Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: P0430 - System Katalizatora. Bank nr.2

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfaDesign
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    26

    Domyślnie P0430 - System Katalizatora. Bank nr.2

    Siema Siema moje mordy
    Dzisiaj jadąc z pracy ujrzałem piękną ikonę Check Engine i jakże jedwabny dźwięk piiik piiik no i zabawa się zaczyna , przyjechałem do domu , podłączyłem belle pod komputer okazało się że błąd to P0430 czyli System Katalizatora bank nr2 . Na innych forach wyczytałem że najczęstszą przyczyną jest właśnie katalizator a nie sonda , bo sonda w banku 2 jest odpowiedzialna za określenie wydajności katalizatora i w niej za bardzo nie ma co się popsuć błąd wyskoczył mi tak po 5km przejechanych jednostajnym tempem ok 2.500 obrotów . Czy ktoś z was miał już taki problem ? Nie widzi mi się kupowanie katalizatora nawet za magiczne 2 tyś zł myślałem czy w razie konieczności nie szło by rozciąć katalizatorów i fajnie cały ten syf *koszyk ceramiczny ?* wywalić na zbity (...) po czym sondy podpiąć do czegoś takiego http://allegro.pl/emulator-katalizat...672579077.html .

    Na stacji kontroli pojazdów i tak nie sprawdzają emisji spalin, moim zdaniem nie takie łupy jeżdżą po tym kraju.

    Czy ktoś już borykał się z takimi problemami ? Jeśli tak to jak je rozwiązał ? oczywiście wszystko na swój koszt

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaDesign Zobacz post
    ...

    Czy ktoś już borykał się z takimi problemami ? Jeśli tak to jak je rozwiązał ? oczywiście wszystko na swój koszt
    Ja w JTSie mam błąd P0420 i też nie wiem co z tym zrobić.
    Różni specjaliści sugerowali wymianę sond, ale dla mnie to było wróżenie z fusów.
    Zwłaszcza, że na wykresie sondy zachowują się sensownie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lambda.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.5 KB
ID:	225220

    W ziemie błąd wyskakuje kilka dni po skasowaniu, w lecie znacznie rzadziej.
    Do tego mam dość ostry zapach spalin i tłumaczenie, że "to bezpośredni wtrysk tak ma" mnie nie przekonuje - albo zbyt bogata mieszanka (czyli sonda jednak) albo katalizator słabo działa (bardziej w to wierzę).

    Czyli jak na razie nie rozwiązałem problemu, ale moja żona naciska (chodzi o te spaliny) więc pewnie wybiorę się na jakąś diagnostykę metodą prób i błędów

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfaDesign
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    26

    Domyślnie

    Czyli borykamy się z tym samym problemem co do spalin mam zupełnie to samo , po podpięciu do kompa jakiś większych zmian w pracy sond też nie zauważyłem dlatego myślę że ten typ tak ma jeśli check enginie zacznie wyskakiwać bardzo często zdecyduję jednak się na wycięcie tego katalizatora i zastąpienie go tłumikiem przelotowym . Emulator sondy załatwi dalsze problemy .
    Ostatnio edytowane przez AlfaDesign ; 30-03-2017 o 15:57

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfamat
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM; ALFA 156 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    Miałem to samo u siebie. Też pojawiały się błędy wskazujące na katalizator P0420 lub P0430, już dokładnie nie pamiętam. Czasami z tymi błędami pojawiały się błędy wskazujące na złe odczyty sondy lambda.
    Kasowałem błędy i jeździłem dalej, sprawdzałem odczyty z sond i nic. Wszystko wskazywało na jeden z katalizatorów. Błędy pojawiały się od czasu do czasu, a zwłaszcza w zimie przy wolnej jeździe 30-40 km/h np. w korkach lub gdy samochodem jeździła żona( prędkość 20 -30 km/h na czwórce) Błędy nie były "uciążliwe" nie wpływały na prace silnika, moc itd., rzeczywiście inaczej śmierdziało spalinami. Zastanawiałem się nad wymianą katalizatorów na nowe lub używane, nad ich czyszczeniem. Naczytałem się na forum , że to katalizator jest do wymiany. Jeździłem z tym problemem ok 2 lat. Coraz częściej zaczynały pojawiać się błędy z jednej z sond przed katalizatorem. Objawiało się to też tym , że samochód na wolnych obrotach na gorącym silniku pracował tak jak zaraz po rozruchu , czyli podwyższone obroty i nierówna praca silnika (tak maja JTS-y). Odczyty z sond nie wskazywały na uszkodzona sondę. Błędy pojawiały się od czasu do czasu, więc kasowałem i jeździłem dalej. Jednak błędy pojawiały się coraz częściej i w końcu odczyty pokazały że jedna z sond nie pracuje poprawnie. Trafiony, zatopiony. Wymieniłem sondę (BOSCH) i wszystkie problemy znikły.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfamat Zobacz post
    Miałem to samo u siebie...
    Błędy pojawiały się od czasu do czasu, a zwłaszcza w zimie przy wolnej jeździe 30-40 km/h np. w korkach lub gdy samochodem jeździła żona( prędkość 20 -30 km/h na czwórce) Błędy nie były "uciążliwe" nie wpływały na prace silnika, moc itd., rzeczywiście inaczej śmierdziało spalinami. ....
    Odczyty z sond nie wskazywały na uszkodzona sondę. Błędy pojawiały się od czasu do czasu, więc kasowałem i jeździłem dalej. Jednak błędy pojawiały się coraz częściej i w końcu odczyty pokazały że jedna z sond nie pracuje poprawnie. Trafiony, zatopiony. Wymieniłem sondę (BOSCH) i wszystkie problemy znikły.
    Trafiony:
    1. błąd wyskakuje szybciej w zimie oraz gdy jeździ moja żona (za niskie obroty)
    2. nie ma wpływu na pracę silnika (z wyjątkiem smrodu)
    dokładnie tak mam
    czyli warto sprawdzić sondy - tylko która Ci padła, za czy przed katalizatorem?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfamat
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM; ALFA 156 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    W mim przypadku uszkodzona była sonda przed katalizatorem od cylindrów 1 i 3 czyli bank nr1. Patrząc od strony silnika sonda jest w katalizatorze po lewej stornie(JTS ma dwa katalizatory)

    Pisałeś, że masz błąd P0430 Bank nr2. Czyli sonda przed katalizatorem od cylindrów 2 i 4.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b4689a4e4e778b260b991f8212ea.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	24.2 KB
ID:	225626

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfamat Zobacz post
    W mim przypadku uszkodzona była sonda przed katalizatorem od cylindrów 1 i 3 czyli bank nr1. Patrząc od strony silnika sonda jest w katalizatorze po lewej stornie(JTS ma dwa katalizatory)
    Ja mam błędy na obydwu katalizatorach

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Panowie dwie sondy wymienione jedną dwa razy a błąd jak był tak jest. Też zastanawiam się nad wymianą na przelot z emulatorem mam dwa takie same przypadki w stilo 1.6 16v i 7-mce 1.6 16v dodam że w obu przypadkach spalanie znacznie podskoczyło.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Panowie dwie sondy wymienione jedną dwa razy a błąd jak był tak jest. Też zastanawiam się nad wymianą na przelot z emulatorem mam dwa takie same przypadki w stilo 1.6 16v i 7-mce 1.6 16v dodam że w obu przypadkach spalanie znacznie podskoczyło.
    ale Ty masz jtdm
    myślę, że w JTSie może być zupełnie inaczej

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbieracz-szkła Zobacz post
    ale Ty masz jtdm
    myślę, że w JTSie może być zupełnie inaczej
    Ale napisałem że nie w jtd tylko 1.6 16v

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P0430 ?
    Utworzone przez pieczen1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 20:45
  2. [159] P0430 - System katalizatora
    Utworzone przez Konrad20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory