Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Temat: 2.4 JTD 175km dziwne wibracje

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa Romeo 156 Zobacz post
    Mam jeszcze pytanko , gdzie kupowałeś te części gdzieś na internecie ? bo byłem pytac w pobliskiej hurtowni i nie mają,jest tylko rozrząd za 480 zł a na internecie widzialem za 350 , tylko mam pytanie czy jakaś konkretna stronka ? możecie coś mi polecić ?
    autosklep24 - wszystkim znany. Powołaj się na forum, zrobią lepszą cenę. Na Allegro to nie wiadomo co z oryginalnością produktu, od nich raczej pewniak. +48 792 465 368 numer do nich co byś nie musiał szukać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 fl 2.4jtd
    Postów
    159

    Domyślnie

    Właśnie też na tym sklepie oglądałem, dziękuję bardzo za pomoc wszystkim!

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 fl 2.4jtd
    Postów
    159

    Domyślnie

    Odświeże tutaj temat bo nie chce zakładać nowego, co do tego wycia, napinacz napewno będę zmieniał bo "cwierka" i juz orientowalem sie ze to on, ale możliwe ze wyje tak napinacz lub kolo pasowe? Myślałem też nad łożyskiem na sprzęgle, ale gdy wciskam sprzęgło i puszczam jest tak samo, a na wciśnięciu chyba powinno sie uspokoic, bo alternator był podobno regenerowany i wygląda dość czysto więc może mnie gość nie kłamał, a na rolki jest faktura, ktoś coś?
    Najlepiej by było zdjąć pasek pomocniczy, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, po zdjęciu koła i osłony widać tylko kolo pasowe i kawałek Napinacza tyle..
    Ostatnio edytowane przez Alfa Romeo 156 ; 21-02-2017 o 20:21

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Czytam Twój wątek i powiem Ci tak. Mam ten sam model 156 z takim samymi silnikiem i też borykam się z trzęsieniem przy przyśpieszaniu. Wymieniłem kompletne półosie str.P i L, fabrycznie nowy i oryginalny dwumas + sprzęgło, komplet poduszek zawieszenia silnika i skrzyni biegów, sprężyny zawieszenia komplet. Po każdym razie i każdej wymianie trzęsie inaczej, ale wciąż trzęsie. Jedyne co mi przychodzi do głowy co jeszcze zostało - sprawdzenie wymiany mechanizmu różnicowego (dyferencjału) ew. wymiana.
    Jak koledzy wyżej napisali. Dwumas daje sporo innych objawów zuzycia - jeśli ich nie masz to obstawiam półosie (przeguby wewnętrze z kielichem i krzyżakami). Nie poddawaj się i walcz. Mam nadzieję, że ogarniesz i będziesz się cieszył z użytkowania belli

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 fl 2.4jtd
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Czytam Twój wątek i powiem Ci tak. Mam ten sam model 156 z takim samymi silnikiem i też borykam się z trzęsieniem przy przyśpieszaniu. Wymieniłem kompletne półosie str.P i L, fabrycznie nowy i oryginalny dwumas + sprzęgło, komplet poduszek zawieszenia silnika i skrzyni biegów, sprężyny zawieszenia komplet. Po każdym razie i każdej wymianie trzęsie inaczej, ale wciąż trzęsie. Jedyne co mi przychodzi do głowy co jeszcze zostało - sprawdzenie wymiany mechanizmu różnicowego (dyferencjału) ew. wymiana.
    Jak koledzy wyżej napisali. Dwumas daje sporo innych objawów zuzycia - jeśli ich nie masz to obstawiam półosie (przeguby wewnętrze z kielichem i krzyżakami). Nie poddawaj się i walcz. Mam nadzieję, że ogarniesz i będziesz się cieszył z użytkowania belli
    Co do użytkowania, juz sie cieszę co do wibracji są to przeguby na 100% bo sa luźne jak... alfa idzie na robotę początkiem marca, napinacz napewno wymienię, ale nie wiem skąd to wycie dochodzi, spróbuję w weekend ściągnąć pasek i zobaczymy czy dalej będzie wyło:/ mam nadzieję ze to napinacz wyje

  6. #46
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Jeśli Ci to pomoże to u mnie napinacz sygnalizował zużycie intensywnym stukaniem/pukaniem/waleniem na zimnym silniku przez 20 sekund. Po wymianie błoga cisza


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 fl 2.4jtd
    Postów
    159

    Domyślnie

    U mnie na zimnym silniku występuje takie "rzęzenie" jak by łożysko już sie całkiem rozwalalo, tski metaliczny dźwięk, gdy dodam trochę gazu ustaje jak odpuszczę znowu tak robi, dopiero po jakimś czasie ustaje,

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    I jak tam, ogarnąłeś bolączki?
    Co do wycia, u mnie ostatnio odezwało się łożysko na kompresorze klimy i zaczęło wyć podobnie jak u ciebie. W następnym tyg będę ogarniał temat.
    A u ciebie co w końcu wyło?
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 fl 2.4jtd
    Postów
    159

    Domyślnie

    Co do wycia to pompa wspomagania juz kończyła żywot

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 2.4 jtd 140km 2001r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    Może to być luz na lewej półosi od strony skrzyni biegów jesli przy przyspieszaniu pojawiaja sie wibracje. Spowodowane jest to tym iz wyrabia sie dekielek dociskajacy łozysko półosi i pojwia sie luz na zespole napedowym i trzeb dorobic podkładke.

Podobne wątki

  1. Dziwne pracujący silnik, dziwne wibracje
    Utworzone przez kamil_bielany w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 09:11
  2. Dziwne wibracje
    Utworzone przez matixjaw w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 16:03
  3. [145] Dziwne wibracje
    Utworzone przez kunszt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 15:23
  4. Dziwne wibracje
    Utworzone przez wojciech1980 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 15:53
  5. [156] dziwne wibracje 2,4 jtd 20v
    Utworzone przez Doman w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory