Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Problem z kontrolkami ABS i ręcznego.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Skoro pisze że zawór dolotowy to nie czujnik. Jeżeli uszkodzeniu ulega czujnik ABS lub traci połączenie to wyświetla błąd czujnika a zwory to są w pompie
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  2. #22
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza2310 Zobacz post
    Witam,
    Od pewnego czasu pojawiają mi się na wyświetlaczu kontrolki od ABSu i ręcznego ,co raz częściej najwidoczniej bo teraz nie chcą zgasnąć.Wymieniłem wszystkie tarcze i klocki bo myślałem że o to chodzi,jednak to nie w tym tkwił problem.Podłączyłem się pod komputer i przy /ABS/ wyświetlił mi się błąd : /03-Zawór dolotowy przedn.PR/ i teraz nie wiem czy kupować nowy czujnik czy jakoś przeczyścić stary.Chociaż jak patrzyłem na śrubę od tego czujnika to była nieźle skorodowana i nie bardzo będzie się chciała odkręcić .Proszę o poradę jak dalej postąpić i o co chodzi dokładniej z tym błędem(zdjęcie w załączniku).Z góry dziękuję
    (dodam że to alfa 156 1.8ts 97r. 144KM)
    Info opóźnienie jest zbyt duże czyli czasem poruszany w necie problem źle skonfigurowanych sterowników do kabla w biosie kompa i w programie diagnostycznym
    .
    Swoją drogą, mając dostępny w sieci darmowy Multiecuscan na 20 min testu AR, na którym ja sprawdzałem swoją rok młodszą alfę 2.0 z podobnymi problemami na dedykowanym kablu z alledrogo i sterami pobranymi z sieci z pozytywnym skutkiem, skonfrontowałbym go z Twoim Fiatecuscanem.
    Wracając do sedna problemu, to problemów może być więcej, gdzie czarnym scenariuszem jest padnięty sterownik pompy ABS przy świecących się wespół kontrolkach ABS i ręcznego.
    Pierdyknął... pierścień magnetyczny na przegubie, jest zabrudzony; walnął czujnik w korpusie mocowania przy skorodowanej śrubie (wyjątki się zdarzają ze starości); niepozornie przepalony bezpiecznik, zaśniedziałe styki w kostce z bezpiecznikiem pod maską, zgięty/zwarty/ styk w złączu ecu na przepustnicy; walnięty kabel od czujnika do kostki (w wersji łączenia i w nadkolu i przy kielichu) i od kostki do pompy - tu mi pomógł ostatnio fan z yt bliźniaczej wielbicielki lawet laguny w analogicznej tematyce napraw abs-u.

    Reasumując to z technicznego punktu widzenia miernik w dłoń i zapitalać po obwodach po kolei, bo masz objawy przerwanego któregoś kabla, który zwiera się podtrzymywany przez otulinę, skoro kontrolki miały chwilową pomroczność jasną i raczyły zniknąć na jakiś czas. Nie wykluczone, że tak samo przerywany impuls leci z kostki, a co za tym idzie można pomyśleć nad jej wyeliminowaniem z obwodu po sprawdzeniu wszelkich w/w opcji w myśl podobnych porad serwisowych na forum
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 07-05-2017 o 02:55

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Podkarpacie. Jasło
    Auto
    AR 156 1.9JTD-m 16v 140km, Audi A4 B5 2.6 V6 150hp LPG
    Postów
    186

    Domyślnie

    W moim przypadku takie kontrolki się świeciły gdy w aku prad spadł, chwilowo nie mam ładowania i efektem tego są właśnie takie komunikaty przy kiepskim ładowaniu podobnie.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Mam ten sam błąd w nowej Alfie. Kolego Forza rozwiązałeś problem? Osobiście zastanawiam się nad pompą ABS-u

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.6 Problem z kontrolkami ?
    Utworzone przez albi94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 18:08
  2. [159] Problem z kontrolkami
    Utworzone przez megalanca w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 23:13
  3. 1.9 JTD 16V - Problem z kontrolkami
    Utworzone przez TriXter w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 07:41
  4. Problem z kontrolkami :-(
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 10:57
  5. Problem z kontrolkami 156 1,9 JTD
    Utworzone przez Wiwix w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory