Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kosiarka czy silnik? A może wariator?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    5

    Domyślnie Kosiarka czy silnik? A może wariator?

    Dobry wieczór,

    Chciałem się poradzić - czy to aby na pewno wariator? Mam Alfę (2.0 JTS 2004) od trzech tygodni. Jeździ się nią fantastycznie, za nic w świecie jej nie zamienię. Ale teraz nie jestem przekonany - czy to wariator? Będąc w samochodzie, w środku, jadąc nie słychać żadnych hałasów, jest super - cisza i spokój. Bardzo przyzwoicie. Przy odpalonym silniku na zewnątrz jest już jednak nieco głośniej. A po podniesieniu maski silnik brzmi trochę jak kosiarka nawet nie jak diesel, raczej jak mały fiat. Nie wiem - może to naturalny dźwięk? Dodam, że Alfa ma 180 tys. przebiegu i 500 km temu robiony był kapitalny remont silnika włącznie z wymianą rozrządu, ale bez wymiany wariatora. Olej pełny.

    https://youtu.be/fv7kLL3leks

    Nagrałem film, ale było już ciemno więc nic nie widać. W każdym razie - najpierw jest przy przymkniętej masce, później otwieram i zbliżam mikrofon do głowicy.

    Jeśli rzeczywiście uważacie, że wariator jest uszkodzony - to zapytam od razu. Czy mogę jeszcze jeździć na tym? Jakie jest zagrożenie? Nie to żebym miał ją w nosie, ale udało mi się już być z nią u mechanika i zostawić mu sporą sumkę za wymianę wysprzęglika, który wewnątrz skrzyni

    Będę wdzięczny za każdy głos,
    pozdrawiam

    Radek

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Na pewno nie wariator. Wariator jest nie do pomylenia - jakbyś uruchamiał diesla zimnego - robisz się blady, zastanawiając jakiego to strasznego wroga masz, że podmienił Ci silnik na JTD nocą (bez urazy koledzy z JTD ) .
    Ale po chwili przychodzi ulga jak się napełni olejem .

    A odgłosów po nagraniach to nie można wg mnie diagnozować, jak się niepokoisz, to niech jakiś mechanik znający TSy/JTSy posłucha i Ci powie. Ja tam na przykład nic złego nie słyszę, wyostrzone jakieś dźwięki , kto inny inaczej odsłucha i tysiąc teorii gotowych.
    Z mojego doświadczenia po otwarciu maski TSa (JTS chyba podobnie) słychać paski itd., często brzęk pękniętej osłony kolektora, czasem jej nie ma itd.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Być może nagranie rzeczywiście nie jest najlepsze. Ale właśnie nie wiedziałem jaki to dźwięk tego wariatora. Zainteresowałem się, bo jednak takie dziwne strzelanie w bardzpo szybkim tempie tam słychać (jakby jakaś plastikowa ?zembatka ?czy co? zahaczała) i to wcale nie jest ciche po podniesieniu maski.

    Jeśli zaś chodzi o mechanika to nie mam kompletnie zaufania do żadnego. A - dlatego że Alfę mam od niedawna i zwyczajnie ich nie znam. B - już jeden próbował mnie złupać przy wysprzęgliku, twierdząc że to sprzęgło, i że koniecznie trzeba sprzęgło wymienić. Przecież pojadę teraz do kolejnego "specjalisty" zapytam i oczywiście powie - że jasne - pół silnika do wymiany. To bez sensu.

    Dlatego zapytałem Was. Nie macie w tym interesu, żeby mi powiedzieć, a każdy mechanik ma kasę do zarobienia np. na wymianie sprzęgła, którego nie trzeba wymieniać.

    Może polecacie kogoś takiego w Warszawie lub mazowieckim? Byłbym jak zwykle wdzięczny.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Dobry mechanik nie musi łapać klientów, wręcz się odgania od nich Nieładnie uogólniasz trochę. Choć pewnie tacy są jak mówisz.
    Pablo z tego forum w mazowieckim ma b. dobrą renomę - poszukaj pod 'pablogarage' i nie szukaj więcej.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Andrzejsr, dzięki za podpowiedź! Odwiedziłem stronę pablogarage w internecie. Głównie Alfami się zajmują, wiedzą co robią. Po wizycie w ASO (za wysprzęglikiem) już wiem, że u Pablo coś może też zatrzymam parę groszy w kieszeni Fajnie, dzięki.

    Co do mojej opinii nt. mechaników - tak po prostu trafiłem. Tak, uogólniłem za bardzo. Oczywiście - wierzę, że żyją na świecie też zwyczajnie uczciwi ludzie i takim chętnie swój samochód bym oddał pod opinię czy do naprawy. To jasne.

    Dzięki. Pzd.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Kosiarka HUSQVARNA CTH 151
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 06:51
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 00:15
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 00:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory