Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [156] Sprężarka klimatyzacji nie startuje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    156 2.0TS
    Postów
    5

    Domyślnie [156] Sprężarka klimatyzacji nie startuje

    Cześć,
    Miałem ostatnio uszczelnianą klimatyzację. Od razu została też nabita.
    Od tego czasu działała 2 tygodnie i nagle przestała.

    Gdy na wolnych obrotach wciskam przycisk obroty rosną w górę z ok. 850 na 950. W FES również widać zmianę z OFF na ON.
    Na kablu do sprężarki pojawia się napięcie ok 13,5-14V, ale sprzęgło nie zaskakuje.
    Po podpięciu na krótko sprężarki kablem od akumulatora sprzęgło rusza (zmierzyłem natężenie - 3,66A).
    Przy próbie wpięcia się w układ kabel do sprężarki - miernik - sprężarka pokazuje 0A.

    Co może być przyczyną? Czy to problem np. sprężarki, potrzebuje za duży prąd żeby ruszyć? Czy może szukać problemu gdzie indziej? Zastanawiający jest dla mnie zmierzony zerowy przepływ prądu pomimo napięcia na kablu ~14V.


    Silnik 2.0TS, rok 2000. Sprawdzałem bezpiecznik przy akumulatorze 40A i od zapalniczki w skrzynce 15A - oba OK.

    Proszę pomóżcie, bo się ugotuję w tym samochodzie - czarna alfa i czarne skóry w środku, a mnie za tydzień czeka podróż w środku dnia Warszawa-Gdynia.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Uciekł czynnik przez nieszczelność.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Nie. Jak by uciekł czynnik to by nie było pradylu na kablu. Bo czujnik ciśnienia odcina i poprostu nic by się nie działo. Sprawdź na krótko dając na sprzegielko prąd.. jak nie chodzi. Spróbuj je ruszyć .. jak nie pomoże to sprężarka out

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilot173
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 140 KM, 2003
    Postów
    143

    Domyślnie

    U mnie rusza po dotknięciu sprzęgła czymkolwiek. Rozlacza się przy wyższych temperaturach. Sytuacja chyba podobna...

    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Jezeli na krótko działa to sprawdź przekazniki przy akumulatorze bo może jest zaśniedziały albo podpalony styk.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilot173
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 140 KM, 2003
    Postów
    143

    Domyślnie

    Jutro sprawdzę. Grzebalem w przekaźnikach jakiś czas temu, może jakiś zasniedzial. Dam znać.

    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dziwne to co piszesz.
    TO podanie napięcia na krótko gdzie wykonujesz? Do wtyczki czy od razu na styk przy kompresorze? Może masz taki przypadek:
    Mierzysz napięcie że dochodzi do wtyczki kompresora i kompresor nie działa. Podłączasz go na krótko ale nie do wtyczki tylko w innym miejscu (np przy styku na kompresorze). Sprężarka rusza. Czyli omijasz uszkodzony kabel/wtyczkę.

    Inny wariant mi nie przychodzi do głowy jak uszkodzony fragment instalacji który omijasz przy podłączeniu na krótko. Chyba że jakiś pomiar wcześniej wykonałeś niepoprawnie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    156 2.0TS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Okej, to uszczegóławiając:
    1. Odpinam wtyczkę wchodzącą do sprężarki klimy - taki cienki kabelek. Mierzę na nim napięcie miernikiem - plus do środka tej wtyczki, minus na akumulator, zmierzone 14V.
    2. Pomiędzy wtyczkę a miejsce na nią w sprężarce wpinam miernik - zmierzone 0,0A.
    3. W miejsce na wtyczkę wciskam kabel miedziany, a jego drugi koniec wkładam w klemę + na akumulatorze. Sprężarka startuje, klimatyzacja chłodzi. Zmierzyłem natężenie prądu na tym kablu wpinając w jego połowie miernik - 3,66A.

    Co jeszcze mogę sprawdzić? Który przekaźnik w skrzynce? Wszystkie B047 zamieniałem miejscami i żadnej różnicy (wziąłem nawet dodatkowy z drugiego samochodu i go wkładałem w każde miejsce). Został jeszcze ten duży czarny A727 - tego nie sprawdzałem, bo nie mam drugiego na zmianę.

    Jakieś jeszcze podpowiedzi? Coś jeszcze może dokładniej opisać? Zakładam, że ciśnienie na czujniku jest ok, bo wzrastają obroty silnika i FES odczytuje przy A/C dwa razy ON po wciśnięciu przycisku, zielona dioda też się świeci.

    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro napięcie do sprężarki dochodzi to nie szukałbym problemu fizycznego w układzie bo widać że wszystko daje sygnały OK i ecu zezwala na włączenie sprężarki.
    A spróbuj wziąć dłuższy kabel i rób mostki coraz dalej. Czyli jeden koniec wtykasz na sprężarkę a drugi wtykasz w coraz bardziej odległe części układu. Nie wiem jakie tam sa schematy i jaka droga ale chyba wiesz o co chodzi?
    Jest to bardzo rzadki przypadek ale co ileś set się przytrafia że układ niby przejście ma ale pod obciążeniem już nie (przełamany albo wypalony przewód wewnątrz). Musisz szukać który to odcinek jest właśnie trefny

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Witam.
    Co mogę jeszcze sprawdzić we własnym zakresie?

    Klima nabita
    Układ szczelny
    Wentylator 1 2 bieg sprawny
    Wymieniony przekaźnik klimy, pod kompem (MES) elektromagnez działa.
    Na MES-e przeprowadziłem wszystkie możliwe testy związane z klima i kompresor dalej nie startuje...
    Bezpieczniki ok.
    Dzieki za jakąkolwiek podpowiedz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  2. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:24
  3. Sprężarka klimatyzacji
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory