Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Wypadanie zaplonu cylinder 2.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 156 1.8 TS 16V
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wg mnie to kable albo jak maxwell napisał czujnik położenia wału

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jeśli sprawdzanie i podmiana cewek i świec nic nie daje trzeba sprawdzić wtryskiwacz , może niedomagać przy większym obciążeniu i powodować efekt wypadania zapłonu.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa 156 2.0 jts 2003r. lift
    Postów
    16

    Domyślnie

    kupilem taki preparat do wtryskiwaczy. moze cos pomoze, a jak nie to do innego mechanika..

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Sprawdź ten czujnik położenia wału korbowego. Wykręcasz czujnik, podpinasz multimetr na opcję pomiar diody i sprawdzasz w sytuacji kiedy czujnik ma temp. pokojową oraz obserwujesz wskazania multimetru po podgrzewaniu go np. suszarką przez 30-40 sekund.
    Jeśli nie czujesz się na siłach to zlec to mechanikowi.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Masz zacierający się wtryskiwacz. Może na krótko pomóc jakiś preparat do czyszczenia wtrysków wlewany do paliwa.
    Moja Bella

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS 2003r 166KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. U mnie wypada cylinder 3. Dzieję się to tak samo jak opisał kolega damianek 0202. Byłem u elektronika posprawdzał Ciśnienie wtrysków, pompy, napięcie i wyszło że jest Ok. Powiedział, żeby najpierw wymienić świece (i tak zrobiłem) po wymianie jest ok. Zobaczymy jak długo . Generalnie mówił że pewnie jest to wina przewodów albo jakiegoś czujnika (zakładam że chodziło mu o czuj położenia wału korbowego). Gdy będzie się działo coś nowego postaram się poinformować.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Witam. U mnie w 2.5 miałem również błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze. Po wymianie świec, czujnika położenia walu jest już ok ale miałem również problem z odpalanie auta. Na chwile obecna nic się nie dzieje wszystko wróciło do normy, a zrobiłem jakieś 15tys km pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 5t4w3k ; 19-01-2017 o 11:35

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    No i ogarnąłeś temat wypadania zapłonów?
    Moja Bella

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Ja miałam raz p0300 podczas przyspieszania, jak opisano. Korekta wałka ssącego i wymiana świec pozwoliła pozbyć się błędu. Ale to w sumie niewiele zmieniło.

    Podczas przyspieszania w TPmax – cewka, wtrysk, albo za mały przepływ powietrza przez cylinder (zawory, wycieki podciśnienia na całym torze dolotowym, w tym silnik i rozrząd). Przy czym wg mnie różnicowy będzie tu kąt otwarcia TP na jałowym ustalany przez sterownik, w sensie dolot vs silnik. Tak przynajmniej niektórzy piszą. Wg mnie kilka mechanizmów detekcji – przez analizę FFT sygnału sondy lambda pre-cat, przez czujnik spalania stukowego. Rozważam jeszcze rpm, ale możliwe, że MED7.1.1 tego nie stosuje, podobnie jak sygnału z czujnika spalania stukowego na jałowym. To idzie chyba inaczej.
    Wyrzucając ten błąd sterownik chroni katalizator przed przegrzaniem, to błąd informacyjny nie wskazujący. A to, że musi to robić wynika z różnych parametrów i mechanizmów kompensacji. I to, że go nie ma ani nie oznacza, że jest dobrze, ani nie oznacza, że on nie wypada… Czy wyrzuci, czy nie też zależy od powiązanych, bardzo silnie zależy także od ECT.
    - wskazujący będzie wtedy, gdy poda kod dodatkowy – cewki lub wtryskiwacza i tak zrobi jak rozpozna zwarcie na obwodzie.
    - Problem jest w tym, że tam jest najczęściej wypadanie zapłonu we wtórnym obwodzie cewki.
    - dlatego ważne jest jak zachowują się mechanizmy kompensacji paliwem, one przybliżają do poznania przyczyny, bo nimi ECU koryguje obliczony moment obrotowy + przyrost zapłonu. Zachowanie w sensie: blokuje, mało przyrasta, gwałtownie przyrasta, zmienia się diametralnie w czasie jazdy na niskich i wysokich obrotach, etc…
    - Czujnik wału korbowego – kiedyś chciałam, żeby tak było, ale raczej nie w tym modelu. ECU zablokuje rozruch, albo unieruchomi silnik. Potrzebuje ten sygnał do synchronizacji wtrysku i do detekcji GMP poszczególnych cylindrów.
    - Chyba problemem MED7.1.1 i jTSa jest to, że korzystając z elementów, które można znaleźć w TS musiano jednocześnie wyciągnąć 165km, elastyczność, równy bieg jałowy i utrzymać emisję spalin na poziomie euro4. I zrobili to programowo. W sumie wałki mają tu największe znaczenie i programista. I nad tym sobie teraz myślę.
    - trudno, zwłaszcza w starych egzemplarzach, gdzie wiele rzeczy może się nakładać. Brak balansu w jednym miejscu przenosi się szybko na inne...

    W każdym razie powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 27-01-2017 o 00:49

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa 156 2.0 jts 2003r. lift
    Postów
    16

    Domyślnie

    Niestety dalej to samo. Mechanik przejrzal wszystko. Mowil ze jest woda w baku. Jak dodawal ostro gazu to lalo sie jak ze szlalfu. Powiedzial zeby kupic preparat do wtryskow i powinno przejsc. I mowil cos o przepustnicy ze cos jakby swiergota syczy przy odpalomym aucie. Ale ja sie nie znam. Nie wiem czy do niego zaprowadzic jeszcze raz auto. Nawet paliwo 98 nie pomoglo... :-(

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonów cylinder 1, 2, 3, silnik 2.5 v6 Pomcy
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 23:39
  2. Alfa 156 2.0 jts spadki mocy wypadanie zaplonu.
    Utworzone przez Newman w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 17:22
  3. bella 156 jts 2,0 wypadanie zaplonu
    Utworzone przez grzes1275 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 10:44
  4. Brak zaplonu, martwa deska
    Utworzone przez jarem19928 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 20:02
  5. Alfa 156 2.0 TS pomoc w ustawieniu zaplonu
    Utworzone przez kivi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory