Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Napinacz rozrzadu 1.9jtd i inne jtd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie Napinacz rozrzadu 1.9jtd i inne jtd

    Witam. Mam pytanie. Przekladalem teraz drugi rozrzad w JTD i zauwazylem taka rzecz z napinaczem.
    Mianowicie ustawiam napinacz strzalką na wskazany otworek, robie kilka obrotow wałem, sprawdzam napinacz i jest ok tzn strzalka wskazuje otworek. Cala ta sytuacja ma miejsce na zimnym silniku.
    Po odpaleniu samochodu jak silnik sie nagrzeje strzaleczka napinacza góruje tzn. wskazuje ponad kropeczke. Gasze silnik i nadal jest ponad kropeczka. Silnik wystyga strzaleczka opada i wskazuje poprawnie tj. na kropeczke.
    Tez tak macie? Wiecie cos na ten temat?
    Czy tak ma byc?
    Ps. Z samochodem nie ma problemow.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    napinacz masz na sprężynie i pracuje cały czas wiec nic tu nad zwyczajnego

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    no faktycznie, to oczywiste...

    temat już rozwiązałem wspólnie z innym mechanikiem ustaliliśmy czemu tak pracuje.
    Jeśli też tak macie to bez obawy - nic złego się nie dzieje, tak ma być i nie chodzi tu o sprężynę...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk998 Zobacz post
    Jeśli też tak macie to bez obawy - nic złego się nie dzieje, tak ma być i nie chodzi tu o sprężynę...
    to wypadałoby już wyjaśnić ...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Kolego z tym wyjaśnianiem to powiem Ci jak jest. Napewno nie jest tak, że wypadałoby...
    Jak ja pytam o coś lub inni Koledzy to przeważnie odsyłani jesteśmy do wyszukiwarki, że niby temat już był itp., a jeśli padają już jakieś odpowiedzi to są one bardzo ogólnikowe, typu wszystko w normie, lub tak ma być...
    Więc i ja biorę z forumowiczów przykład i tez tak odpowiadam jeżeli nic silnikowi czy autu nie grozi.
    Jeżeli mam wiedzę co jest uszkodzone, powodem usterki, itp. zawsze odpowiem możliwie jak najlepiej.
    Jeżeli masz problem z napinaczem - odpowiem Ci.
    Mnie dojście do odpowiedzi kosztowało czas (wizytę u kilku mechaników) i w końcu telefon do producenta podał mi odpowiedź.
    I taka ciekawostka jaką się dowiedziałem: że np. rozrząd wymieniany w silniku np 1.6 8V benzyna w astra I, wymieniamy na zimnym silniku, naciąg paska ustawiamy pompą wody, natomiast w zestawie tzw. napinacz, służy w tym silniku do tłumienia drgań.
    W moim aucie producent powiedział że rozrząd ustawiany powinien być na możliwie ciepłym silniku (nikt tak nie robi), napinacz właśnie powinnien byc ustawiany na ciepłym silniku, chodzi o rozszerzanie i kurczenie materiałów w zależności od temperatury.
    Można dowiedzieć się wiele rzeczy jeśli Ktoś jest po drugiej stronie telefonu chętny się nimi podzielić.
    Jeśli Kolego masz taki problem z napinaczem dam Ci odp na priv. Tyle że Ty masz TSa i inny napinacz

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    A instrukcja serwisowa AR nie podaje temperatury silnika przy napinaniu rozrządu więc ta informacja Twoja jest nie poważna. Po za tym nikt na gorącym silniku nie będzie pracować.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Kolego ja wiem, że nie podaje tego instrukcja serwisowa. Ale nie mów że to nie jest poważne, jeśli nie wiesz wszystkiego. Nie pisałem o gorącym silniku, nie wyolbrzymiaj, pisałem o ciepłym silniku.
    Jeśli chodzi o instrukcję serwisową to ona swoją drogą, a producent swoją.
    Np. miałem kiedyś klienta z przekładką automatycznej skrzyni biegów, auto Renault Velsatis silnik 2.2Dci, model skrzyni SU1 a dokładnie aw5550. Skrzynia padła, powód nie wymieniany olej.
    Klient pokazuje mi instrukcję serwisową od Renault Velsatisa i w instrukcji pisze: skrzynia automatyczna nie wymaga wymiany oleju, jest bezobsługowa. Mówię OK. Sprawdzamy u producenta skrzynia czyli w firmie Aisin Warner, a tam zdziwko, producent zaleca wymianę oleju co 60 tyś km. SZOK
    Więc Kolego to co mówi serwisówka to jedno, a producenci części to drugie, w większości ich słowa pokrywają się, ale nie zawsze.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Napisze tak: jeżeli mielibyśmy napinać pasek na ciepłym silniku to na zimnym jego stopień zluzowania może spowodować nie poprawną pracę. A jak wiadomo zimny silnik jest najczęściej uruchamiany.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    No dokladnie i na tym zakonczmy temat napinacza

Podobne wątki

  1. napinacz, rolka napinająca pasek rozrzadu alfa 156 2,5
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 19:30
  2. [147] Antena radia, przełączniki elektrycznych szyb, napinacz pasa i inne
    Utworzone przez bodzio_piotr w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 05:19
  3. Wymiana Rozrzadu 147 1.9jtd 2001r
    Utworzone przez Dzaniak w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 12:01
  4. ciśnieniowy napinacz paska rozrzadu V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory