Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo 156 II 1.9 JTD - dźwiek?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Steku
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 II Sportwagon 1.9 140km
    Postów
    15

    Domyślnie Alfa Romeo 156 II 1.9 JTD - dźwiek?

    Witam,
    miałem nadzieje, że nie będę musiał zakładać tutaj żadnego tematu, ale niestety... Generalnie alfa śmiga bez zarzutów - 140koników robi robotę. Jest tylko jedno ale, dziwny metaliczny dźwięk/rezonans przy 2-3 tysiącach obrotów. Zmieniałem koło pasowe, bo wpadało w rezonans powyżej 100km/h a teraz borykam się z tym. Auto na dniach idzie do mechanika na wymianę przedniego zawieszenia i którejś poduszki silnika, bo siepie przy gaszeniu. Nim oddam w ręcę Mechanika może ktoś borykał sie z podobnym problemem? Raz to się pojawia a raz nie. Tylko i wyłącznie na zapiętych biegach i tylko przy 2-3 tys obrotów. Będę wdzięczny za porady.

    Filmik -> //youtu.be/YlLPhMHAsqs

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Steku
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 II Sportwagon 1.9 140km
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ktoś coś Panowie i Panie ? :-/

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfaDesign
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    26

    Domyślnie

    Bardzo podobne objawy miałem w Bravo 09r 1.6 Multijet , podczas obciążenia w mniej więcej twoich zakresach obrotów , wkrótce okazało się że to dwumasa . Na postoju , biegu jałowym z otwartymi drzwiami wysłuchaj się dokładnie w pracę silnika i porównaj z wciśniętym sprzęgłem jak i bez , możesz też sprawdzac w danych zakresach obrotów , jest to jedyna rzecz która mi przychodzi na myśl, później już tylko skrzynia biegów . Drugi sposób na sprawdzenie dwumasy to wbicie biegu 3,4 i puszczanie sprzęgła na zaciagnietym ręcznym , jeśli zacznie się odżywiać to będziesz miał prawdopodobna przyczynę . Skoro już wymieniales koło pasowe raczej nic innego takich dźwięków nie powinno wydawać , ale ręki nie daje sobie uciąć .
    Ostatnio edytowane przez AlfaDesign ; 28-03-2017 o 21:55

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Podkarpacie. Jasło
    Auto
    AR 156 1.9JTD-m 16v 140km, Audi A4 B5 2.6 V6 150hp LPG
    Postów
    186

    Domyślnie

    Będzie siepał też jak podciśnienia nie ma przy gaszeniu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Steku
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 II Sportwagon 1.9 140km
    Postów
    15

    Domyślnie

    O dwumasie wspominał również mechanik, ale niekoniecznie. Wizyta niestety dopiero na początku przyszłego tygodnia. Najdziwniejsze jest, że robię test na 3,4 biegu odpuszczając gaz i szybko wciskam - nic nie słychać. Jak miałem wcześniej volvo z już umierającym dwumasem to był charakterystyczny stuk przy szybkim dodaniu gazu(szczególnie na 4 biegu). Nie doszukałem się w papierach/fakturach by alfa miała wymienianą dwumase. Przy 211 tys km można się powoli spodziewać zużycia? Dzięki za odpowiedzi!

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfaDesign
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    26

    Domyślnie

    W zależności od tego jak koło dwunasowe jest uszkodzone, takie wydaje dźwięki jeden stuka druga zaś cyklicznie huczy , jeśli nie masz jeszcze charakterystycznych drgań budy i na biegu jałowym i pod obciążeniem silnika to spokojnie jezdzij bo po co masz się naciągać na koszty skoro na takiej dwumasie można spokojnie jezdzic... Mój kolega ma seata i na takiej dwumasie już przejechał 20tys i stan techniczny tego dwumasa prawie wogule się nie zmienia... gozej by było jak bys już biegów nie umiał wciepac co jak co narazie możemy tylko gdybać , musisz być pewny tego że to jest dwumasa... Jeśli nie to lepiej zdiagnozować problem dokładniej .

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Steku
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 II Sportwagon 1.9 140km
    Postów
    15

    Domyślnie

    Zrobiłem przed chwila test 3 bieg i ręczny. Siepie buda i jest charakterytyczne dzwonienie jak dzwoneczkami. Wiec zapewne mamy winowajcę tego denerwującego odgłosu. Teraz skojarzyłem, ze ten dźwięk jest również słyszalny przy gaszeniu ale tylko na sek. W 3 tys zamknę się z wymiana ?

    Dźwięk przy ruszaniu z 3 przypomina grzechotkę
    Ostatnio edytowane przez Steku ; 29-03-2017 o 15:05

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfaDesign
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    26

    Domyślnie

    Czyli już mamy winowajcę na 70% przy zgaszeniu kolo dwumasowe słychać bo nie gasisz silnika na sprzęgle , przez co jest narażone na dodatkowe szarpnięcia, przez gwałtownie zatrzymany wał napędowy . Pamiętaj, jak wymienisz cały komplet ( uruchamiaj i wyłączaj Belle z wciśniętym sprzęgłem ) co do kosztów ... Myślę że z samą dwumasą w 3 tyś powinieneś się zmieścić , tylko weź pod uwagę to że musisz wymienić cały komplet i nie idź po kosztach wymieniając tylko to co jest zje....
    Tu masz cały zestaw z LUK'a za 1899 http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...740640620.html razem z wyprzęgnikiem co jest bardzo ważne bo są takie mechaniory że o tym zapominają

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Steku
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 II Sportwagon 1.9 140km
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam,
    w ramach potwierdzenia. Jeśli ktoś ma poniższe objawy to niech szykuje pieniążki na dwumas:
    - dziwny dźwięk[bulgot] w zakresie 2-3 tys obrotów przy lekko wciśniętym gazie
    -puszczanie sprzęgła na 3 biegu wywołuje dźwięk grzechotki[nie zawsze]
    -alfa czasami szarpie przy ruszaniu na zimnym silniku
    -jeśli zaczęło Wam ślizgach sprzęgło przy ostrzejszej jeździe a po jakimś czasie przestało to znak, że poszedł smar na łożysku sprzęgła

    U mnie jedyne pocieszenie, że jest jeszcze do zrobienia maglownica. Za jedną robociznę zrobię dwie rzeczy, także defactu trochę przyoszczędzę. Alfa za tydzień będzie na nowym sprzęgle i świeżej maglownicy

    PS: Pozdrawiam poprzedniego Właściciela, który pokleił czymś maglownice zamiast ją zrobić. Fuszera u Mirka w garażu...

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Steku Zobacz post
    PS: Pozdrawiam poprzedniego Właściciela, który pokleił czymś maglownice zamiast ją zrobić. Fuszera u Mirka w garażu...
    Od kogo kupiłeś ?

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwiek w Alfie Romeo 156 1.8
    Utworzone przez andrzej.l22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 16:29
  2. Jaką końcowke tlumika kupić do JTD aby był ladny dźwiek? :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 21:25
  3. Metaliczny dźwiek spod maski
    Utworzone przez Zielak94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 20:09
  4. Dziwny dźwiek na pasku wieloklinowym.
    Utworzone przez Robi619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 07:17
  5. Metaliczny dźwiek podczas pracy silnika.
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory