Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: problem z obrotami 156 2.5 V6

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Tak jak ci pisałem, cewki w V6 same z siebie nie padają. Co do nierównego biegu jałowego, to często przyczyną jest nierówno ustawiony rozrząd.
    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    [MENTION=4015]alterro[/MENTION] Ja mam dokladnie tak jak piszesz - nierówną pracę silnika na luzie - na obrotomierzu tego nie widać ale drgania silnika przenoszą się na całe auto. Poprzedni właściciel walczył z tym problemem i wymienił wszystkie cewki i świece oraz poduszki silnika. Mówisz, że ustawienie rozrządu może mieć wpływ? Da się to jakoś potwierdzić?

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    V6 jest bardzo czuła na rozrząd i nawet niewielka odchyłka będzie powodowała nierówną pracę na wolnych obrotach. Jedyny sposób to naoczne sprawdzenie, czy wałki są tam, gdzie powinny być.
    Pozdrawiam,
    Adam

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Areczekk88
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Gdańsk/ Birmingham Uk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    19

    Domyślnie

    Rozrzad mialem wymieniany i po wymianie bylo dobrze... dwa razy mialem tez tak ze jak by na polowe garow nie chodzila jak by miala zgasnac i nagle normalnie i tak przez chwile potem ok. Po wymianie cewek i swiec poprawilo sie jezdzila plynnie tylko jak pisalem lekko falowala ale znowu gorzej zaczyna falowac i slychac w kolektorze wydechowym strzaly tak jak by sie paliwo wypalalo....

    - - - Updated - - -

    Wg dzieki za pomoc :-)

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Czyli popsuło się po tym zalaniu wodą, czy tak?
    Pozdrawiam,
    Adam

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Areczekk88
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Gdańsk/ Birmingham Uk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wczesniej falowala. Po zalaniu woda raz palila raz nie itd a obroty szalaly. Gdyby to byl tozrzad to by nie rowno chodzila caly czas. A raz chodzi lekko nie rowno raz mocniej jak jej czapka stanie. Jezeli swiece mam nowe to jaka moze byc przyczyna spalania paliwa w cylindrze a zamoast tego w koloktorze i tlumiku?? Uwaz ze cewki. Jak pisalem dwie juz wymienilem a teszty nie . A skoro dwie padly to teszta moze tez byc na wykonczeniu . Poprostu kupie cewki wymienie jak nie pomoze bd szukal dalej.pozdro

    - - - Updated - - -

    Moze to lewe powietrze. Nie wiem sonda przeplywka wymieniona.

    - - - Updated - - -

    A cewki tez nie sa wieczne...

    - - - Updated - - -

    Masz zamiar zajac sie tym problemem??

  7. #17
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Areczekk88 Zobacz post
    A cewki tez nie sa wieczne...
    A dlaczego miałyby nie być? O ile nie ma wady materiałowej, to w cewkach nie ma co się zużywać.

    Czy Alfa kiedykolwiek niefalowała?
    Pozdrawiam,
    Adam

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Areczekk88
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Gdańsk/ Birmingham Uk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ma takie momenty ze nie faluje ale rzadko... wczesniej bylo tak ze slychac bylo wystrzaly w kolektorze wymienilem cewke bylo chwile okej i zaraz znowu falowala gorzej i wymienilem nastepna... bylo duzo lepiej aleobroty nie byly idealne. Czasami jadd bez wcisniecia pedalu gazu na 1 biegu i jedzie powoli rowno a raz szarpie i tak w kolo... moze nagram prace silnika i tu wstawie. Fakt od kad ja kupilem nigdy idealnie nie chodzila... jednak kiedy wymienialem cewki poprawa byla duza. Moze cos jest nie tak z przewodami ktore ida do cewek. Moze to wina jakiegos czujnika??

    - - - Updated - - -

    A jak dam gazu i obroty na luzoe spadaja to plynnie do 1200 rpm chwile stoja potem 1000 i po chwili fo 900-800 . Nigdy plunnie i czasami trzyma okolo 1000 . Pracuje silnik jak chce :-)
    Ostatnio edytowane przez Areczekk88 ; 08-09-2016 o 20:15

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Dolot masz szczelny? Posprawdzaj układ między przepływomierzem, a kolektorem, szczególnie harmonijkę (rozciągnij ją i pooglądaj z każdej strony).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Areczekk88 Zobacz post
    Ma takie momenty ze nie faluje ale rzadko... wczesniej bylo tak ze slychac bylo wystrzaly w kolektorze wymienilem cewke bylo chwile okej i zaraz znowu falowala gorzej i wymienilem nastepna... bylo duzo lepiej aleobroty nie byly idealne. Czasami jadd bez wcisniecia pedalu gazu na 1 biegu i jedzie powoli rowno a raz szarpie i tak w kolo... moze nagram prace silnika i tu wstawie. Fakt od kad ja kupilem nigdy idealnie nie chodzila... jednak kiedy wymienialem cewki poprawa byla duza. Moze cos jest nie tak z przewodami ktore ida do cewek. Moze to wina jakiegos czujnika??

    - - - Updated - - -

    A jak dam gazu i obroty na luzoe spadaja to plynnie do 1200 rpm chwile stoja potem 1000 i po chwili fo 900-800 . Nigdy plunnie i czasami trzyma okolo 1000 . Pracuje silnik jak chce :-)
    W sumie miałem podobną sytuację w Lancii Kappie silnik nie zawsze pracował na wszystkie gary, komputer pokazywał różne błędy począwszy od błędu pedału gazu skończywszy na czujniku wałka i tak jeździłem dwa miesiące od mechanika do mechanika i wymieniałem sobie części aż okazało się, że po prostu nie było dobrego styku na połączeniu jednej wtyczki na cewce. Podgięcie blaszki we wtyczce i wszystko się naprawiło. Może podobnie jest u ciebie jak wymieniałeś coś w układzie to się naprawiało bo było wpinane na nowo a z czasem problem wraca...
    Kiedy silnik pracuje nierówno poruszaj po kolei wszystkimi wtyczkami jak praca silnika zacznie się zmieniać może znajdziesz winowajcę ;-)
    Rozepnij wszystkie wtyczki - posprawdzaj blaszki, czyszczenie styków, poczyść połączenia masowe.

Podobne wątki

  1. Problem z obrotami w 166 2,0
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 10:08
  2. problem z obrotami
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 19:25
  3. [164] Problem z obrotami.
    Utworzone przez berciko1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 21:06
  4. problem z obrotami w 156 2.0TS
    Utworzone przez W@ri@t w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 09:01
  5. problem z obrotami.
    Utworzone przez kranked79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory