Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: AR 156 2.0 JTS problemy z silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie AR 156 2.0 JTS problemy z silnikiem

    Cześć! Mam kilka problemów ze swoją w/w Alfa. Nigdzie nie mogę znaleźć problemu i jestem bezradny... Otóż jako dodatkowy samochód kupiłem te auto z uszkodzonym silnikiem. Uszkodzony był tłok na 3 cyl. Blok był porysowany, głowica w idealnym stanie i reszta, wiec kupiłem, blok tłok pierścienie itd..
    po złożeniu auto chodziło poprawnie, lecz teraz po kilku tyś km pojawiły się problemy. Po starcie silnika, silnik pracuje jakby na 3 cyl i pojawia się napis Motor Control System Failure wywala bład, wypadanie zapłonu na 2 cyl, ale to naprawde rzadko. cewka wymieniona, świece nowe a błąd czasem się pojawia. Gdy silnik zejdzie na jakieś 1200rpm pracuje w miarę poprawnie. Obroty nie są stabilne na ciepłym, tak jakby co chwile go bolało, na włączonej klimie cały czas silnik pracuje nie równo, na obrotomierzu nic nie widać, jednak całym autem mocno rzuca. Błędów nie ma żadnych, pali wszystko na dotyk, olej Valvoline 10w40, po przekroczeniu 2000rpm silnik pracuje jakby rozrząd miał się rozlecić, słychać to bardzo głośno, a powyżej 4.5 tyś nie ma mocy. Nie jest to raczej wariator bo to zupełnie inny objaw. Co mogę sprawdźić bo ciężko się jeźdźi a do 1300rpm jak się jedzie to szarpie i jest koszmar. Wszystko sprawdzone, błędów zero a dzieje się coś okropnego. Proszę o porady.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z Twojego opisu wygląda, jakby nie palił na wszystkie cylindry lub dostawał lewe powietrze.Właściwie to może być wszystko, więc trzeba by dokładnie sprawdzić ten silnik.
    Zacząłbym od dokładnych oględzin wszystkich świec (ich wygląd daje dużą wiedzę, co się dzieje w cylindrze), sprawdzenia przewodów WN, kompresji na poszczególnych cylindrach i szczelności dolotu oraz sprawdzenia ciśnienia paliwa i wtryskiwaczy.
    Następnie trzeba by się przyjrzeć dokładnie rozrządowi.
    No i warto by też zobaczyć, czy nie ma czasami jakich problemów na połączeniach elektrycznych - szczególnie na wtyczkach wchodzących do ECU.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 02-09-2016 o 21:51

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcis Zobacz post
    System Failure wywala bład, wypadanie zapłonu na 2 cyl, ale to naprawde rzadko. cewka wymieniona, świece nowe a błąd czasem się pojawia. Gdy silnik zejdzie na jakieś 1200rpm pracuje w miarę poprawnie. Obroty nie są stabilne na ciepłym, tak jakby co chwile go bolało
    Jeśli masz wtryskiwacze z poprzedniego silnika to je przełóż na próbę.
    Wygląda to na zacierający się wtryskiwacz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marcis Zobacz post
    System Failure wywala bład, wypadanie zapłonu na 2 cyl, ale to naprawde rzadko. cewka wymieniona, świece nowe a błąd czasem się pojawia. Gdy silnik zejdzie na jakieś 1200rpm pracuje w miarę poprawnie. Obroty nie są stabilne na ciepłym, tak jakby co chwile go bolało
    Jeśli masz wtryskiwacze z poprzedniego silnika to je przełóż na próbę.
    Wygląda to na zacierający się wtryskiwacz.
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Świece są założone nowe, całe dojście powietrza patrzyliśmy i niby ok. Rozrząd dzisiaj sprawdzę bo doszły blokady. Instalacja elektryczna wokół silnika była sprawdzana. Tylko w chwili nierównej pracy silnika na komputerze mi pokazuje duży skok wyprzedzenia zapłonu no i te stuki powyżej 2 tyś obrotów. Zrobię rozrząd to będę się odzywał. Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie

    No i tak. Rozrząd był źle ustawiony, po ustawieniu silnik pracuje cisze i już tak nie rzuca go. Bez klimatyzacji silnik pracuje na wolnych obrotach prawie bez zastrzeżeń, z włączoną klimą trochę kuleje. przy okazji wymieniłem zestaw naprawczy wariatora. Niestety po przekroczeniu 2 tyś obrotów dalej w silniku coś grucha... Myślę o którymś zaworze lub czujniku spalania stukowego. Co o tym sądzicie? Tylko że podczas obracania samego silnika wałem, nie czułem aby powietrze uciekało lub coś podobnego, więc nie wiem czy to zawór. Ostatnio też wyjąłem czujnik który znajduje się pod rozrusznikiem, jest to czujnik który wchodzi w silnik, czy jest to stukowy? na omomierzu miałem ustawiony zakres do 20K i wykazywało mi na ciepłym silniku 0.95 taką wartość. Gdzieś na forum czytałem że wartość tego czujnika powinna być 600 omów, a mi coś za dużo tu wskazuje. Tylko nie wiem czy to ten czujnik.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie

    Potrafi mi ktoś pomóc? Jednak silnik nie pracuje tak cicho jak mi się wydawało. Dzisiaj trochę jeździłem około 40km, i ciężko jechać do przedziału 1400rpm rzuca, szarpie, jakbym zamiast dwójki wrzucał 4, na włączonej klimię, trzęsie całą budą, a obroty bez falowania. Podczas zmiany biegów obroty silnika spadają bardzo wolno, czasami zatrzymują się na 1500 rpm i albo trzeba poczekać, albo jeszcze raz sprzęgło wcisnąć, jazda jest naprawdę trudna i tak naprawdę nie da się tym samochodem jeździć. Błędów zero, nie pojawia mi się już rano napis Motor Control System Failure , pozatym jest tragedia. Przepustnica czyszczona, świece wymienione, cewka wymieniona, wariator, rozrząd złożony poprawnie, dolot szczelny, nie wiem jak kolektor bo nie ma opcji sprawdzenia jego chyba, brak mocy i telepanie w silniku. Wywalone pieniądze i efektu brak. Mam nadzieję że ktoś kto zna się na Alfach to przeczyta i podpowie co mógłbym zrobić, sprawdzić. Proszę o pomoc.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To nie jest sprawa czujników, o których piszesz.
    Pod rozrusznikiem jest czujnik wału (brązowa wtyczka), a stukowy jest wkręcony z tyłu w środkowej części silnika (biała wtyczka) - no chyba, że jts ma inne kolory wtyczek.
    A jak wyglądają świece - czy są ładnie wypalone na wszystkich cylindrach?
    Czy sprawdzałeś podłączenie wtyczek instalacji do ECU - może jakiś styk jest brudny lub pin jest zgięty.
    Jak ustawiłeś GMP tłoka 1. cylindra robiąc rozrząd - czy używałeś do tego celu czujnika zegarowego?
    Czy sprawdzałeś kompresję na wszystkich cylindrach?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie

    Świece są ładnie wypalone, nie można nim nic zarzucić, instalacje el co jest dookoła silnika sprawdzałem już kilka razy, tak jak i wszystkie podciśnienia, ale do Ecu nie. Niewiem nawet gdzie on jest. Do ustawienia rozrządu był specjalnie kupiony zegar do Fiata i Alfy i blokady wałka do 2.0 JTS. Kompresja była sprawdzana, jakieś 2 tyg temu i było w granicy 12.5 13.0 Nie było rozbieżności dużej. Dzisiaj jeszcze zauważyłem że na biegu jałowym przy wyłączonym obciążeniu silnika, wyprzedzenie zapłonu poprostu skacze. czasami jest 5 st, a czasami 12, 15st Wydaje mi się że bez dotykania gazu i obciążenia silnika powinno być stałe, wtedy jak skacze silnik kuleje.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    A te wtryskiwacze sprawdzałeś?
    Moja Bella

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Mazda 3 GTA 2.0 LF 2005 Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003
    Postów
    13

    Domyślnie

    Nie, nie sprawdzałem, pozatym jak je sprawdzić? trzeba dużo rozbierać by tam się dostać.. Ciągle mnie denerwuje to że podczas rozruchu zimnego silnika, przez około 20 sekund pracuje tak jakby był bez tłumika, no i podczas startu mam od 2 dni obroty silnika po nocy 2100rpm, muszę lekko je sprzęgłem na biegu zbić, to od razu spadną na +- 1300. Jest mi wstyd odpalać przy ludziach silnik rano.

Podobne wątki

  1. [147] Problemy z silnikiem
    Utworzone przez oosia w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 00:19
  2. [GTV] Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 14:52
  3. Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 07:38
  4. Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 15:16
  5. Problemy z silnikiem
    Utworzone przez TOMAJ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory