Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Praca silnika 1,6

  1. #1
    KeReK
    Gość

    Domyślnie Praca silnika 1,6

    Czesc!
    Tak jak w temacie.
    Jak powinien pracowac silnik 1,6 w alfie 156?
    W moim egzemplarzu silnik pracuje dosc glosno... dzwiek podobny do diesla!? To jest normalne czy moze powinienem sie martwic?

  2. #2
    pajak999
    Gość

    Domyślnie

    do wymiany wariator+rozrząd+olej i filtr. Koszt wariatora około 500zł. Ojel jeśli lejesz to tylko valvoline maxlife 10W40. Jeśli chcesz aby nowy wariator szybko się nie zepsuł pilnuj poziomu oleju w silniku żeby bylo zawsze max.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie ...

    Witam!! Wydaje mi się,że zdrowy silnik benzynowy powinien chodzić cichutko xD Jakie masz obroty na biegu jałowym?? a te stukanie to może zawory...zachęcam do wypowiedzi kolegów posiadających taki silniczek

    ---------- Post dodany o godzinie 12:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:49 ----------

    Kolega ma racje może być wariator....zapomniałem bo w dieslu nie ma xD

  4. #4
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    obroty trzyma idealnie...ogólnie autko zbiera sie bardzo dobrze i w zasadzie w środku nie ma odczucia,ze cos jest nie tak. Gorzej kiedy staniemy na zewnatrz.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie ..

    Bo alfa jest bardzo dobrze wyciszona xD ja mam diesla na zewnątrz przyjemny twardy klekot w środku cisza-jak pierwszy raz jechałem to byłem pod wrażeniem...A ten olej valvoline maxlife polecam tylko ciężko go dostać xD A co do wariatora....to ostatnim razem ty wymieniałeś rozrząd czy poprzedni właściciel??przy jakim przebiegu??

  6. #6
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    nie wiadomo bo auto sprowadzone...dopiero co kupilem (dwa tygodnie?), wsadzilem juz w nią ponad 1500zł (zawieszenie, akumulator itp), teraz rejestracja 1500 a jak mam wsadzic jeszcze kolejne 2000zł w silnik to chyba wole zamienic ją na jakis model z pewną przeszloscia... chyba sie troszke pospieszylem z tym zakupem

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To na pewno wina wariatora - też kiedyś musiałem go wymienić. Popychacze zaworów są hydrauliczne więc zawory nie stukają - no chyba, że krótką chwilę po uruchomieniu zimnego silnika zanim się nie napełnią olejem.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał KeReK Zobacz post
    nie wiadomo bo auto sprowadzone...dopiero co kupilem (dwa tygodnie?), wsadzilem juz w nią ponad 1500zł (zawieszenie, akumulator itp), teraz rejestracja 1500 a jak mam wsadzic jeszcze kolejne 2000zł w silnik to chyba wole zamienic ją na jakis model z pewną przeszloscia... chyba sie troszke pospieszylem z tym zakupem
    A ile kolega zapłacił jeśli można wiedzieć??...rejestracja 1500zł-to chyba już z OC xD....Co do wariatora i rozrządu to nie zwlekaj tylko wymieniaj xD

  9. #9
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    A jest opcja wymiany go bez rozrządu itp? czy moze sie cos stac jak bede tak jezdzil?
    za samo auto 8500...juz przekroczylem 10000 a jeszcze nie zacząlem rejestrowac. A do tego teraz ten wariator...
    Ostatnio edytowane przez KeReK ; 03-06-2009 o 12:24

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał KeReK Zobacz post
    A jest opcja wymiany go bez rozrządu itp? czy moze sie cos stac jak bede tak jezdzil?
    ...Chyba można wymienić(jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi ale tak gdzieś na forum czytałem)....Po co wymieniać go bez rozrządu???W każdym aucie które kupisz a na 100 procent nie znasz auta to trzeba wymienić rozrząd,żeby być spokojnym bo w innym przypadku może pęknąć niespodziewanie xD

    ---------- Post dodany o godzinie 13:30 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:24 ----------

    Cytat Napisał KeReK Zobacz post
    A jest opcja wymiany go bez rozrządu itp? czy moze sie cos stac jak bede tak jezdzil?
    za samo auto 8500...juz przekroczylem 10000 a jeszcze nie zacząlem rejestrowac. A do tego teraz ten wariator...
    Kolego jak masz zamiar jeździć pare lat to nie ma co się zastanawiać tylko zrobić co trzeba a potem będziesz miał spokuj......Ja za moją zapłaciłem 7500zł z opłatami póki co wymieniłem filtr powietrza za pare dni wymieniam hamulce tył w tylnim zawieszeniu lekko stuka,musiałem opanować wyciek płynu wspomagania(udało się samemu zrobić) ale za tą cene (diesel 4poduszki ,)dostać auto w dobrym stanie to myśle,że dobry zakup zrobiłem zwłaszcza,że to diesel

Podobne wątki

  1. Praca silnika
    Utworzone przez szeff w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 08:15
  2. [159] Praca Silnika
    Utworzone przez basti5674 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 14:30
  3. [164] Nierowna praca silnika
    Utworzone przez Bart528 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 09:03
  4. [156] Praca silnika
    Utworzone przez juirzur83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 17:51
  5. Praca silnika 2.0 16V TS
    Utworzone przez Jarencja w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory