Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Bogata mieszanka na 1 cylindrze P1172, P0170

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS CF3 2000 r. Pb + Lpg
    Postów
    4

    Domyślnie Bogata mieszanka na 1 cylindrze P1172, P0170

    Problem polega na tym, że na zimnym silniku, podczas wciskania pedału gazu samochód ma zero reakcji, nie gasnie tylko szarpie, tak jakby sie dławił. Pojechałem sprawdzić ciśnienie w komorach spalania, aby sprawdzić czy pierścienie tłokowe nie sa do wymiany, wszystkie po 13,0 miały (może ktoś chce nowe pierscienie kupic? ;p). Wymieniłem świece, bo to też mi przyszło na mysl, lecz problem nie zanikł. Na komputerze u mechaniora pokazało mi błedy P1172, P0170, za bogata mieszanka oraz usterka regulacji mieszanki rzad cylindrow 1. Podczas dzisiejszej proby po wymianie świec, jak depnąłęm troche bardziej w gaz to podczas zmiany biegów silnik gasł, jednak przy niskich obrotach silnika tego problemu nie ma. Dodatkowym problemem jest wg. mnie, ze alficzka jje olej, niestety nie wiem dokładnie ile, bo ponad 4 miesiace mnie w kraju nie było, tylko żona jezdziła. Panowie co proponujecie zrobic aby problem zbyt bogatej mieszanki usunać (przez to podejrzewam jest falowanie obrotów na biegu jałowym) oraz jaka jest propozycja zniwelowania ubytku oleju (myślałem o wymianie odmy, skoro pierscienie są dobre). Z góry przepraszam za nie poprawność stylistyczna, ale nie urodziłem sie humanista.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170421_155725.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	226710
    Ostatnio edytowane przez sebastialski ; 21-04-2017 o 15:02 Powód: Zapomniałem dodać zdjecia z diagnostyki

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Ubywa oleju ile?
    Sonda sprawna?
    Przepływka sprawna?
    Sprawdzane było bez jazdy na LPG?Czy razem z LPG?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS CF3 2000 r. Pb + Lpg
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ubywa oleju ile?
    Sonda sprawna?
    Przepływka sprawna?
    Sprawdzane było bez jazdy na LPG?Czy razem z LPG?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Sonde sprawdze po weekendzie, przeplywke rowniez. Na lpg auto bardzo dobrze chodzi, na Pb, przy zimnym silniku, wystepuje brak reakcji na pedal gazu, odpalam auto jeszcze raz i jest dobrze. Wszystko sie normalizuje po osiagnieciu temperatury silnika ok 60 stopni. Co do oleju dopiero sprawdzam ile ubywa, ze wzgledu ma to ze dopiero pare dni temu do Polski wrocilem. Olej byl wymieniany w lutym, wlane 4,5 litra, jak wrocilem do kraju na poczatku kwoetnia to oleju nawet na bagnecie nie bylo, cale szczescie ze sie nic nie uszkodzilo. Przez ten czas od 18.02 do 5.04 zona przejezdzila alfa jakies 2800 km, 6.04 dolalem oklo 2,5 litra oleju i teraz czekam zeby alfa 1000 km przejechala zeby dokladnie okreslic ubytek.

    - - - Updated - - -

    ]Sonde sprawdze po weekendzie, przeplywke rowniez. Na lpg auto bardzo dobrze chodzi, na Pb, przy zimnym silniku, wystepuje brak reakcji na pedal gazu, odpalam auto jeszcze raz i jest dobrze. Wszystko sie normalizuje po osiagnieciu temperatury silnika ok 60 stopni. Co do oleju dopiero sprawdzam ile ubywa, ze wzgledu ma to ze dopiero pare dni temu do Polski wrocilem. Olej byl wymieniany w lutym, wlane 4,5 litra, jak wrocilem do kraju na poczatku kwoetnia to oleju nawet na bagnecie nie bylo, cale szczescie ze sie nic nie uszkodzilo. Przez ten czas od 18.02 do 5.04 zona przejezdzila alfa jakies 2800 km, 6.04 dolalem oklo 2,5 litra oleju i teraz czekam zeby alfa 1000 km przejechala zeby dokladnie okreslic ubytek.[/QUOTE]
    Kurcze, tak pomyslalem, jesli by przeplywomierz byl walniety, to blad powinien byc na wszystkich cylindrach, a nie tylko jednym.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Skoro na LPG chodzi prawidłowo to jest do powtórnej regulacji bo jest że wyregulowane i rozjechało mapy w ECU od pb.
    Najpierw jazda na samym pb te 100 -200 km a potem regulacja LPG.Chyba ,że zresetujesz nastawy samoadaptacji w ECU to nie trzeba tyle jeżdzić na pb

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS CF3 2000 r. Pb + Lpg
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Skoro na LPG chodzi prawidłowo to jest do powtórnej regulacji bo jest że wyregulowane i rozjechało mapy w ECU od pb.
    Najpierw jazda na samym pb te 100 -200 km a potem regulacja LPG.Chyba ,że zresetujesz nastawy samoadaptacji w ECU to nie trzeba tyle jeżdzić na pb

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Od kilku dni wlasnie staram sie jezdzic tylko na Pb, dlatego ze dolalem do baku tego ustrojstwa do czyszczenia wtryskiwaczy. Masz na mysli mapowanie pod wzgledem cisnien i ilosci paliwa lpg lub pb wtryskiwanej do komory spalania? Moze to cos doda do tematu, zona robi prawie codzien do roboty ok 100km (ok10 km pb, reszta lpg), moze to byc przyczyna rozregulawania komputera pod wzgledem dawki paliwa? Moglbym Cie poprosic o rozwiniecie skrotu ECU? Zapewne jest to jakis system sterowania.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    ECU - tak na nasze to mózg który steruje pracą silnika zbierając dane z czujników/mierników.

    Zasada pracy LPG jest prosta. Moment otwarcia wtrysku LPG kontroluję tak naprawdę ECU Pb ponieważ on nie "widzi" czy motor zasilany jest z benzyną czy gazem. Dla niego to po prostu paliwo i tyle.
    Gdy LPG będzie się sypało poprzez złe wyregulowanie, zły montaż instalacji lub np kończące się wtryskiwacze to komputer Pb będzie dostosowywał wartości z czujników tak aby były to najlepsze parametry dla pracy motoru. W tym momencie komputer Pb uczy się złych parametrów a podczas przełącznia na w pełni sprawną benzynę nie jest wstanie pracować na parametrach nauczonych.

    Kurcze zagmatwanie to napisałem

    Dlatego trzeba tak wyregulować czas otwarcia wtrysku oraz dawki LPG aby nie różniło się od Pb i nie rozwalało map.

    [MENTION=6]Piotriix[/MENTION]
    Może też być jeszcze jedna opcja złej pracy na tym jednym cylindrze i ja tak miałem w Lanci Dedrze. Może puszczać wtrysk gazowy i w jednym momencie podawane są obydwa paliwa.
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS CF3 2000 r. Pb + Lpg
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik. Zobacz post
    ECU - tak na nasze to mózg który steruje pracą silnika zbierając dane z czujników/mierników.

    Zasada pracy LPG jest prosta. Moment otwarcia wtrysku LPG kontroluję tak naprawdę ECU Pb ponieważ on nie "widzi" czy motor zasilany jest z benzyną czy gazem. Dla niego to po prostu paliwo i tyle.
    Gdy LPG będzie się sypało poprzez złe wyregulowanie, zły montaż instalacji lub np kończące się wtryskiwacze to komputer Pb będzie dostosowywał wartości z czujników tak aby były to najlepsze parametry dla pracy motoru. W tym momencie komputer Pb uczy się złych parametrów a podczas przełącznia na w pełni sprawną benzynę nie jest wstanie pracować na parametrach nauczonych.

    Kurcze zagmatwanie to napisałem

    Dlatego trzeba tak wyregulować czas otwarcia wtrysku oraz dawki LPG aby nie różniło się od Pb i nie rozwalało map.

    [MENTION=6]Piotriix[/MENTION]
    Może też być jeszcze jedna opcja złej pracy na tym jednym cylindrze i ja tak miałem w Lanci Dedrze. Może puszczać wtrysk gazowy i w jednym momencie podawane są obydwa paliwa.
    No tak kurcze, o ile dobrze rozumuje,moment otwarcia wtrysku, czyli kat polozenia walu rozrzadu jest taki sam dla lpg i pb. Jesli mam problem z pierwszym cylindrem to moze znaczyc, ze komputer cos zle liczy, tylko co to niewiem. Kolejne co myslalem, to moze zlej jakosci paliwo, poniewaz tankujac na lokalnej stacji widze krople wody w rurze wydechowej,akupujac na orlenie czu shellu nie ma tego. Moze byc ze wtryskiwacz pb sie na jednym ukladzie zacinal?

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Możliwe ,że paliwo stare jak zbyt mało tankowałeś i nie za często
    Ale to wszystko gadka szmatka
    Podepnij pod mesa lub alfaobd i pokaż nam korekty.
    Sterownik ECU nie nauczy się na nowo po 5 km na pb.To dość powolny proces.
    Zakręć LPG na butli i pojeżdzij na pb.Wiem ,że to boli portfel ale inaczej się nie da.A problemu nie rozwiąże gdybaniem tylko czynami.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Za bogata mieszanka. Strzały w dolot 1.8 TS
    Utworzone przez BestPirate w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 18:21
  2. Błąd P1172 i P0170 w Alfie 156 1.6
    Utworzone przez rajek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 14:35
  3. Uboga mieszanka alfa 156 1.8 t.s
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 20:18
  4. Uboga mieszanka JTS
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 15:30
  5. Bogata mieszanka, uszczelniacze zaworów
    Utworzone przez rain w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory