Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: zawieszenie

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    taniej nie ma, chyba, że same tuleje ale w tym przypadku zupełnie bez sensu https://allegro.pl/listing?string=wa...-0511&buyNew=1

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał fvdlv Zobacz post
    Witam mam problem z moją alfą. skończyła się żywotność tej części. ile kosztuje wymiana. I czy jestem w stanie zrobić to sam?
    Masz tam kolego mały Wietnam... Koniecznie wymien sobie ten wahacz wleczony (pęknieta czesc) i wymieniłbym też wzdłużne bo na bank jest przekos patrząc po sposobie montażu... Obstawiam że ktoś walczył ze srubami tymi długimi od wzdłużnych....

    Jeśli chodzi o tył to nie ma co szaleć z jakimiś turbo dobrymi częściami ten wleczony to możesz kupic jakiś master sport czy fast pożyje . wzdłużne lepiej VEMA albo cos z tego segmentu no i nastaw się że jeśli bedziesz wymieniał też wzdłużne to lepiej oddac do serwisu bo jak będą sruby zapieczone a będą na 100% to się zajedziesz i na wymiane srub tez się nastaw 60zł sztuka masz 2 na strone

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał fvdlv Zobacz post
    Witam mam problem z moją alfą. skończyła się żywotność tej części. ile kosztuje wymiana. I czy jestem w stanie zrobić to sam?
    Po obejrzeniu zdjęcia z lekka mnie zatkało Jak to autko przeszło coroczną kontrolę na stacji diagnostycznej, przez rok niemożliwe aby tak zeżarło wahacz. Jak wymieniasz wahacze wleczone, to bym pokusił się o wymianę tulei w zwrotnicach co to trzymają wahacz od strony koła, koszt oryginalnych tulei Fiat/[notranslate]Alfa[/notranslate] to ok. 20zł od sztuki. Na wymianę zawieszenia oddałbym autko do doświadczonego mechanika - u siebie sam robiłem i powiem krótko, tragedia jakich mało, zwłaszcza z wymianą tulei (wyciągnięciem zapieczonej śruby z tulei ). U siebie montowałem wahacze VEMY.
    Ostatnio edytowane przez Lukas-182 ; 19-07-2017 o 17:53 Powód: Poprawka stylistyczna

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja tez u siebie montowałem Vemę 2 lata temu i jest spokój. Tył nie jest tak obciążony jak przód, dlatego wydaje mi się, że zamiennik gorszej jakości powinien posłużyć równie długo. Przód to inna bajka przynajmniej w jtd.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Masz tam kolego mały Wietnam... Koniecznie wymien sobie ten wahacz wleczony (pęknieta czesc) i wymieniłbym też wzdłużne bo na bank jest przekos patrząc po sposobie montażu... Obstawiam że ktoś walczył ze srubami tymi długimi od wzdłużnych....
    Masz na myśli wahacze poprzeczne. Wzdłużny to wahacz "wleczony". Wymieniałem u siebie sam cały tył i z odrobiną cierpliwości, WD40 i 5kg młotka wszystko ładnie wyjdzie. Najważniejsze to nie kręcić na siłę śrubami na przedłużkach, bo jak śruba pęknie to robi się 5x więcej roboty. Ktoś kto skręcał to zawieszenie nie bardzo myślał. Wahacze poprzeczne mają mieć na całej długości jednakowy odstęp i po to jest ten dystans. Powodzenia w regeneracji zawieszenia.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Ja tez u siebie montowałem Vemę 2 lata temu i jest spokój. Tył nie jest tak obciążony jak przód, dlatego wydaje mi się, że zamiennik gorszej jakości powinien posłużyć równie długo. Przód to inna bajka przynajmniej w jtd.
    Potwierdzam, w poprzedniej alfie przejechałem blisko 120k km i w tym czasie zrobiłem dwa razy przednie zawieszenie (na osprzęcie TRW) a tyłu w ogóle nie ruszałem (co roku na przeglądzie tył autka wrzucałem na szarpaki i za każdym razem bylem zaskoczony, że to się tak dobrze trzyma).

Podobne wątki

  1. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  2. Zawieszenie w 166
    Utworzone przez 6Pablo9 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 23:43
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez LIHY72 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 06:32
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory