Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Skóry Momo banany , jak dobrać do nich kolor ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie Skóry Momo banany , jak dobrać do nich kolor ?

    Przeglądałem sobie forum i różne strony ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi...

    Kupiłem ostatnio tapicerkę tzw 'banany' . Fotel kierowcy oraz podłokietnik wymagają odświeżenia ponieważ są wyterte i mają kilka drobnych pęknięć do wypełnienia.

    Czy ktoś robił to już u siebie ? I mógłby mi wskazać konkretnie jaki wypełniacz i kolor farby muszę zakupić?
    Wiem już ,że są firmy , które dobierają kolor po wysłaniu elementu, jednak chciałbym konkretnie i szybko sam sobie to ogarnąć.
    Fotel ma po prostu klasyczne przetarcia na boku a tapicer w mojej okolicy powiedział mi dosyć znaczną kwotę

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0781.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71.1 KB
ID:	230129

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Bede robil niedlugo taką samą operację. Mam dwa komplety wnetrza do odswiezenia(jeden ciemny drugi jasny.Ja kupie farbę w dwoch kolorach i mieszajac bede dobieral barwe.W przypadku jasnej tapicerki kupujesz kolor bazowy i bialy ...mnie tam sie sprawdzilo to w poprzednim modelu gdzie fotele mialem ciemny fiolet,sliwka,czy cos w tym rodzaju :-)

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź , masz jakiegoś producenta takich specyfików na oku ?? , albo jakieś sprawdzone materiały do tej roboty , które możesz polecić ?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Poszukaj sobie siedziska z anglika i przełóż na Twoją stronę. Sam nie zrobisz tego na zero. Takie ubytki trzeba dokładnie oczyścić a potem odtłuścić acetonem. Miejsca bez farby musisz co najmniej 3 razy wypełnić lakierem i jest to bardzo żmudna praca a efekt i tak nie będzie idealny. Cały element musi być wyczyszczony na zero w załamaniach bo jeśli potem resztę będziesz chciał pocieniować farbą na gąbce lub aerografie to reszta będzie wyglądała na brudną a farba się wykruszy/odparzy tam, gdzie są minimalne zabrudzenia lub tłuste miejsca. Tego koloru nie dobierzesz z 2 barwników. Ja to robiłem z 3 baz a samo dobranie trwa długo bo kolor się zmienia nieco po wyschnięciu. Barwnik schnie powoli bo nie ma utwardzaczy i rozpuszczalników w sobie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Pamietaj zmatowic i wyrownac papierem spekane miejsca to nic nie bedzie odchodzic...no chyba,ze juz masz takie siedziska jak ziemia e Kenii ;-) na allegro jest takich budzetowych zestawow pelno i praktycznie kazdy sie nada pod warunkie,ze zostana zachowane odpowiednie procedury...

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Nie no Panowie z nimi nie ma jeszcze takiej tragedii abym szukał anglików i rzeźbił . Okazjonalnie kupiłem cały komplet , jeden fotel jest do lekkiej renowacji . Jest trochę przetarty ale bez tragedii .
    Już zdałem sobie sprawę iż nie będzie to łatwa robota , ale spróbuję go troszkę odnowić . Dziękuję za podpowiedzi ! .
    Obecnie jednak muszę się zająć podłogą bo po 19 latach jest tam niezła puszka pandory , druga sprawa rozrząd bo latam już ponad 6 lat na nim . Później podejmę wyzwanie z tym fotelem , i zamelduje o efektach

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Fotel ma po prostu klasyczne przetarcia na boku a tapicer w mojej okolicy powiedział mi dosyć znaczną kwotę

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0781.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71.1 KB
ID:	230129
    Tak z ciekawości, ile to jest "znaczna kwota" ?
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Siedzenie skórzane z anglika czasem można kupić poniżej 100 zł w bardzo ładnym stanie. Barwniki i aceto to jakieś 30 zł. Tylko, że efekt nie będzie rewelacyjny a poza tym już masz wykruszoną na 99% gąbkę i skóra będzie się szybko niszczyć. Wiele razy takie wymiany ludziom i sobie robiłe i zawsze jest o niebo lepiej. Tylko czasem trzeba poszukać dłużej.

Podobne wątki

  1. Elektryczne skóry MOMO.
    Utworzone przez Micwin94 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 14:50
  2. Skóry momo alfa 166 siwe
    Utworzone przez Alfista w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 22:15
  3. [156] Skóry MOMO. Czy ktoś kupował używane?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 23:26
  4. Jak dobrze dobrać kolor lakieru??
    Utworzone przez Rigidigi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2007, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory