Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nagrzewnica w Alfie 156 - też jak w 166 to pewniak dow wymiany po 10 latach ?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Nagrzewnica w Alfie 156 - też jak w 166 to pewniak dow wymiany po 10 latach ?

    W 166tce nie ma pytania "czy" ? , tylko "czy prędzej czy troszeczkę później" ją wymieniać. Ale z grubsza ok 10 latek i są objawy nieszczelności nagrzewnicy.

    Przy znacznie bardziej popularnej 156tce jakoś się na takie tematy nie natknąłem. A mam podejrzenia nieszczelnmości w swojej . Nie mam pewności bo tak ewidentnych objawów jak było w 166 nie ma (zapach, parowanie "tłuste" szyby itp.)

    Ale coś płynu ubywa - powolutku ale jednak, a wszelkie testy CO2, pod ciśnieniem układ w komorze silnika szczelny , chłodnica, pompa nowa itd., ba węże przed kilku laty nowe założone. A ostatnio krótko po umyciu szyby się lekkie zaparowanie zrobiło. No niby nie takie tłuste jak miałem w 166, ale jednak.

    Ciekaw jestem czy w 156 to jednak też jest element z kategorii nie "czy" , tylko "kiedy" wymieniać ? wymienialiście w 156 nagrzewnice ? bo to chyba grubsze wybebeszanie (w 2,5 V6) .

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Hmm ciekawa sprawa. Wyciek musiał by być malutki aby od razu wszystko odparowało. Powiem tak ... zdemontuj cały tunel to dojdziesz do dolnej części deski, gdzie będziesz miał podgląd na nagrzewnicę. Ktoś tak wymieniał ją.

    Ogólnie ciężka sprawa

    A nagrzewnica po 10 latach też może się utlenić
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Generalnie w swojej v6 ostatnio tam zaglądałem przez przypadek i da się to zrobić bez wywalenia deski
    Żeby się dostać trzeba zdemontować tunel środkowy, potem te wszystkie rurki nawiewów, jak ktoś chce wygodniej leżeć to też fotel.
    Nagrzewnica jest od dołu, zakryta klapką na jakieś 8 śrubek, od komory silnika są podpięte wężyki, więc jak trzeba to się da zrobić.
    Jeśli chodzi o moją to nie było żadnych nieszczelności, tak mi się wydaje też v6FL

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wyciek maly faktycznie - w sensie, że nie kapie -w 166 to była suma ogólnego "gnicia" tej nagrzewnicy, wokół było sucho, żadnej mokrej wykładziny itp., ale w automatach ponoć leje na jakiś ich sterownik i większe problemy powoduje. Po wymianie - zero kompletnie zaparowania szyby. A wcześniej udręka.
    W 156 teraz to po porostu lampka w głowie mi się zapaliła jak to zaparowanie zobaczyłem, nie tak nasilone, ale w 156 nigdy problemów z parowaniem nie było, świetnie wentylacja jest rozwiązana. Jeszcze umyję innym płynem szybę i poobserwuję. Ale i izopropanolem myłem i widzę też pod słońce tą mgiełkę po jakimś czasie.
    Osobiście to ja się za takie grube rzeczy nie wezmę na pewno, chyba że tylko żeby zobaczyć czy mokro jak się da bez psucia zbytniego. A mechanik zbyt skory do tej roboty nie jest też

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A masz LPG?? Ja u siebie w ts mialem wyciek na trójniku. W takim sensie, że nie kapało ale w zrobił sie nalot. Po wzarobieniu przewodów na nowo i wymianie opasek ślimakowych płyn się utrzymuje na jednym poziomie
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie, nie mam LPG .

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Co do parowania, to może odpływ wody z parownika Ci się przypchał i masz wilgoć w bloku nagrzewnicy?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To nie takie typowe parowanie. Lekkie zamglenie, delikatne i stałe. Na razie porządnie umyłem odtłuściłem, kilka razy izopropanol i obserwuję.
    Wyczulony jestem bo w 166 przed wymianą nagrzewnicy było też nietypowe "zaparowanie" ale tam jednak bardziej tłuste to było i ewidentne. Mimo to zwalałem winę na krótkie odcinki pokonywane itd. A o wymanie nagrzewnicy - klarowność szyb wróciła. No obserwuję. Ale widzę, że jednak w 156 to nie jest tak popularna sprawa jak w 166.

Podobne wątki

  1. Witam... Po 3 latach:)
    Utworzone przez GRZESIEK1988_2 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 13:29
  2. gorąco w Alfie, termostat? nagrzewnica?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 16:47
  3. 1,8 TS 01r reaktywacja po latach i problemy...
    Utworzone przez ukanioo w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory