Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kierunkowskazy i awaryjne - nie działają.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie Kierunkowskazy i awaryjne - nie działają.

    Witam.

    Przejdę od razu do rzeczy. Nie działają mi kierunkowskazy i światła awaryjne (włącznik).
    Podczas hamowania na trasie włączyłem awaryjne, potem jadąc dalej zauważyłem, że nie działają mi kierunki.

    Sprawdziłem bezpieczniki - ok, rozebrałem konsolę klimatyzacji (tam gdzie jest włącznik awaryjnych) nie widać żadnych przepaleń itd.

    Podczas zamykania z centralnego światła normalnie migają również na zegarach.

    Elektryk czy coś można jeszcze pokombinować?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Pod kierownicą przekaźnik.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Jak nie dzialają do tego nawiewy i szyby to sprawdź stacyjkę

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Wszystko pozostałe działa, przestały działać jedynie kierunki i awaryjne (sygnalizacja zamykania i otwierania działa).
    Dziś popróbuję się pogrzebać z tym przekaźnikiem. Na forum znalazłem "poradnik" jak dobrać się do tego przekaźnika, więc może być trochę ciężko, mam przejściową wersję (zewnątrz przed FL, wewnątrz po FL).

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Włącznik awaryjnych. Przez niego idzie cały prąd do kierunków i wypalają się powoli styki. Z zewnątrz wygląda dobrze a w środku pogorzelisko. Dość częsty problem, nowy kosztuje niewielkie pieniądze, wymieniasz i po sprawie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jedną z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłem to również włącznik awaryjnych (musiałem rozebrać pół środkowego tunelu). Wyciągnąłem cały moduł nawiewu/klimy, płytka gdzie zamocowany jest włącznik awaryjnych wyglądała na niewzruszoną, wszystkie styki całe nic nie poprzepalane. Jutro jadę do Norauto na wymianę przekaźnika (koszt części około 20 pln) ciekawe ile mnie skasują za dogrzebanie się do niego i ponowne złożenie

  7. #7
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tidimel Zobacz post
    Jutro jadę do Norauto na wymianę przekaźnika (koszt części około 20 pln) ciekawe ile mnie skasują za dogrzebanie się do niego i ponowne złożenie
    Uścisk dłoni mechanika na dzień dobry oscyluje od 60 zł u sławetnego Pana Zenka do 120 wzwyż w takim Norauto czy u medialnego Adama Klimka z TVN Turbo za 1h pracy.
    A sprawa wymaga rozłączenia akumulatora dla świętego spokoju, wykręcenia paru śrubek z dolnej osłony kierownicy, demontażu jej i wyjęcia przekaźnika z korpusu.
    Roboty jest na godzinę z hakiem na spokojnie, a sporo kasy zostaje w portfelu w konfrontacji z cennikiem serwisu.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bags Zobacz post
    A sprawa wymaga rozłączenia akumulatora dla świętego spokoju, wykręcenia paru śrubek z dolnej osłony kierownicy, demontażu jej i wyjęcia przekaźnika z korpusu.
    Roboty jest na godzinę z hakiem na spokojnie, a sporo kasy zostaje w portfelu w konfrontacji z cennikiem serwisu.
    Nie do końca jak napisałeś. Bo w FL masz czujnik skrętu przy ESP i należy zdjąć kierownicę z czujnikiem
    Ale tak 1h to z wypiciem 2 piw. Za nic w życiu bym nie oddał jakiemuś partaczowi z Norauto czy inne do zrobienia tego
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Jak na mój gust to przerywnik kierunkowskazów znajdujący się pod kiera.. Nie wiem jak w fl ale w mom przedlifcie wymiana trwała 10mi a koszt to 23,40 w intercars ( kupowalem przez motointegrator)

    z tego co wiem w fl on tez znajduje się w dolnej części obudowy kolumny kierowniczej tylko trzeba cos kombinowav ze sciaganirm kiery ale szczerze robiłbym to sam itak zdjęcie kiery to nic trudnego a jak nie jesteś technicznie ułomny i nie masz łap ala hulk to napewno nic nie uszkodzisz... Tylko rozłacz aku....

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana bez pomocy Norauto. Co prawda przekaźnik zamówiłem.
    Wymiana wyglądała by jak w tym temacie forum.alfaholicy.org/156/129312-wymiana_przerywacza_przekaznika_kierunkowskazow_15 6_fl.html (nadal nie mogę wrzucać linków -.-)
    Rozebrałem dolną część kolumny kierownicy. Przekaźnik musiał się poluzować, po kilkukrotnym "dotknięciu" wszystko wróciło do normy, zapewne nie na długo, ale działa

Podobne wątki

  1. Padły kierunkowskazy i awaryjne
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 22:25
  2. nie działają kierunkowskazy i awaryjne
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 22:24
  3. Nie działają kierunkowskazy i awaryjne
    Utworzone przez pinki99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 07:22
  4. [146] Kierunkowskazy jak awaryjne
    Utworzone przez jusci w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 18:46
  5. [155] Nie działają kierunkowskazy i awaryjne szaleją
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory