Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 1.9 JTD 8V 115 KM spadek mocy, czarny dym i szum powietrza.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V Distinctive 2004r.
    Postów
    5

    Domyślnie 1.9 JTD 8V 115 KM spadek mocy, czarny dym i szum powietrza.

    Posiadam 156 1.9 JTD 115 KM z 2004r., kilka dni temu pojawił się problem z pracą silnika. Przy ok. 2 tyś obrotów w górę, zwłaszcza przy mocniejszym wciśnięciu gazu wyraźnie brakuje mocy, spod maski słychać szum podobny do pracującego odkurzacza a we wstecznym lusterku pojawia się czarny kłąb dymu. Jakieś dwa dni później [notranslate]Alfa[/notranslate] trafiła do mechanika na planowaną wcześniej wymianę górnych wahaczy i poprosiłem mechanika o sprawdzenie połączeń turbina - > intercooler, samego intercoolera i dalej do kolektora. Po pobieżnych oględzinach nie znalazł NIC.

    Wtedy przypomniałem sobie, że w dniu gdy pojawił się problem po rozruchu silnika pojawiła się migająca kontrolka świec żarowych - miga do dziś kilka sekund po każdym uruchomieniu silnika. Czy może to być powiązane w jakiś sposób?
    Starałem się też zajrzeć pod spód samochodu dodając gazu - wydaje mi się, że przy wyższych obrotów coś "kopciło" spod silnika z prawej strony, w okolicach prawego nadkola.
    Mogło dojść do rozszczelnienia w kolektorze wydechowym i spaliny mają zbyt małe ciśnienie by prawidłowo napędzić turbinę?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    A mi się wydaje że mechanik który wymieniał Ci wahacze nie sprawdził tego o co prosiłeś.
    Mi to wygląda na pękniętą rurę gumową pomiędzy turbiną, a IC.
    Gdyby doszło do takiego rozszczelnienia w kolektorze wydechowym że spaliny nie wystarczały by do napędzenia turbiny to byś ogłuchł podczas jazdy.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Panie pilocie dziura w dolocie szukaj

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Migająca spirala po odpaleniu to osobny temat, informuje Cię o jakiejś nieprawidłowości w układzie grzania, spalone świece, problem z przekaźnikiem itd

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V Distinctive 2004r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Właściwie to dobre wiadomości bo już zacząłem się bać posypania turbiny. W takim razie pora zacząć dogłębnie szukać samemu w wolnej chwili. Domyślam się, że ta "dziura" wcale nie musi być zbyt duża i może być trudna do znalezienia?
    Co do migającej spirali to tak, wiem, że to raczej kwestia świec - ale zdziwiło mnie, że te dwie rzeczy się tak zgrały, więc wolałem zapytać.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V Distinctive 2004r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Z ciekawostek po dzisiejszych osobistych, laickich oględzinach "od góry" zanim znajdę miejsce i czas by zajrzeć od spodu:
    Obudowa filtra powietrza jest ukruszona, brakuje kawałka jakieś 1,5 x 1,5 cm... Istnieje ryzyko przedostania się go w dolot i przytkanie/uszkodzenie przewodu DO turbiny lub nie daj Bóg uszkodzenie samej turbiny?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbkg60 Zobacz post
    Z ciekawostek po dzisiejszych osobistych, laickich oględzinach "od góry" zanim znajdę miejsce i czas by zajrzeć od spodu:
    Obudowa filtra powietrza jest ukruszona, brakuje kawałka jakieś 1,5 x 1,5 cm... Istnieje ryzyko przedostania się go w dolot i przytkanie/uszkodzenie przewodu DO turbiny lub nie daj Bóg uszkodzenie samej turbiny?
    Jak by ten kawałek wpadł do dolotu to już jest po turbinie.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V Distinctive 2004r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Pytanie tylko czy fizycznie jest to możliwe? W sumie po to jest filtr powietrza, żeby filtrować zanieczyszczenia, a co dopiero kawałki plastiku, więc chyba nie powinno do tego dojść?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    No to rozbieraj filtr i szukaj. Świst raczej wskazuje na nieszczelność w ukladzie wysokiego cisnienia za turbo a nie niskiego,przed. Szukaj na harmonijkach, mialem podobnie w mondeo mk3 tdci i szukanie zajelo mi caly dzień i rozebranie calego dolotu.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    4

    Domyślnie

    U mnie akurat są te same objawy i to jest kwestia przewodu powietrza. Początkowo myślałem, że to IC - Turbina, ale to akurat przewód między filrem powietrza, a IC. Musisz dokładnie obejrzeć przewody.

Podobne wątki

  1. szum powietrza powyzej 100 km/h
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-03-2017, 16:22
  2. Szum powietrza
    Utworzone przez AdiCarrion w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 17:53
  3. Szum, nawiew powietrza z podsufitki ?!
    Utworzone przez miki82 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 18:30
  4. czarny dym + ogromny spadek mocy
    Utworzone przez adastra7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 06:40
  5. Spadek mocy i czarny dym
    Utworzone przez psk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory