Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Terkotanie skrzyni AR156 2.4 JTD 10v ?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie Terkotanie skrzyni AR156 2.4 JTD 10v ?

    Panowie pomocy.

    Od jakiegoś czasu mam dziwny dzwięk terkotania (jakby metalicznego obcierania) z okolic skrzyni Dzieje się to tylko gdy auto jedzie sobie luzno na biegu i gdy nie wciskam zadnego pedału Gdy wciskam sprzęgło lub toczy sie na jałowym dzwięk ustaje. innymi słowy takie jakby chamowanie silnikiem 3x głosniejsze???. Pojechałem do magików okazało się że sprzegło i dwumas do wymiany (swoją drogą była konieczna: wibracje pedału itp) Sprzęgło i dwumas nowe wszystko ładnie pieknie , dwumas był tak rozlecaiły że cały zestaw juz mi tarł o obudowe skrzyni... wymienili sprzęgło teraz gitarka ale dzwięk pozostał... Cos tam powiedzieli ze pewnie skrzynia ... Ale jak tak sobie myslę nie ma żadnych problemów z wrzucaniem biegów itp, gdyby zmarło łożysko to chyba terkotałoby cały czas a nie przestawało gdy wcisnę gaz lub sprzęgło?

    Dobrze myśle?

  2. #2
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe, że dogorywa Ci łożysko oporowe analogicznie do tego tematu http://www.forum.alfaholicy.org/166/...przegla-2.html.
    Próbowałeś zdiagnozować usterkę na podniesionych kołach, bo równie dobrze pada przegub zewnętrzny lub wewnętrzny albo masz zjechane czopy wielowypustu półosi w skrzyni.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bags Zobacz post
    Możliwe, że dogorywa Ci łożysko oporowe analogicznie do tego tematu http://www.forum.alfaholicy.org/166/...przegla-2.html.
    Próbowałeś zdiagnozować usterkę na podniesionych kołach, bo równie dobrze pada przegub zewnętrzny lub wewnętrzny albo masz zjechane czopy wielowypustu półosi w skrzyni.
    O łożysku oporowym myślałem nawet mówiłem mechanikom żeby to obejżeli podczas wymiany dwumasu i sprzęgła twierdzą ze jest ok. Przeguby raczej wykluczam bo przecież terkotałyby niezależnie od tego czy mam wcisniete sprzęgło czy nie i czy jest na jałowym czy nie... dobrze myśle?

    Czy te czopy wielowypustu są od strony sprzęgła?

  4. #4
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Teoretycznie i wizualnie łożysko może być ok, w praktyce pod obciążeniem hałasuje.
    Podobnie z przegubami, przynajmniej zewnętrznymi, które mają zwyczaj terkotać jak padają przy skręconych kołach.
    Wielowypust masz po obu stronach półosi, i w piaście i w skrzyni.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 2.2 JTS
    Postów
    15

    Domyślnie

    Możliwe, że któreś łożysko na wałku głównym lub pośrednim

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Kurde nie straszcie mnie dopiero co wymieniłem sprzegło z dwumasem jutro jade na rozrząd a tu mi coś smierdzi grubą awaria jak czytam to co piszecie...

    Jedno mnie tylko nieustannie nurtuje.... łożyska wałków itp czy nie terkotałyby cały czas..? u mnie jest terkotanie TYLKO jak jade na luzie lub bez gazu.. wcisniecie gazu lub sprzęgła całkowicie niweluje ten dzwięk

    Kurde im dłuzej o tym mysle tym bardziej czuje ze to jednak moze byc to łozysko oporowe... kurna Ale z drugiej przeciez strony mam wymienione komletne sprzęgło i dwumas ... czy aby napewno łożysko oporowe nie hałasuje przy wcisnietym sprzęgle?
    Ostatnio edytowane przez Black Jack ; 11-07-2017 o 19:15

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    sorry że odpisuje na stary temat ale mnie korci żeby wyjawić swoją opinie tzn.
    Wg mnie uszkodzone sprzęgło spowodowało ci uszkodzenie osiowania wałka napędowego w skrzyni.według mnie możesz powoli szukać nowej skrzyni gdyż ta długo nie pojeździ potem na luzie zacznie ci szarpać autem. Przynajmniej u mnie tak było....
    "Jak to mówi św Łukasz golfem alfy nie wyruchasz"

Podobne wątki

  1. Terkotanie z okolic sprzęgła
    Utworzone przez jurek_lub w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 18:11
  2. [159] Terkotanie
    Utworzone przez radol w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 15:45
  3. [159] Terkotanie w silniku 1.9 JTDm
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 18:14
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 22:22
  5. [146] Terkotanie
    Utworzone przez RedHand w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 21:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory