Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: [156] 2.0 ts Termostat, ładowanie akumulatora, błędy klimy, pompa paliwa na zapłonie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 ts 114kW/155KM 98r.
    Postów
    2

    Domyślnie [156] 2.0 ts Termostat, ładowanie akumulatora, błędy klimy, pompa paliwa na zapłonie?

    Witam wszystkich.
    Kilka lat temu stałem się posiadaczem alfy.
    Po roku wymieniłem termostat, bo stary zaciął się w pozycji otwartej i samochód bardzo wolno się nagrzewał, sama wskazówka rzadko przekraczała 80 stopni, tylko w korku dobijał do 90.

    Wcześniej byłem przekonany, że 2 kreska to 75, ale forumowicze zwrócili uwagę że jest to bliżej 80.
    W celu weryfikacji kupiłem kabel i dziś przejechałem 10km na ciepłym silniku aby sprawdzić jak to wygląda:
    pliki w załącznikach.
    wykres z Fiat ecu scan, widać na nim też że napięcie ładowania nie przekracza 14V, jak mierzyłem multimetrem to na biegu jałowym dochodziło do 14,4 więc możliwe że czujnik jest wyskalowany do maks 14. Przy okazji słychać jakby pompa paliwa nie wyłączała się na zapłonie, wtedy napięcie spada do 11.9V pod dłuższej chwili do 11.5V, co może być przyczyną?

    Temperatura waha się wg czujnika między 84 do 96. Wskazówka spada do środkowej kreski podczas tych wahnięć. Jutro postaram się nagrać od zimnego silnika do otwarcia termostatu, jako że dziś było u mnie 12 stopni, wskazówka trzymała się wyżej niż podczas mrozów.

    Ecu nie wykazał żadnych błędów związanych z silnikiem, poduszkami, abs ale pojawiły się w module klimatyzacji. Dziś ją odpaliłem i były jeszcze 2 inne, ale zapomniałem zapisać screenshota.

    Sama klimatyzacja wydaje mi się że działa w porządku, przy zaparowanych szybach bardzo szybko sprawia że wnętrze się wysusza.

    Przy okazji zauważyłem że odometer w FES pokazuje 5k km mniej niż licznik, obroty i prędkość też jest mniejsza. Co jakiś czas wyskakują też błędy przy zapisie do pliku co widać na tych pionowych kreskach na wykresie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klima.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	63.7 KB
ID:	222084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Test temperatury.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	108.7 KB
ID:	222085  
    Attached Files Attached Files

Podobne wątki

  1. [159] ikonka akumulatora - "niewystarczające ładowanie akumulatora"
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 10:55
  2. Ładowanie akumulatora.
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:58
  3. ładowanie akumulatora
    Utworzone przez emo94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 11:08
  4. Ładowanie akumulatora 2.5 V6
    Utworzone przez kylo1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 13:06
  5. [GTV] Pompa paliwa nie pracuje na włączonym zapłonie, a na wyłączonym tak
    Utworzone przez gregorkrk w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory