Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Diagnoza sprzęgiełka alternatora

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie Diagnoza sprzęgiełka alternatora

    Witam. Czy jest sposób diagnozy zużytego sprzęgiełka alternatora bez wyjmowania go?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał PewienPan Zobacz post
    Witam. Czy jest sposób diagnozy zużytego sprzęgiełka alternatora bez wyjmowania go?
    U mnie było to słyszalne, porównywalne do zużytego łożyska, było słychać szum, jak masz dobry słuch to rozpoznasz sam czy to sprzęgiełko czy rolka, jeśli nie to lepiej do magika podjechać, mój rozpoznał to jeszcze zanim wysiadłem z auta

    Oczywiście może są jakieś inne jeszcze objawy, np całkowicie zablokowanie paska osprzetu i wtedy nie odpalisz, chyba że utniesz ale wtedy przejedzie mało km, może jest ich więcej ale nie mam aż tak dużego doświadczenia z tym

    Wysłane z mojego CAT S60

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    To jest najgorsze, żeby bydlaka wyjąć to pół samochodu.. Nie wiem czy sprzęgiełko. Podejrzewam pasek, albo właśnie koło pasowe a na końcu regulator napięcia..

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał PewienPan Zobacz post
    To jest najgorsze, żeby bydlaka wyjąć to pół samochodu.. Nie wiem czy sprzęgiełko. Podejrzewam pasek, albo właśnie koło pasowe a na końcu regulator napięcia..
    U mnie skończyło się źle bo zwlekałem z wymianą i sprzęgło się zablokowało całkowicie w czasie jazdy i pasek zaczął się ślizgać, na niższych obrotach silnik zgasł bo rolka stawiała zbyt duże obroty, zresztą dużo dymu się wydobywało przez tarcie paska o rolkę alternatora co w efekcie zaowocowało pourywaniem łożysk i rozwaleniem alternatora od środka, efekt: wymiana alternatora na nowy z rolka plus nowy pasek heh. Auto po odcięciu paska trochę przejedzie, do momentu aż sie płyn zagotuje, akumulator wytrzyma lub ciśnienie, więc w razie czego małe dystanse z przerwą na ochłodzenie ale i tak aku padnie więc to jest awaryjne wyjście na czas dojazdu do mechanika

    Wysłane z mojego CAT S60

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR156 JTDM 20V
    Postów
    10

    Domyślnie

    Kolego płyn ci się nie zagotuje bo pompa jest na pasku rozrządu ale nie będzie ładowania jak ci zerwie pasek,a ostatnio gdzieś czytałem żeby włożyć imbus w to sprzęgiełko na zalożonym pasku i pokręcić wprawo sprzegiełko działające powinno iść bez oporów a zużyte będzie przycinac,ale ja tego nie sprawdzałem więc lepiej żeby się wypowiedział ktoś z praktyką.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    sprzegielko jest jedno kierunkowe wiec nie może iść w 2 stronę wiec w ten sposób najprościej sprawdzić, czasem po uruchomieniu pasek piszczy oraz skacze na najdłuższym odcinku o ok 1cm

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał jinx55 Zobacz post
    Kolego płyn ci się nie zagotuje bo pompa jest na pasku rozrządu ale nie będzie ładowania jak ci zerwie pasek,a ostatnio gdzieś czytałem żeby włożyć imbus w to sprzęgiełko na zalożonym pasku i pokręcić wprawo sprzegiełko działające powinno iść bez oporów a zużyte będzie przycinac,ale ja tego nie sprawdzałem więc lepiej żeby się wypowiedział ktoś z praktyką.
    fakt sorry za błąd

    Wysłane z mojego CAT S60

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Aktualnie jest założony 6pk1760 i widzę że słabo napięty. Kupiłem 6pk1750 o 1cm krótszy bo taki idzie i napnę mimo środem i będę widział. Chodzi oto ze ostanio wyszedłem na fajka bella 90c i nagle tak jakby ktoś klime włączył slychac po silniku ze bardziej obciążony i światła przygasaja. Tak chwilę i znów silnik ladnie chodzi światła okej i za chwilę jaky klime ktoś włączył czy coś co obciąża silnik..

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Pokombinuj z mimośrodem, pasek powinien być 1760K6 w tym modelu.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    1750 również podejdzie. Chłopaki pytanie za 100pkt. Mam zamknięte szyby ale klikam przycisk obojętne który wszystkie światła przygasja i silnik robi się obciążony słychac po dziękiu.. pasek dostałem z na podstawie katalogu w intercarsie

    - - - Updated - - -

    Szyba zamknięta ale jak naciskam dalej zamykanie to światła przygasaja silnik wchodzi na wieksze obciążenie

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana rolki/sprzęgiełka alternatora 2,4 JTDm
    Utworzone przez mati-ck w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2019, 23:39
  2. [159] Klucz do sprzęgiełka alternatora 33 ząbki jaka nasadka
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 17:16
  3. Brak sprzęgiełka alternatora ? dokładka ?.
    Utworzone przez predator w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 21:54
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 23:27
  5. Wymiana sprzęgiełka alternatora
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory