Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: wymiana logo 156

  1. #21
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie logo

    chciałbym zeby to było takie łatwe. Pozdrawiam borys

  2. #22
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    jestem właśnie po wymianie przedniego. A szło to tak. Maska do góry. Całe scudetto jest przykręcone kilkoma śrubami do maski, srebrna nakładka jedną nakrętka (klucz 8).Jeżeli masz taką nasadówkę to okręcasz tą jedną i odczepiasz 4 zaczepy.Nakładka z logo powinna odejść od czarnego plastiku.Ja nasadowego klucza nie miałem więc kombinacją klucz płaski i kombinerki jakoś dałem radę ale wcześniej musiałem odkręcić całość razem z czarnym plastikiem. I tu zaczął się problem, jak pozbyć się starego logo? Zamiast poczytać forum zabrałem się za robotę. Wypchać się nie dało, blaszki się połamały. Podważałem nożykiem i nic. Na Alfaclubie przeczytałem że jest tam taśma dwustronna i trzema mocno podważyć po przękątnych. tak też zrobiłem ale niestety srebrna nakładka trochę ucierpiała.Logo udało się "wyrwać". Nowe przykleiłem na superglu a od tyłu te dwa piny też zalałem klejem.Trzyma się dość solidnie.Gdyby nie te małe uszkodzenia efekt byłby świetny a tak jest dobry.

    za tył jeszcze się nie biorę bo nie ma za co

  3. #23
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    zastosuj kroki jak pisał poprzednik zas aby nie uszkodzic obwódki zastosuj żyłkę, którą przetniesz taśmę pod logo.

  4. #24
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Jak wyjąć logo z zamkiem z jednej klapy bagażnika i umieścić je w drugiej, tak aby niczego nie popsuć i wszystko było ok?
    Ostatnio edytowane przez mati7700 ; 06-10-2011 o 21:50

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    na forum kolega wierło sprzedaje naklejki idealnie dopasowane muszę wam powiedzieć że wyglada to bardzo dobrze bo sam kupiłem no i cena chyba 8zł szt więc warto spróbować zanim wydasz 300 zł

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Tak ja wiem i mam ta naklejke tylko ze mialem puknieta lekko klape bagaznika i w nowej nie bylo zamka ani nic i teraz musze to przelozyc samo logo to jest w miare latwo wyjac ale ten zamek nie mam pojecia jak wyjac to sa jakies sruby w srubach. Jak ktos to robil i by mi wytlumaczyl krok po kroku to bylbym wdzieczny.

Podobne wątki

  1. Wymiana logo w 147
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-10-2019, 00:15
  2. Logo przednie / emblemat - wymiana
    Utworzone przez bullik1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory