Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: wymiana silnika 1.9 jtd 16v 140KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156 SW FL 1.9 JTD 16V
    Postów
    2

    Domyślnie wymiana silnika 1.9 jtd 16v 140KM

    No i nastała ta smutna chwila - strzępek z paska klinowego wpadł pod rozrząd, dalej wiadomo.. naprawy optymistycznie wycenione na 3000zł, ale po drodze pewnie okaże się że jest pełno innych uszkodzen (pamietam, że był jakiś system zabezpieczeń z igiełkami które pękają po to by zaworów nie pogięło, a same kosztują 1000zł), a że w aucie poza blokiem silnika wszystko bylo wymienione przez ostatnie 80tys przebiegu, to szkoda go złomować - silniki chodzą po 1300-1700, postanowiliśmy go wymienić. Czy ktoś wymieniał już jtd w 156? Czytałem, że górą nie bardzo, trzeba wypinać sanki i dołem, ale może jednak komuś sie to udało górą? Jakieś nietypowe/newralgiczne punkty przy wymianie?
    I jeszcze tak na wszelki wypadek, wiem, że kilka osób miało podobny problem, ile was wyszła naprawa silnika?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Dźwigienki zaworowe są po ok. 30 zł sztuka, a potrzebujesz ich maksymalnie osiem, to nie daje 1000 zł . Jeśli silnik przed strzałem był sprawny, to ja bym go robił. Za nowy dasz te 1500, przełożenie silnika i uzbrojenie tez pewnie koło tysiąca, do tego rozrząd, i masz już lekko 3 tysiące, a nie wiesz, w jakim stanie będzie ten przełożony. Zdejmij pokrywę zaworów, zobacz, co tam pod nią się dzieje.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 05-07-2017 o 00:03

  3. #3
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonkeyRacket Zobacz post
    a że w aucie poza blokiem silnika wszystko bylo wymienione przez ostatnie 80tys przebiegu, to szkoda go złomować - silniki chodzą po 1300-1700, postanowiliśmy go wymienić.
    Kupujesz goły blok silnika bez osprzętu i przekładasz swój...
    Cytat Napisał MonkeyRacket Zobacz post
    Czy ktoś wymieniał już jtd w 156? Czytałem, że górą nie bardzo, trzeba wypinać sanki i dołem, ale może jednak komuś sie to udało górą? Jakieś nietypowe/newralgiczne punkty przy wymianie?
    Wyciągając górą przeszkadza jedynie maska i nieco podłużnica z instalacją pod półką akumulatora.
    Zaś wyciągając gada dołem, w oparciu o własne doświadczenia z TS-em, to nie widzę potrzeby wypinania sanek. Demontujesz koła, zderzak, lampy, chłodnice z belką dolną i po rozpięciu silnika przesuwasz go do belki wzmocnienia czołowego (uważając na rurkę i bagnet od oleju) i wyciągasz. Jedynie jest problem, bo musisz podnieść wysoko przód i wykombinować jak wyjechać z silnikiem spod auta. Podnośnik hydrauliczny "żaba" do wyszarpania silnika jest tu niezastąpiony gdy robisz to bez kanału.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Raz wyciągnłem dołem,nie wymaga ruszania sanek,dwa razy wyciagałem górą wraz ze skrzynią i demontowałem tylko aku z podstawą i wentylator chłodnicy aaa no i maskę

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Dźwigienki zaworowe są po ok. 30 zł sztuka, a potrzebujesz ich maksymalnie osiem, to nie daje 1000 zł . Jeśli silnik przed strzałem był sprawny, to ja bym go robił. Za nowy dasz te 1500, przełożenie silnika i uzbrojenie tez pewnie koło tysiąca, do tego rozrząd, i masz już lekko 3 tysiące, a nie wiesz, w jakim stanie będzie ten przełożony. Zdejmij pokrywę zaworów, zobacz, co tam pod nią się dzieje.

    Dokładnie tak jak kolega pisze...wymień "Krzywki", zrób rozrząd i powinno gadać.
    Ps. ja swoje auto kupiłem po kolizji centralnie w rozrząd (zerwany pasek)...i ku zaskoczeniu wszystkich spec mechaników krzywki były całe
    Ostatnio edytowane przez michaloo_ ; 07-07-2017 o 14:06

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od zwalenia głowicy i ocenie szkód. Myślę, że co najwyżej parę zaworów do wymiany, doliczając do tego nowe prowadnice, zawory, uszczelniacze, planowanie i docieranie zaworów, nowy rozrząd, uszczelka, płyn i olej to naprawa powinna maksymalnie zamknąć się w 1500zł. Jak masz jakąś pewność co do dołu silnika to bym tak to rozegrał. Wymiana silnika to zawsze niewiadoma, nie zna się stanu silnika, nie wiadomo ile on stał sobie nieuruchamiany. Swoją drogą, niezła wycena te 3k zł Za tyle to ja planowałem generalkę mojego silnika, odpukać! jakby mi padł

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Dźwigienki zaworowe są po ok. 30 zł sztuka, a potrzebujesz ich maksymalnie osiem, to nie daje 1000 zł . Jeśli silnik przed strzałem był sprawny, to ja bym go robił. Za nowy dasz te 1500, przełożenie silnika i uzbrojenie tez pewnie koło tysiąca, do tego rozrząd, i masz już lekko 3 tysiące, a nie wiesz, w jakim stanie będzie ten przełożony. Zdejmij pokrywę zaworów, zobacz, co tam pod nią się dzieje.
    Jak 16V to i 16 dźwigienek zaworowych. Wg mnie po zdjęciu głowicy i sprawdzeniu naprawa wyszła by max 1500 zł. W 98% tylko dźwigienki do wymiany.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Zdemontować górę zobaczyć jaki stan silnika...czy czysty suchy itp. Demontaż nie kosztuje dużo zł.
    Będziesz miał widok w jakim stanie od środka jest motor. Wtedy będziesz wiedział czy warto reanimować motor.

Podobne wątki

  1. Swap silnika z 2.0JTS na 1.9 JTDm 140km
    Utworzone przez icekiller2121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 15:02
  2. Pytanie o osłonę silnika do 147 JTD 16V 140KM.
    Utworzone przez Ekwador w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:58
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11
  4. Koszt remontu silnika 2.4 JTD 140KM
    Utworzone przez baldysek w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 14:30
  5. Oznaczenie silnika 1,9 JTD 16V 140KM
    Utworzone przez kfz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory