Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Czy to ostatnia szansa, żeby kupić w niskiej cenie 1.9 JTDm?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tak się składa że, jak pisałem, miałem też służbowe Passaty ; B6, B7, B8, -piszesz o trwałości?- Jaka to jest trwałość w tym przypadku?-Jeśli przy B6 o którym piszesz, ja wydawałem w ASO więcej niż to auto było warte?-Przebieg bliski 300.000km TDI, patrzyli na mnie jak na wariata- dwa razy proponowali zakup nowego samochodu (ale nic z tego- niemieccy szefowie kazali serwisować w oryginalnym ASO -no bo taki nowy kosztuje koło 40.000€),- Kolego powiedz szczerze- masz pojęcie jak się psuje B6 i ile to kosztuje w ASO?- Bo ja akurat tak, i na szczęście za naprawy płaciła moja firma.
    I dodam jeszcze że tym całym B6 zaliczyłem lawetę (wielka chmura z tyłu- turbina), żadna naprawa tego auta nie wychodziła poniżej 1000zł z tego co pamiętam, a psuło się wiele i to regularnie.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 22-05-2017 o 21:28

  2. #22
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Najdroższy egzemplarz to 13 tys + opłaty: https://allegro.pl/kategoria/alfa-ro...-paliwa=Diesel

    Taniej już chyba nie będzie? Co sądzicie?
    przecież klekoty pójdą w odstawkę, będą kosztować grosze bo opłaty za trucie środowiska będą ogromne

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Tak się składa że, jak pisałem, miałem też służbowe Passaty ; B6, B7, B8, -piszesz o trwałości?- Jaka to jest trwałość w tym przypadku?-Jeśli przy B6 o którym piszesz, ja wydawałem w ASO więcej niż to auto było warte?-Przebieg bliski 300.000km TDI, patrzyli na mnie jak na wariata- dwa razy proponowali zakup nowego samochodu (ale nic z tego- niemieccy szefowie kazali serwisować w oryginalnym ASO -no bo taki nowy kosztuje koło 40.000€),- Kolego powiedz szczerze- masz pojęcie jak się psuje B6 i ile to kosztuje w ASO?- Bo ja akurat tak, i na szczęście za naprawy płaciła moja firma.
    I dodam jeszcze że tym całym B6 zaliczyłem lawetę (wielka chmura z tyłu- turbina), żadna naprawa tego auta nie wychodziła poniżej 1000zł z tego co pamiętam, a psuło się wiele i to regularnie.
    Ale żeś się kolego uczepił tego paska... Ogólnie pisze a ty ciągle z tym służbowym tdi co to ma wogole do rzeczy? Co ty w końcu porównujesz kiedy miales te paski...przecierz temat oczywisty. Zapytanie proste czy ar156 będzie drożeć itp? Wiec pisze ze nie bo jest modelem słabej jakości i tak uważam ze słabszej niż wałkowany przez ciebie pasek zapewne gdybyś miał służbowe ar w tamtym czasie w aso twoi pracodawcy tez wyłożyliby fortune nie wspominając już o tym ze joeśli ta sluzbowka dużo jeździła po polsce to włożyliby drugie tyke w zawieche... I co mu po tym niezniszczalnym silniku jak wsz wokolo trup. Swoja droga dzis naprawa ar156 w aso? O czym my tu piszemy....

    Ja to widzę tak... Jeśli komuś się podoba leży mu ten woz chwala mu za to... Wiadomo ze przez kilka lat bujania się tym autem raczej wlozy się więcej niż jest warte to standard przy sutach kilkunastoletnich. Ale błagam nie gloryfikujmy ułomności tego modelu jakimś bliżej nieokreślonym boskim włoskim dotykiem... Sa to auta mało trwale o które trzeba mocno dbać elektronika i drobna mechanika jest tu niskiej jakosciwygłuszenia brak zawieszenie choc pracuje super o trwałości raczej nie slyszalo... O tym mowie mam to auto nie żałuje na nie hajsu ale mam tez świadomość ze już dwukrotnie przekroczyłem jego wartość naprawami itp i nikt mi tego nie odda ...auto nigdy mnie nie zawiodlo zawsze dojechałem ale ile razy myslakem ze je pizgne siekiera to już inna historia...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Pisałeś o jakości to ci odpowiedziałem -pisałeś że AR dzieli galaktyka od B6- napisałem ci jak to wygląda z tą galaktyką -jaka jest jakość aut które tak wychwalasz, jak się psują i ile kosztuje ich naprawa, ja swoją AR naprawiam tylko w ASO (choć muszę przyznać że zamawiam zamienniki części), moje auto ma prawie 180.000km, jak dotąd brak poważniejszych usterek. Ja o niczym boskim tu nie piszę- porównuje tylko usterkowość i wydatki na te dwa auta- 156 1,8 i VW B6 1,9 TDI (140 KM), -ja akurat mogę je porównać, bo z jednym i drugim miałem do czynienia i myślę że tylko tacy powinni je porównywać.

  5. #25
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Nie zrozumiałeś mnie... Po pierwsze o awaryjności to się mówi w przypadku nowych aut... W przypadku ar 156 można mówić tylko o trwałości... 80% rzeczy które miały się zepsuc juz ktos wczesniej naprawił... O galaktyce pisłałem tez w odniesieniu do 156 i np e39 czy chociażby B6 allbo starszego accorda... ceny te same tylko auta bardziej trwałe o to mi chodzi . Bo mówimy o starym modelu....Nikt sie z tym zgadzac nie musi ale ja mam takie doswiadczenia... Poza tym ja mam w pracy np hujdaja forda i jest nawet porshe szefa i to ono najwiecej siedzi w serwise... i czego to jest wyznacznik? Niczego
    Tutaj jest mowa o awaryjności rówieśników względem alfy, a nie tematu, który napędza "copy&paste" - i sponsoruje - sprzedaż nowych aut
    Apropo dlaczego porsche jeżdzi tylko po placu w serwisie, to paradoksalnie ja znam przypadek z mercedesa, gdzie świeżo kupione auto na lawecie pojechało z serwisu firmowego od Nas do fabryki... a tam spece rozkładają ręce i nie wiedzą co się stało.
    Potrafią wymyślić udoskonalenia, ale z przewidywalnością i rodzajem usterek już jest gorzej
    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    A no takim rarytasem że tylko jako rarytas widnieje na aukcji i nikt tego nie kupuje. Czas hipsterów prl i fso mija bo kazdy sie skumał ze to jezdzi jak gówno a sentyment to za mało.
    Tutaj to prawda, bo kto bardziej rozgarnięty wie, że nie idzie już dostać częsci z lat +/- 80 rzutem na taśmę. Mania ratowania tych złomków wypadła na okres, gdy zalegające na magazynach części poszły do pieca w hucie Sędzimira.
    Pamiętam po sobie jak z polonezami był problem, gdzie wypuścili 3 modele, 5 wersji silnikowych i 15 rodzajów części. A sklepy brały wyrywkowo i wolały przyjmować zamówienia, by nie brać towarów, który potem zalega na półce.
    Sam wiem po sobie jak dekadę temu reanimowałem 10 letniego koreańskiego malucha od podstaw, władowałem przez dwa lata 7 tyś. by po 5 latach eksploatacji sprzedać go komuś za cenę złomu w recyklingu. Udało się od ręki choć za długo już nie polatał po drogach.
    I tu do takich ludzi, którzy takie polskie trupy przywracają do życia mam szacunek, ale jak widzę, że za strażacką motopompę w posztukowanej blasze od konserw ze znaczkiem FSM (syrena) ktoś krzyczy 20tys., to chyba jest coś nie halo.
    W większości przypadków żółte blachy na tych złomkach, to dla mnie nieporozumienie.
    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Nie ma ich na szrotach bo na jedną alfę w PL przypada pewnie 20 pasków 30 golfów 20 opli i po 10 audi czy bawarek... Poza tym z racji tak niskich cen naszych gruzów mało któremu szrotowi w duzym miescie w ogóle chce sie rozkładac to na czesci które lezą potem pół roku i schodzą za 5 zł... Nigdy nie zastanawiałes sie nad tym? Łatwiej to pociać na żyletki i na szybko odzyskach jakis hajs... I nie zrozum mnie zle ja wiem że są alfy 156 warte i pewnie 18-20k tylko sprzedaż tego to mrzonka...
    Tak też wygląda napływ aut z zagranicy, które zaczęto ciągać jak tylko była możliwość przywiezienia przystanku autobusowego z nr vin i zrobieniem z tego furmanki. Druga strona tego medalu jest taka, że nie są tak popularne jak reszta i mało tego jeździ w porównaniu do konkurencji.
    Coś co ktoś usilnie goni za 20k stoi u niemca w stodole na mobile.de czasem za miej jak 1/10 ceny.
    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Reasumjąc nie hejtuje 156 sam ją mam i lubie ale naprawdę jest na rynku dużo więcej aut które mają szanse na zwrot w polityce cenowej, niestety 156 w dieselu i jts'om tego nie wróżę.... Co ciekwasze ostatnio dzwoniłem do aso za 2 spinkami i osłoną halogena usłyszałem ze alfa nie produkuje tego od 2008 roku... I jak to się ma np do bwm e30 do którego w gdańsku u zdunka odbierałem dla kolegi ostatnio orginalną klamkę?!
    Problem z częściami, bo dekadę temu zakończono produkcję jest adekwatny do tego co pisałem wyżej o dostępności części do reliktów minionej epoki.
    Paradoksalnie w temacie klamki z e30, to znajdz na allegro dzisiaj coś w kolorze zielonym z alfy - amazonia verde. Mało tego jest
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 22-05-2017 o 22:52

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post

    Czas hipsterów prl i fso mija bo kazdy sie skumał ze to jezdzi jak gówno a sentyment to za mało.... Nie musisz sie z tym zgadzac oczywsicie...
    O dzijzes, jak dobrze to czytać . Naprawdę niedobrze mi się robiło gdy widziałem jak kraciaści w musztardowych gaciach brandzlowali się nad tymi padlinami . Legendy, tja.....ludzie tym jeździli bo niczego innego nie było, takie to legendy, niech to zgnije już w cholerę .

    A 156 może i pójdą w górę, ale raczej tylko właśnie Busso w fajnym stanie ma szansę ja youngtimera, reszta w większości skończy na szrotach. Na Allegro już jest ich o połowę mniej niż 159, a przecież wyprodukowano ich ponad trzy razy tyle. Rdza, usterki, niska wartość auta vs jednak dość wysokie ceny części - większość pewnie zostawi je w diabły. Te JTD też w końcu polecą, gdy przyjdzie zrobić turbinę+wtryski cena dorówna wartości auta. Już zresztą coraz więcej się czyta o awariach w JTD(m). Wiek robi swoje.

    Choć sama marka i wygląd dalej robią wrażenie, przynajmniej na starszym pokoleniu. Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem (60 lat+) o mojej dieslowej SW, bo tak widział, że jeżdżę drugą, więc czy nie chciałbym sprzedać, bo jego syn akurat szukał kombi, a ta Alfa taka fajna i ładna, i w ogóle . Więc mu odpowiedziałem, że w sumie to sam nie wiem, co z nią zrobię, mam do niej sentyment, a sprzedać to ja wiem, auto nie odpala dobrze no i jest pougniatana tu i ówdzie, więc ile mógłbym chcieć, 2,5 tysiąca? (mimo, że włożyłem w remonty w ciągu zeszłego roku spokojnie z 6K+ ). Kombinacja Alfy i ceny jak za rower sprawiła, że gościowi oczy rozbłysły, no, ale syn wybrał jakiegoś Focusa, czy coś. Ale dzisiaj do mnie przyleciał inny sąsiad, bo on słyszał, że mam tanio Alfę na sprzedaż, on może kupi wnuczce, żeby przyszpanowała . Musiałem go zniechęcać do zakupu, dziewczyna na studiach, niech jej kupi prostego Lanosa - ale tu nie bardzo do niego trafiało, Alfa to Alfa. I tanio....
    Uświadomiłem go, że ta Alfa to potencjalnie studnia, bo odpala źle diabli wiedzą czemu, dodatkowo dwumasa oryginalna więc nie wiadomo, ile wytrzyma, dodatkowo leci próg z prawej strony i co tam jeszcze . Odpuścił, ale ilu takich kupiło, bo ładne auto i tanie jak barszcz? Ale potem zaczynają się wydatki, i auto albo idzie dalej, albo/i w końcu tak czy siak trafia do kasacji.

    Plus taki, że części jeszcze jest sporo i na złomach kosztują grosze. Kiedyś cofając pacnąłem lekko w dostawczaka (ciasny parking) i stłukłem klosz z tyłu. Na szrocie kompletna lampa w bdb stanie całe 19 złotych . Trzeba zacząć części chomikować, bo TSem chcę pojeździć ile się da . A JTD? Kto to wie, na razie opłaciłem zdzirę na rok do przodu i czasem ją biorę na przejażdżki, przynajmniej nie mam już oporów, żeby ją trochę potarmosić. Kręcę ją na dwójce pod czerwone pole, piszczę na światłach, ryczę i dymię, generalnie sebiksuję . Najwyżej padnie w biegu, dla Alfy to i tak dobra śmierć .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 22-05-2017 o 23:35

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Pisałeś o jakości to ci odpowiedziałem -pisałeś że AR dzieli galaktyka od B6- napisałem ci jak to wygląda z tą galaktyką -jaka jest jakość aut które tak wychwalasz, jak się psują i ile kosztuje ich naprawa
    Po pierwsze pisałem tak:
    Jak ktoś chce 12tys za 156 nie w ti to umieram ze śmiechu bo za te kwotę kupiłem swojego czasu e39 ktore w każdym aspekcie było galaktykę dalej... Niestety paliło 20l i po dzwonie gniło....
    Dopiero w nastepnym wpisei dodałem B6 bo mi sie przypomniało.
    Mam 156 matka ma b6 równolatka w benzynie chyba 1,6 i mów co chcesz ale jakość wykonania tych dwóch aut jest naprawde mocno różna.. Chociażby fakt że moja matka nic przy nim nie robi tylko usterki uniemożliwiajace jazde i eksploatacja, o takich gównach jak zamarzający wlew paliwa zimą czy zapiekajace sie notorycznie prowadnice szyb, wariujaca klima czy trzeszczace plastiki to audi nie słyszało... Nie mówie że to jakis cud samochód ale ciagle uważam że ciut lepiej wykonany a to ze wyglada jak gówno i tak samo jezdzi to fakt. pozatym to też porównywanie egzemplarzy jest i można powiedziec ze moja ar to padaka np... ale sadzac po ilosci tematów ktor tu na forum przegladałem i przerabiałem to geeralnie norma ot temat zacinaja,cych się przycisków w klamce i koniecznosc ich smarowania "patentem na dziurke w drzwiach"... A już zupełnie wracajac do meritum i aut które niby wychwalam jak juz pisałem miałem e39 20i kupione za około 11k miało wszystko skóry elektyryczne podgrzewane fotele klime 2 strefy tempomaty itp było przeciurane miało nabite 430tys jak je kupowałem (na stacji diagnostycznej sie smiali ze jeszcze nie przekrecilem- ostatni sprawiedliwy szydzili...) jezdziłem 2 lata miałem dzwona zrobiłem ale zaczeło mega gnic i dobijało mnie spalanie wiec odpusciłem, Kupiłem tę alfe i przyzwyczaiłem sie do niej ale komfort jazdy wzgledem poprzedniego auta i trwałość to masakra . moje AR ma niby 268tys obawiam sie ze przy 420 bedzie na żyletkach. Hondą accord tez smigałem sporo i poza bardzo brzydkim wnętrzem jak dla mnie też była bez problemowa... Nie mówie ze AR jest słabe samo w sobie uważam tylko że 156 to mało trwały model

    A 156 może i pójdą w górę, ale raczej tylko właśnie Busso w fajnym stanie ma szansę ja youngtimera, reszta w większości skończy na szrotach
    No na to sie niestety zapowiada...

    lus taki, że części jeszcze jest sporo i na złomach kosztują grosze. Kiedyś cofając pacnąłem lekko w dostawczaka (ciasny parking) i stłukłem klosz z tyłu. Na szrocie kompletna lampa w bdb stanie całe 19 złotych . Trzeba zacząć części chomikować, bo TSem chcę pojeździć ile się da . A JTD? Kto to wie, na razie opłaciłem zdzirę na rok do przodu i czasem ją biorę na przejażdżki, przynajmniej nie mam już oporów, żeby ją trochę potarmosić. Kręcę ją na dwójce pod czerwone pole, piszczę na światłach, ryczę i dymię, generalnie sebiksuję . Najwyżej padnie w biegu, dla Alfy to i tak dobra śmierć .
    Mam prawie identyczne podejscie z tym że ja naprawiam na bieżąco bo mam tylko ją poza autem którym na codzien jezdzi żona no i jest moim dupowozem którym wozę dzieci do przedszkola. Nie umiem tez nie dbac i kupuje te nie drogie czesci I za sprawą tych własnie tanich częsci na razie alfa kosztowała wiecej nerwów niż pieniedzy ... Nawkładałem tam dla zabawy rozpórek felg przerobiłem dolot czyli wszystko spod znaku wiesniackiego tuningiu ala golf jak piszą "prawdziwi" alfisci i mam to w dupie jest zabawa i nie przejmuje się tym bo wiem że itak w którą strone nie pójde alfa warta na olx 5tys... nawet ze stale rosnącym workiem faktur na prawie 8k który dorzuce...

  8. #28
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ale żeście się pożarli jak zwykle o to samo. Nikt nie pisał, że 156 to jakiś rodzynek na rynku. Nikt nie pisał, że JTD jest lepsze od Busso.

    Zadałem pytanie o zwykłe auto, tylko, że 12-14 letnie. Jego ceny pójdą w górę - prawo popytu i podaży. Pytanie czy stanie się to za rok, 5 lat lub 10.

    Część osądów jest bardzo zawężona. Maluch nie był wybitnym samochodem tylko zdecydowało prawo popytu i podaży. Tak jak w przypadku Golfa 2: https://allegro.pl/kategoria/samocho...a-aut-1-3-0511
    7 lat temu takie auta się kupowało za 600 zł, i to na chodzie. Nie pytajcie skąd wiem Że człowiek tylko nie wpadł na to, żeby je zaparkować na jakimś parkingu, żeby sobie tylko stały i rósł na nich mech, a po 7 latach sprzedać za np. 2 tys. Polecam https://www.facebook.com/opuszczonesamochody/

    Andrzej, 7 lat temu po ile ludzie gonili 155? Na Allegro jest jedna. Jest wzrost cen?
    https://allegro.pl/kategoria/alfa-ro...-12419?order=m

    Andrzej - przyszłe opłaty na silniki Euro3 - to już jest jakiś argument...

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Zadałem pytanie o zwykłe auto, tylko, że 12-14 letnie. Jego ceny pójdą w górę - prawo popytu i podaży. Pytanie czy stanie się to za rok, 5 lat lub 10.
    No dokładnie... No i moja prywtana opinia jest taka że nie pojdą ceny w górę bo słaba jakosć tych aut nie pozwoli im pożyć w takiej ilosci jak są teraz jeszcze 5-10 lat. Zostaną rodzynki w super stanie lub po super remontach za które ludzie bedą chcieli kosmiczne pieniądze...
    Ot proszę:
    http://www.gieldaklasykow.pl/alfa-ro...w/#more-137947 fajny eksponat jak ktos ma za duzo hajsu wolny garaż z kocem i ułańską fantazję że za 5-10lat zarobi na tym drugie tyle.... moze i zarobi ale raczej nie w PL

Podobne wątki

  1. Gdzie kupić olej SELENIA żeby nie trafić na podróbkę?
    Utworzone przez abuse w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:23
  2. [159] Nie chciałby ktoś kupić na pół dwóch map od Navteq w cenie 1? Jest teraz promocja
    Utworzone przez MacS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 11:27
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 11:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory