Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Ar 156 jtd fl paruje

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    @UP
    Ryz, zwirek dla kota tez dobrze pochlaniaja wilgoc i rowniez pasuja do ponczochy
    Dzis waleWtynki to i ponczocha sie znajdzie

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja zacząłbym od:
    Wymiana filtra kabinowego, czyszczenie wszystkich szyb + dywaniki + wysuszenie auta w środku jeśli ma się warunki do tego

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie no, jasne o myciu regularnym, utrzymaniu w "suchości" całości - co jakiś czas pootwierane w ciepłym garażu, a gdy temp pozwalają to klima na dłuższe trasy (ma działać) itd., to chyba nie trzeba mówić.
    Jakie zawilgocone podsufitki, boczki, fotele (brrr ) itp. ??? jak, skąd, jakim cudem, jakie żwirki i gazety, o czym tu mowa w ogóle, o jakichś szrotach ? skąd niby w tym wszystkim wilgoć , jak ??? Przecież nie można ciągle jak w zamkniętej puszce jeździć, tak jak w mieszkaniu - nie może być pełnej szczelności , w aucie tym bardziej bo maleńka przestrzeń. Ale to chyba jasne sprawy i nie trzeba o tym mówić że auto się sprząta, myje, i wietrzy. Tak jak i o myciu szyb, nie tylko raz w roku na Wielkanoc.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    W poprzedniej Alfie AR 166 w dniu zakupu chociaż była to zima to dywaniki "pływały" tak dbał poprzedni właściciel. Szyby tak parowały, że miałem wrażenie jazdy we mgle
    Reasumując jeśli zimą kiedy jest dużo wilgoci, zaniedbamy auto to wilgoć będzie nam towarzyszyć przez długi czas

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon 2005 150KM+
    Postów
    84

    Domyślnie

    Walczyłem dłuuugo z parowaniem w aucie.
    Jak tylko wsiadłem do auta i poszedł nawiew na szybkę momentalnie wszystko zaparowane.
    Początkowo myślałem jak poprzednicy-zawilgocone auto (dopiero je wtedy kupiłem a nie było w najlepszym stanie i podejrzewałem, że poprzedni właściciel je zapuścił)
    Walczyłem dłuuuugo, wietrzenie, suszenie, praktycznie non stop jeździłem z otwartym szyberdachem bo inaczej była masakra.
    Przy wymianie filtra kabinowego zauważyłem, że w jego okolicach rozbryzgane jest coś tłustego, do tego ubyło mi płynu chłodniczego.

    Tak łącząc fakty doszedłem do wniosku - nagrzewnica!
    Bingo!
    Nagrzewnica się rozszczelniła i kapała.

    Jeżeli na szybie masz wiecznie warstwę takiej tłustej mazi, gdzieś w okolicach filtra kabinowego jest wilgotno i się wszystko "lepi" do tego po włączeniu nawiewu czasem jest gorzej niż bez to na 99% masz jakiś wyciek z układu chłodzenia i najprawdopodobniej jest to nagrzewnica.
    Moją udało się wyjąć bez demontażu deski. Jest gdzieś temat o tym na forum. Ja sam tego nie robiłem tylko mój mechanik to ogarnął.
    Miałem przy okazji do wymiany termostat więc wszystko poszło za jednym razem.

    Sama część jest stosunkowo tania ale roboty sporo.

    Od chwili wymiany nagrzewnicy jeszcze nie zaparowała mi alfa ani razu! Polecam

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Auto
    była 156 2.4 jtd 140km,1,9jtd 115km JEST 147 2006 1,9 JTDm 120 km
    Postów
    78

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za obszerny felieton na temat, wszystko ogarnę ale dziś padło sprzęgło kobiecie wpadł pedał i game over dużo pracy czeka ale wszystko sie posprawdza DZIĘKI WIELKIE

Podobne wątki

  1. Po wyłaczeniu silnika paruje przednia szyba
    Utworzone przez mariusz13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 16:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory