Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Zapieniony olej

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie [156] Zapieniony olej

    Było ciepło, wszystko grało i śmigało. Ale jest zimno.

    Od tygodnia coraz częściej okazjonalnie zapala mi się "lampa alladyna" na desce. Sprawdzam lancę, olej jest... tylko że zapieniony (na końcu lancy min mała paćka piany i na górze miernika full też mała paćka piany). Na oleju 8k. Co może być przyczyną? (po roku jazdy alfą, w ślepo stawiam, że gdzieś coś dmucha )

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mlyneek
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    27

    Domyślnie

    Możliwe, że uszczelka pod głowica. Jak masz pianę to prawdopodobnie płyn chłodniczy dostaje się do oleju

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Przy niskich temperaturach i krótkich trasach może się robić paćka z oleju, jeżeli płynu Ci nie ubywa to weź przegoń wóz porządnie.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No ale jak kontrolka oleju miga to nie bez powodu - to jest już poniżej 0,3 bara. Jeśli to się zdarza na obrotach to nic dobrego nie wróży i przed gonieniem warto by choć ciśnienia pomierzyć na gorąco. I płynu by ubywało gdyby się przedostawał.
    Ja to wszędzie teraz, jak czytam o spadku ciśnienia takim okresowym nie wiadomo dlaczego, to widzę czarno oczyma wyobraźni popękane zębatki pomp oleju bo sam tak miałem w TS-ie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Nie wiem czy wilgoć/piana na czujniku nie powoduje świecenia kontrolki. Masz rację, jeżeli kontrolka się świeci, to z ciśnieniem coś nie tak, jazda tak jak mówisz po sprawdzeniu ciśnienia.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Nie wiem czy wilgoć/piana na czujniku nie powoduje świecenia kontrolki.
    Cokolwiek było by płynnego zamiast oleju to czujnik mierzy ciśnienie czegokolwiek. Jak ciśnienia nie ma to nie ma. Ja bym już nie jeździł do weryfikacji. Obstawiam smok, filtr oleju lub pompę.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zobacz też jak wygląda płyn chłodniczy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Kontrolka zapala się najczęściej jak wrzucę luz i drugi moment to po puszczeniu sprzęgła na 3-4 przy niskich obrotach.
    Płynu chłodniczego nie ubywa, utrzymuje się stały poziom od dość dawna.
    Trasy no małe, 8km+8km z i do pracy. Czasem dodatkowe 10-20 się machnie po mieście.
    Boję się że przez odmę do atmo, mogło się wilgoci spod samochodu osadzić (sic! 1m węży...)
    Filtry wymieniane 8k temu też. Mechanik przy rozrządzie mi mówił, że ktoś lekko ją wcześniej przytarł, ale do tej pory nie było takich akcji, tzn w tamtą zimę, którą jeździłem.

    /edit. No i to by się zgadzało, na każdym rondzie kiedy prędkość spada, się zapala kontrolka. Po dodaniu gazu i powrocie na obroty gaśnie. Pompa czy filtr? Zostały mi 2 tysiące do wyjeżdżenia jeszcze, wlałem dobry olej po remoncie, może jakieś syfy były.
    Ostatnio edytowane przez Sky~ ; 26-12-2016 o 07:47

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Znaczy że na zakrętach się zapala (rondo z niskimi obrotami) a na postoju na jałowych obrotach nie ? to może poziom po prostu niski oleju? a to "zapienienie" to jakieś mgiełki olejowe czy coś. Przez te 8 tys km ile oleju dolewałeś? sprawdzałeś po prostu poziom powiedzmy po nocy na bagnecie - widać jednoznaczną ewidentną granicę poziomu ?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    To byłoby tak, bagnet od początku był jakiś dziwny brudny i nawet dzień po naprawie nie pokazywał poziomu oleju, mimo 4,4 książkowo, przed wakacjami dolałem resztę.

    I do migającej kontrolki oleju wlałem 1l... ale do pełnego syntetyku (synthethic blend)Valvoline 10w40 maxlife (czemu mechanik dał do diesla... nie wiem, co to wnosi? Ktoś powie czy mechanik dobrze zrobił czy źle wlewając go do pb+gas?) dolałem platinum (jedyny dostępny na stacji orlen, litr 27 złociszy) półsyntetyku... Po 5km zgasł "check engine", pewnie się zmieszał, bo na letni silnik lałem.

    Panowie, jeździć będzie spokojnie? Czy odstawić i zamawiać nowy baniak 5-6l + filtr od strzału?


    ps... a piana okazała się jednak lekkim własnie ciastem które znikło po przejechaniu 40km.
    Ostatnio edytowane przez Sky~ ; 29-12-2016 o 23:50

Podobne wątki

  1. [OLEJ] Znikający olej
    Utworzone przez Destyl w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 17:06
  2. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  3. Olej
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 13:53
  4. 1.8 ts olej!!
    Utworzone przez grechu w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 16:16
  5. [145] Olej na max
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory