Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Silnik gaśnie po odpaleniu 1.8 TS, to nie kolejny temat o falowaniu :(

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AR 156 1,8TS 144 '00
    Postów
    8

    Domyślnie Silnik gaśnie po odpaleniu 1.8 TS, to nie kolejny temat o falowaniu :(

    Witam,

    Prowadzę dość uporczywą diagnostykę i zabrakło mi już pomysłów. Proszę o pomoc.
    Od pewnego czas zacząłem obserwować problemy przy odpalaniu. Kilka dni problem rozwiązało odpalanie samochodu z wciśniętym lekko gazem. Jak przekroczył 1000rpm to potem ładnie spadał i stabilizował obroty.
    Wczoraj zaczęły dziać się cuda. Odpalenie z wciśniętym gazem nadal pozwala na odpalenie ale brak wolnych obrotów. Podczas jazdy zaczęła zapalać się marchewa i co jakiś czas poszarpywać.
    Podpiąłem MESa. Były pozapisywany chyba błąd sondy lambda. Usunąłem i zaczął powracać błąd P0500 i P1540 a więc 'Vehicle speed sensor'.

    Odpiąłem czujnik położenia wałka i na chwilę poprawiło się. Znowu trzymał obroty. Paliła się marchewa i był dodatkowo błąd czujnika położenia wałka i żadnych innych doleglwości. Niestety krótko. Obecnie:

    -posprawdzałem wszystkie parametry w mes, lambda pracuje w pełnym zakrese, maf wypluwa 4,5v i ok 450kg/h.
    - wyczyściłem przepustnice przy łopatce, było trochę szlamu. Głębiej jest dalej ale chyba nie powinien w niczym przeszkadzać ? dolot między maf a przpustnicą mam od dawna połatany chałupniczo i według mnie jest szczelny.
    -zrezestowałem parametry adaptacyjne silnika i regulatora wolnych obrotów. Odpiąłem regulator i wpiąłem na nowo. Po tej operacji obroty wskoczyły na 1100rpm. Pojeździłem chwile. Wyłączyłem silnik i znowu to samo. Kolejny restart ustawień nic nie pomaga. Obstawiam że to był przypadek i zbieżność sytuacji
    - Samochód cały czas gaśnie. Kiedy bardzo delikatnie schodzę z gazu to jest w stanie ustabilizować się na ok 400-450rpm
    - Aktualnie brak jakichkolwiek błędów w MES. Obroty oczekiwane według MES to 950rpm na luzie a uzyskuje 400-450 maks jeżeli pomogę mu do nich zejść.
    - Co gorsze podczas jazdy szybko zmieniając biegi żeby nie zgasł nie ma żadnych innych dolegliwości na benzynie i lpg. Brak błędów na lpg. Czujnik z lpg pokazuje prawidłowe podciśnienie na stałych obrotach i zmienia ładnie przy depnięciu.
    - Ostatnia rzecz. Parametr TRA w ciągu jednego wieczora testowania urósł do -100, FRA 0.96 czyli w normie. Teoretycznie ujemne TRA to podobno problem wtrysku paliwa ale czasy wtrysku na benzynie i lpg są ok a nie chce mi się wierzyć że na obu paliwach któryś z wtryskiwacze zalewa tylko na wolnych obrotach.
    - Na forum nie znalazłem przypadku kiedy komuś faktycznie szlag trafił ten zintegrowany zespół regulacji przepustnicy i wolnych obrotów bez błędów na komputerze

    Pomocy, ręce mi opadają. Postaram się podstawić mechanikowi samochód ale nie wiem czy bez błędów na kompie czegoś się doszuka

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To by tak wyglądało, jakby ten silnik się dusił z braku powietrza na wolnych obrotach.
    Czy sprawdzałeś drożność przewodów odmy i zaworek zwrotny w kolektorze ssącym?
    Silniki TS mają rozwiązanie polegające na dostarczeniu powietrza dodatkowego od rury ssącej przewodem odmy pod pokrywą zaworów i dalej drugim przewodem odmy do kolektora ssącego poprzez zaworek zwrotny.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 02-02-2017 o 12:17

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AR 156 1,8TS 144 '00
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zaworek odmy był ok rok temu wymieniany ale nie sprawdzałem jego zaolejenia a tam często jest morko. Cenna uwaga. Sprawdzę. Czy po przekręceniu zapłonu powinno być słychać jak regulator wolnych obrotów troszkę otwiera przepustnice ?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    AR 156 1,8TS 144 '00
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś byłby ciekaw to dobrałem się z mechanikiem do regulatora wolnych obrotów, tego cuda które wychyla łopatkę przepustnicy na wolnych obrotach. Rozebrany. W środku siedzi zwykły silniczek na 13V tak jak kiedyś w zabawkach Szczotki w silniczku ok, blaszki między silniczkiem a obudową silniczka wyczyszczone. Poskładane i silniczek zaczął pracować. Oby jak najdłużej

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Dzięki za info . Często tego typu wątki urywają się i nie wiadomo, czy ktoś poradził sobie czy nie. Fajnie, że ci się udało .

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - czasem po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Po odpaleniu nie trzyma obrotów
    Utworzone przez Revol84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 20:25
  2. Kolejny temat na temat ... wycieraczek.
    Utworzone przez dzony43 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:57
  3. [GTV Spider] Silnik gaśnie zaraz po odpaleniu, na zimnym nie wkręca się, a na ciepłym dławi się
    Utworzone przez kurył w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 11:25
  4. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory