 12:03
  4. Czy to na pewno przepływomierz? Pomoc w diagnostyce.
    Utworzone przez matri w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 15:19
  5. [GTV] pomoc przy diagnostyce
    Utworzone przez viruskill w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory