Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dziwne chrobotanie prośba o diagnozę

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie Dziwne chrobotanie prośba o diagnozę

    Witam dzisiaj w mojej alfie 156 1.9 110KM pojawił sie problem otóż coś zaczęło chrobotać mi w prawym przednim kole od pasażera chrobotanie ustawało podczas jazdy na ludzie i tak jak by cichlo przy wyższych prędkościach po podniesieniu alfy na lewarku wbiciu na luz i obracaniu kołem dochodzi do tego ze koło sie zacina trzeba użyć większej siły aby je ruszyć prze kilka sekund jest okey i znowu sie zacina i tak co chwile do tego dochodzą jakieś dziwne dzwieki chrobotania tak jak by na łączeniu półosi ze skrzynią biegów jest to dość głośne i ciężko mi zlokalizować konkretnie miejsce tych odgłosów luzów na przegubach moim zdaniem jakiś wielkich nie ma przynajmneij nie większe niż były do tej pory nie wiem co to może być przegub może łożysko w kole czy może coś ze skrzynia biegów załączam filmik aby mniej więcej pokazać jak to wygląda gdy koło jest na biegu i się swobodnie obraca proszę o jakieś podpowiedzi.




    https://youtu.be/nV5E16JwQUg

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Wdg mnie może to być łożysko to co jest za przegubem wewnętrznym i przykrecone takim pierścieniem na 6 albo 9 srub . Bo różnicowy to chyba by tylko przy skręcie zwariował. Chyba że w różnicowym jakieś łożyska.

    A tak swoją drogą jak już mamy temat. To tam gdzie się wbija przegob wewnętrzny w skrzynie może być Luz ? Na boki w sensie. Bo u mnie już druga 156tka tak ma. I w jednej mam pukanie przy skręcie w lewo. Nie ze startu i w lewo. Tylko poprostu podczas jazdy w lewo. Jak pisze że gaz j jadę w lewo to nie puka. Co to.? Przegub wew?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Demontuj półoś bo inaczej tego dobrze nie zdiagnozujesz. Ja zdejmiesz to jeszcze raz uruchom auto na luz z podniesioną stroną i posłuchaj. Wtedy sprawdzisz czy to łożysko podpory czy nie. No i oczywiście na początek zdemontuj zacisk hamulcowy by go wyeliminować.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Co to tematu uważam, że albo przegub wewnętrzny, albo w skrzyni łożysko.

    Cytat Napisał Alfiar95 Zobacz post
    Nie ze startu i w lewo. Tylko poprostu podczas jazdy w lewo. Jak pisze że gaz j jadę w lewo to nie puka. Co to.? Przegub wew?
    nie wiem jak reszta ale ja nie rozumiem co kolega ma na myśli co i jak w te lewo heheheh.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    U mnie coś podobnego było zanim wysypało mi się łożysko od podpory po wysypaniu kulek ucichło i po pewnym czasie padł przegub i znowu zaczęło hałasować głównie na dwójce przy przyśpieszaniu, przy ruszaniu no i w czasie jazdy chwilami mocniej aż po chwili przestawało itd

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    Co to tematu uważam, że albo przegub wewnętrzny, albo w skrzyni łożysko.

    nie wiem jak reszta ale ja nie rozumiem co kolega ma na myśli co i jak w te lewo heheheh.
    chodzi mi o to.. ze jak ruszam w lewa strone to nie puka. ale jak jade np,42kmh i skrecam w lewo to puka.

Podobne wątki

  1. [159] Prośba o diagnozę... 1.9 jts
    Utworzone przez barbed w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 07:24
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 09:00
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 20:21
  4. 147 1,6 TS 120KM - Prośba o diagnozę
    Utworzone przez czepi w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:53
  5. [GTV] Prośba o diagnozę
    Utworzone przez xt4z w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory