Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Temperatura uruchomienia ciepłego nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie Temperatura uruchomienia ciepłego nawiewu

    Wskazówka temperatury w mojej 156 praktycznie zawsze leży na najniższej pozycji, nie podłączałem jej pod komputer, myślałem, że to termostat, po krótkiej jeździe na wyższych obrotach wskazówka podskakuje do 60 stopni. Termostat już mam, jutro miałem plan go wymieniać i teraz mam zagwozdkę, bo w którymś z tematów poniżej wyczytałem, że ciepły nawiew załącza się przy 70 stopniach, u mnie zwykle po 2-3km i teraz się zastanawiam czy wymieniać termostat czy szukać problemu w samej wskazówce, bo nie widzę sensu wymiany dobrej części. Czy ciepły nawiew na prawdę uruchamia się przy 70 stopniach czy jest to wyssane z palca?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał miczu97 Zobacz post
    Wskazówka temperatury w mojej 156 praktycznie zawsze leży na najniższej pozycji, nie podłączałem jej pod komputer, myślałem, że to termostat, po krótkiej jeździe na wyższych obrotach wskazówka podskakuje do 60 stopni. Termostat już mam, jutro miałem plan go wymieniać i teraz mam zagwozdkę, bo w którymś z tematów poniżej wyczytałem, że ciepły nawiew załącza się przy 70 stopniach, u mnie zwykle po 2-3km i teraz się zastanawiam czy wymieniać termostat czy szukać problemu w samej wskazówce, bo nie widzę sensu wymiany dobrej części. Czy ciepły nawiew na prawdę uruchamia się przy 70 stopniach czy jest to wyssane z palca?
    Ja posiadam 159 I nawiew wieje cieplym powietrzem jak nabierze temperatury bynjmniej tak mam na AUTO I ogrzewanie przedniej szyby.

    wyslane listem poleconym

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    No to jest logiczne, ale przy jakiej temperaturze się to dzieje? Tez mam auto ustawione, ale już głupieje, nie wiem czy wymieniać ten termostat czy nie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Odpal auto po nocy i zobacz czy grzeja ci sie rury od chlodnicy. Jesli tak to termostat masz caly czas otwarty.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Jak się grzeją to chyba zamknięty?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Otwarty. Wtedy cały czas masz włączony duży obieg, płyn odbierający ciepło z silnika idzie od razu na chłodnicę i cały silnik nagrzewa się dużo wolniej.

    U mnie zaczyna niesmiało wiać ciepłym gdy wskazówka zaczyna wychodzić poza pierwszą kreskę, czyli jeszcze poniżej 70C - właśnie gdzieś po 2-3 kilometrach.
    Zamiast termostatu/wskaźnika w kabinie, równie dobrze możesz mieć walnięty czujnik temperatury.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 28-12-2016 o 17:56

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Pisalem w temacie obok i w temacie odnosnie parametrow jts.
    Mam ten sam problem co Ty - dupniety wskaznik. Auto po 2-3km wlacza mi nawiew, wiec ma 70℃, ogolnie po 7-8km predkoscia 70-80km/h pod komputerem idealnie sie nagrzewa, z nawiewow wieje ogien, a na wskazniku 60℃... Po 20km przypomni mu sie, ze chyba temperatura wzrosla i pokaze 80℃ pospieszyles sie z kupnem termostatu.

    Podepnij go pod komputer, daj monitorowsnie temperatury i przejedz sie. Powinno byc tak, ze do 70℃ nagrzeje sie szybko, potem jak otworzy sie termostat temp moze delikatnie spasc, przez 1-2km utrzyma temperature dajmy 75℃ a potem od razu poleci pod 90℃ i tak zostanie. Jezeli nie bedzie momentu przestania na temperaturze, lub nawet pod komputerem nie bedzie potrafil sie dogrzac wtedy bym dopiero szukal problemu z termostatem.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 29-12-2016 o 09:14

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 jtd m-jet 140km 2003r.
    Postów
    40

    Domyślnie

    Termostat wymieniony, co prawda komentarze z forum dały mi trochę niepewności, ale stwierdziłem, że skoro już mam, to zamontuje, bo to część, która przy tym przebiegu prędzej czy później i tak da o sobie znać i o dziwo był to strzał w 10, po poskładaniu odpaliłem samochód i zostawiłem na jakieś 10-15 minut, temperatura wzrosła do ok 50 stopni, potem przejechałem się ze 3km, a wskaźnik zaczął pokazywać ok 75-80 stopni, przy czym do nowego termo musiałem przerzucić czujnik ze starego, bo w nowym był 2 pinowy, a wtyk miałem na 4, tak więc więc wszystko wyszło na dobre

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    ... odnosnie parametrow jts.
    Mam ten sam problem co Ty - dupniety wskaznik. Auto po 2-3km wlacza mi nawiew, wiec ma 70℃
    40 - 50st. Ponieważ działa tylko mały obieg, to b. szybko robi ciepło. W GT komponuje się z pierwszą, aptekarską zmianą pozycji wskaźnika i włączeniem nawiewu „ogrzewanie szyby przedniej”. 70 stopni to na tym wskaźniku jest już niemal w pozycji 90st, 75st to pozycja 90st.

    - Maksymalny czas nagrzewania silnika przy sprawnym układzie wodnym wynosi 10 minut, w b. duże mrozy 15 minut. Będę się upierać co do funkcji w czasie...

Podobne wątki

  1. Brak ciepłego nawiewu
    Utworzone przez kamil_98 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 11:30
  2. Brak ciepłego nawiewu
    Utworzone przez Tim45 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 08:05
  3. [159] Brak ciepłego nawiewu i skok temperatury w kilka sekund do 130 stopni
    Utworzone przez ruciak1989 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 18:17
  4. Brak ciepłego nawiewu
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 19:42
  5. Zupełny brak ciepłego nawiewu.
    Utworzone przez Biedronsky w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory