Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Kontrolka poduszki powietrznej Airbag

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie wiem, czy wersja 1.7 MESa też pokazuje całe multum możliwych kombinacji poduszek? Na Fiat Ecu Scan jest ich w ciul dużo, na wersji demo MESa 3.6 jest już chyba tylko trzy, z czego wybiera się Allied Airbag MY97 i generalnie się łączy.
    W mojej Alfie benzynowej MES nie chce się połączyć gdy silnik pracuje, więc błędy czyszczę tylko na samym włączonym zapłonie (kluczyk w pozycji MAR). Czasem musiałem włączyć wyszukiwanie przyciskiem SCAN (lub klawisz F11), choć to raczej głównie jeszcze pod FESem, łapało czasem za drugim-trzecim razem, pod demo MES 3.6 generalnie łączy się zaraz.

    Sprawdź też, czy centralka poduszek jest dobrze przykręcona, jeśli śrubki się poluzowały może nie być uziemienia, wtedy się raczej nie połączysz. Kiedyś pół dnia usiłowałem się połączyć ze sprawną centralką, zanim wpadłem na to, że może by ją przykręcić .


    A jeśli kompletnie już wszystko zawiedzie, to poszukaj na Allegro centralki o twoim numerze, przykładowy numer masz zaznaczony na fotce. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	87e798b54a11b2e101e0dd32fcc3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	100.3 KB
ID:	231868


    Jeśli będziesz musiał wymienić centralkę, to zrobisz to sobie sam, potrzebujesz klucza dziesiątki (najwygodniej na grzechotce) i w miarę elastycznych pleców . Tu masz filmik jak ją wymienić: https://www.youtube.com/watch?v=Tm07xVeCtes

    Ale najpierw spróbuj dać skanowanie na samym zapłonie. Tryb symulacji tu nic nie da.


    Jeśli jesteś z Rzeszowa lub okolic, to możemy się spotkać i podziałać.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dzięki Wam za rady. Idąc od początku:

    Bezpieczniki 7,5 A - sprawdzone, wszystkie ok
    Instalacja sterowników dla portu COM - to wygląda ok, na wszelki wypadek wykonałem to od początku jeszcze raz; w menadżerze urządzeń mam informację, że działa poprawnie; przez test interfejsów w MES - ok

    Dodatkowo sprawdziłem wszystkie możliwości poduszek pod MES i FiatEcuScan (tam jest ich więcej). Niestety bez powodzenia. Nie udało mi się połączyć.

    Kabel z silnikiem się łączy, natomiast z poduszkami nie. Czy to oznacza, że winny jest kabel lub centralka (niesprawna lub nieoryginalna)? Mój kabel wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170720_105238.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	231913

    [MENTION=53720]Zenonzlasu[/MENTION] Dzięki, byłoby super. Niestety na co dzień jestem w Warszawie, czasem na weekend wpadam do Lublina.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Kabel dobry. Jeżeli z silnikiem się łączy, to jest raczej sprawny. Skanowanie nic nie dało?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Masz na myśli, żeby najpierw zrobić Skanowanie, potem to drugie Skanowanie i dopiero wtedy próbować się połączyć? Robiłem tak przy MEC, ale mogę jeszcze spróbować z FEC.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jeśli skanowanie niczego nie znajdzie, to się nie połączysz. Jeśli skanowanie coś wykryje, to wtedy ci się wyświetli ile masz poduszek (np. 2F-2P-I). Zrób skanowanie (klawisz F11) na samym włączonym zapłonie, przy wyłączonym silniku, jeśli nie znajdzie za pierwszym razem to zrób je ponownie i potem dla pewności jeszcze raz. Jeśli na końcu skanowania będziesz miał komunikat na czerwono: SKANOWANIE ZAKOŃCZONE, to nic nie znalazł. Wtedy nie ma sensu się łączyć. Jeśli coś będzie, to wyświetli ci się nazwa modułu. U mnie czasem dopiero za trzecim razem łapało. Więcej nie ma sensu, bo się akumulator rozładuje .

    Gdy robiłeś sobie test interfejsów pod FES/MES to nie miałeś żadnych błędów opóźnień, prawda? Kabel masz pewnie podłączony na porcie COM2 albo COM3 - jeśli masz na COM2 to możesz spróbować dać COM3, i na odwrót, choć to takie strzały na ślepo, jeśli z silnikiem się połączyłeś.... a z ABS i klimatyzacją się łączysz? Klimatyzacja jest na tym samym przełączniku na kablu, co ABS.

    Dziwi mnie tylko to, że napisałeś, że kiedyś w trybie symulacji udało ci się zgasić kontrolkę - to nie powinno się dać zrobić, symulacja to wrzucenie byle jakich błędów, żeby pokazać użytkownikowi, jak działa program.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 20-07-2017 o 11:51

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    A to nie może być od kostek tylnych ? w SW (nie wiem jaką 156 masz) obu jakie miałem tam właśnie nie kontaktowało - pod tapicerką na bokach w bagażniku są takie "okienka wziernikowe" do żółtych kabelkow airbagów. Po poprawieniu sama zgasła po kilku zapaleniach auta.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A to nie może być od kostek tylnych ? w SW (nie wiem jaką 156 masz) obu jakie miałem tam właśnie nie kontaktowało - pod tapicerką na bokach w bagażniku są takie "okienka wziernikowe" do żółtych kabelkow airbagów. Po poprawieniu sama zgasła po kilku zapaleniach auta.
    Te kostki o których piszesz są od kurtyn na które już właśnie wcześniej wskazywałem, ale kolega nie ma ich na wyposażeniu podobno

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Tak czy siak, z centralką się powinien być w stanie połączyć.

    Z tego, co mi wiadomo, to w wersjach przedliftwych 156-tek kontrolka poduszek się świeci na stałe, jeśli tylko pojawi się jakiś błąd - niezależnie, czy jest w danym momencie aktywny czy nie - i żeby ją zgasić trzeba wykasować błąd pod kompem. Z mojego doświadczenia jedyny raz, kiedy kontrolka zgasła sama z siebie był wtedy, gdy centralkę, której MES nie wykrywał w ogóle zamieniłem na sprawną. (W innym przypadku sprzed paru lat, gdy centralka została uszkodzona złym podpięciem kabli rozruchowych do akumulatora błąd świecił nadal po wymianie na sprawną, i trzeba było kompa).

    W poliftach chyba już jest tak, że gdy przy kilku (pięciu?) włączeniach zapłonu błąd jest nieaktywny to sterownik gasi kontrolkę.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 20-07-2017 o 13:42

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Zgadza się, w polifcie po poprawieniu kości itp kontrolka sama gaśnie przy następnym przekręceniu kluczyka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Udało się finalnie rozwiązać problem. W tym wypadku okazała się nim moja nieuwaga. Kabel ma 4 przełączniki, co widać na zdjęciu. Zasugerowałem się strzałkami i dlatego łączył się on z silnikiem. Na to rozwiązanie naprowadziła mnie jedna z odpowiedzi. W każdym razie jeszcze raz dzięki. Mam nadzieję, że zawarte odpowiedzi pomogą rozwiązać ewentualne problemy innym

Podobne wątki

  1. Kontrolka poduszki powietrznej AR 156
    Utworzone przez sigma w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 12:48
  2. Kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez Gino w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 17:58
  3. Kontrolka od poduszki powietrznej
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 18:34
  4. [156] Kontrolka poduszki powietrznej Airbag
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory