Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Regulator klimatyzacji

  1. #1
    zabor08
    Gość

    Domyślnie Regulator klimatyzacji

    Witam
    Mam problem z regulatorem temperatury od strony kierowcy.Poprostu ten pierścień regulatora nie reaguje .Przestawiam temperature pierscieniem od str. pasażera ale to nie tędy droga, tak myślę.Kiedy lekko go przycisnę to coś tam przeskoczy ale generalnie można kręcić do woli bez zmian.Czy ktoś może mi pomóc i dać wskazówki jak się do tego dobrać .

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zibi72
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    156 1.9 JTD 1999r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Musisz rozkręcić cały środkowy panel żeby do niego się dostać ,ale może on jest dobry najpierw musisz sprawdzić silniczek który reguluje klapkami ciepłe -zimne powietrze może on jest walnięty.Znajduje się za schowkiem z lewej strony jest ich tam dwa.
    ALFA 156 JTD

  3. #3
    zabor08
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź ,ale jak opisałam wcześniej kiedy lekko go przycisne to czasem zaskoczy czyli myśle ,że tu tkwi problem.

    ---------- Post dodany o godzinie 18:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:06 ----------

    problem jest w tym również ,że nie wiem jak sie doprać do tego panelu .Masz może jakieś skrypty?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zibi72
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    156 1.9 JTD 1999r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Musisz wyjąć radio tam są bodajże 4 śruby później popielniczkę gdzie są dwie śrubki ,osłonę od zmiany biegów zdjąć i odkręcić wszystkie śruby .Delikatnie później zdejmij całą osłonę po odpinaj przewody od awaryjnych i zapalniczki tylko dobrze zapamiętaj jak kostki powinny być dalej będziesz wiedział jak dojść ,a jak nie to musisz bardziej pogrzebać na forum to znajdziesz opisy razem ze zdjęciami bynajmniej ja widziałem takie .powodzenia
    ALFA 156 JTD

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    jeśli jednak okaże się że przyczyna tkwi nie w potencjometrze regulacji lecz w tych sterownikach,to podpowiem ci że ten dolny jest właśnie od regulacji temperatury.dobry dostęp do nich jest możliwy po wykręceniu schowka.

    dla ścisłości to oba mają jednakowe parametry i pasują od wersji angielskiej.
    miałem niedawno podobną usterkę,w mojej alfie zaniemógł właśnie ten silniczek i jak na złość zatrzymał się w pozycji maksymalne ogrzewanie akurat wtedy jak były upały...
    wykręciłem z anglika,założyłem i jest ok.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  6. #6
    zabor08
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedzi.
    Napewno z nich skorzystam .Co do sterownika to mam nadzieje ,że będzie on sprawny ponieważ sytuacja jest trochę dziwna,a mianowicie jeśli chce przestawić temp. po str. kierowcy to muszę pokręcić potencjometrem po str. pasażera aż do uzyskania żądanej temp a później mogę nacisnąć mono ,jeśli chce.Także wszyztko wskazuje na regulator.
    dzięki raz jeszcze.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  2. [146] [146] Regulator napięcia
    Utworzone przez ŁukaszG w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 21:11
  3. Regulator napięcia
    Utworzone przez slejerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory