Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: AF 156 1.9 JTD Silnik szarpie, podskakuje, nie pracuje równo..

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AF 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Post AF 156 1.9 JTD Silnik szarpie, podskakuje, nie pracuje równo..

    Witam!
    Panowie, zacznę od tego ze moja alfa jest już leciwa, 2000r. i ma przejechane 370 000 km. Problemy które opisze, mam z nią od 2007, czyli od momentu zakupu ;-) przejechane miała wtedy jakieś 260 000 tyś. ignorowałem to gdyż praktycznie non-stop przebywam na delegacjach i naprawdę dużo nią nie jeździłem. Samochód chce oddać, bliskiej osobie, ale już nie w takim stanie w którym ją kupiłem :-) Wszystkie obowiązkowe zabiegi po zakupie były przeprowadzone i od tamtego czasu ponosiłem jedynie koszty związane z przeglądami ubezpieczeniami i na paliwo :-)

    Silnik od 2000 do 2500 obrotów gdy pedał gazu wciśnięty jest do oporu zaczyna drgać, po załączeniu turbiny pracuje normalnie..

    Czasem zdarza mu się na wolnych obrotach po maksymalnym skręceniu kierownicy dostać drgawek, zaczyna skakać, pracować bardzo nierówno aż w końcu dusi się i gaśnie..

    Nie wiem czy to ważne, ale odkryłem ze EGR jest zaślepiony, prawdopodobnie jest uszkodzony gdyż po usunięciu zaślepki kopci i nie pracuje równo.

    Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny, z góry dziękuje.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Kiedy maksymalnie skręcisz kierownicą to reakcja jest prawidłowa. U mnie jest to samo i obroty mają spadać przy skręceniu "na hama" bo to się odzywa pompa wspomagania. Przynajmniej u mnie dolatuje do maxa i potem z 2-3 cm da się, ale wkładając dużo więcej siły w kręcenie i wtedy też obroty spadają. To normalne wg mnie.

    Na resztę nie odpowiem, bo zwyczajnie nie wiem, ale mamy tutaj dobrych specjalistów

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AF 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Aha, wiem ze pompa wspomagania po maksymalnym skręcie obciąża bardziej silnik, ale moja alfa dostaje takich czasem drgawek że cały samochód podskakuje po czym gaśnie, a to już nie wydaje mi się takie, za przeproszeniem, normalne ;-)

    Dzięki za odpowiedz i czekam na kolejne ;-)
    Ostatnio edytowane przez _Grzesiek_ ; 22-08-2016 o 19:02

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grzesiek_ Zobacz post
    Aha, wiem ze pompa wspomagania po maksymalnym skręcie obciąża bardziej silnik, ale moja alfa dostaje takich czasem drgawek że cały samochód podskakuje po czym gaśnie, a to już nie wydaje mi się takie, za przeproszeniem, normalne ;-)

    Dzięki za odpowiedz i czekam na kolejne ;-)
    Nie jest to normalne. Pompa chodzi ciężko i dlatego obroty Ci spadają. Przy pompie, która jest ok, minimalne zobaczysz wahania. Reasumując, pompa Ci dziękuje za współpracę.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AF 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    no trudno... wreszcie coś się musiało upsuć.. a co z tym drżeniem od 2000 do 2500 obrotów.. i jeszcze czasem zdarza mu się ze po wyłączeniu ciepłego silnika i po próbie uruchomienia go na nowo nie ma oczekiwanej reakcji tylko zaczyna (podskakiwać) i gaśnie .. świeci mu się jeszcze czerwona kontrolka (engine)kolejne próby wyglądają podobnie, aż po paru minutach wszystko się naprawia i znowu można cieszyć się jazda ...

Podobne wątki

  1. [GTV] silnik długo pracuje na ssaniu.
    Utworzone przez przema w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 14:41
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 00:19
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:57
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 08:32
  5. Szarpie, nie równo chodzi (sekwencja)
    Utworzone przez endriu73 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory