Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Gwizdanie na zimnym 2.0 TS

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Wcale nie gwizdało by cały czas. Być może niefortunnie nieszczelny wydech, miałem tak co prawda w fiacie. Gwizdało do póki kolektor się delikatnie nie zagrzał. Jak już się zagrzał to był spokój. Co więcej mój 1.8 TS chodził jak TRAKTOR. Wiedziałem, że to wydech bo miał mnóstwo przedmuchów. Niemiec zakładał nowe katy, ale chyba sam, bo sądząc po spawach to on spawarkę pierwszy raz na uczy widział. Dosłownie sklejone a nie zespawane... Oddałem do mechaniorów.. Myśle, wezmą ze dwie stówy, pospawają i będzie ładnie.. dzwoni facet: 440zł już zrobione do odbioru.. mówię facet, po*****ło cie ? 440zł? śmiech na sali.. ale odpuściłem, sam dałem ciała, mogłem to zrobić sam.
    Do czego zmierzam. Twin spark ma kiepskie kolektory wydechowe. Ogólnie rurki wchodzące w ten płaskownik nie są obspawane do okoła, i często gęsto puszczają tamtędy dymka. Jeśli już, zdejmij osłonę na zimniutkim silniku, niech ktoś! odpali a ty przyłóż szybko rękę i sprawdzaj czy na którymś z cylindrów nie puszcza. Ogólnie mi obspawali do okoła rurki i splanowali kolektor, do tego założyli tą siatkową rurkę taką nie pamiętam jak się nazywa. No i poprawili spawy, w sensie wycieli i pospawali jednym płynnym spawem a nie tysiącem glutów.

    O co mi chodziło z tym, że po rozgrzaniu może być okej. Jeśli masz malutkie pęknięcie, może gwizdać, a jak się zagrzeje to metal zwiększając objętość niweluje ten dźwięk. Sprawdź to. Wąchaj powietrze z wlotu powietrza w kabinie to dosyć miarodajne, jak czujesz spaliny to 90% coś z wylotem
    Jeśli 140 konna, z motorem 1.8 alfa dyma 150 konne e36 i e46, to pomyślcie co robi GTA... Wiem, niektórzy wiedzą, ja też chcę !

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Hmm też to ma sens Dzięki za wytłumaczenie
    Generalnie i tak się będę za niego brał, bo chciałbym go obkręcić taśmami termicznymi czy jak się to nazywa. Kupuję "nowy" http://allegro.pl/kolektor-alfa-156-...105125671.html i bedę zmieniać.

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    No to zabieraj się za to na spokojnie, wylot prosty, gorzej dolot dlatego zaczął bym od wylotu. Najlepiej organoleptycznie tzn kup sobie stetoskop i posłuchaj przykładając w w różne części silnika, da to jakis pogląd na sprawe, a syczenie czy cykanie czy gwizdanie jest takim charakterystycznym dźwiękiem że spokojnie wylapiesz czy przod czy tyl motoru. Uszczelke pod głowicą włożył bym miedzy bajki bo jak z płynem/olejem i mocą jest ok, to nie ma wyjścia żeby syczala
    Jeśli 140 konna, z motorem 1.8 alfa dyma 150 konne e36 i e46, to pomyślcie co robi GTA... Wiem, niektórzy wiedzą, ja też chcę !

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Rozumiem :3 dzięki za pomoc

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Lol, no to zagadka rozwiązana, a mianowicie winowajcą okazało się łożysko oporowe sprzęgła.

Podobne wątki

  1. [159] Gwizdanie w kabinie - nie turbina
    Utworzone przez mSamer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 11:26
  2. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  3. Wycie/ gwizdanie 2.4 20V Jtdm
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 20:03
  4. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory