Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69

Temat: koło pasowe wału do 2.5 v6

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Ten tłumik drgań skrętnych z tego co wiem jest bardzo potrzebny, chyba że ktoś ma gdzieś trwałość silnika bo nie wiem ? - buda już cała w dziurach czy zaraz "nadejdzie czas na coś innego" itp.

    ot daleko nie szukając w Wikipedii :
    Harmonics and torsional vibrations can greatly reduce crankshaft life, or cause instantaneous failure if the crankshaft runs at or through an amplified resonance. Dampers are designed with a specific weight (mass) which is dependent on the damping material/method used and the freedom it affords the mass move allowing to reduce mechanical Q factor, or damp, crankshaft resonances

  2. #42
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Takie kolo na pewno da się zregenerować.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #43
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Sorry ze jeden post pod drugim.Są firmy które specjalizują się w regeneracji takich
    kol.Wystarczy poszukac w necie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zgadza się, też uważam że to amortyzator skrętny, ale przecież jest elementem łączącym wał korbowy z gumowym paskiem napędu, który to pasek sam w sobie jest już elastyczny- z racji materiału z którego jest zrobiony oraz długości tego paska i jego przekroju. Prędzej ten amortyzator służy do oszczędzania paska niż wału (jeśli już, to chyba panewek), poza rym to nie pasek rozrządu, nawet jeśli dojdzie do wcześniejszego zużycia paska, to chyba da się to jakoś przeżyć. Producent bez powodu tej gumy tam nie ładował, ale mamy do czynienia z sytuacją awaryjną- gdzie nie można kupić takiego koła, albo kosztuje ono krocie, nie wiem jaki jest koszt gumowego paska napędu, który prawdopodobnie szybciej bez takiego amortyzatora padnie. Co do różnych skomplikowanych rozwiązań technicznych, to nie wszystkie, które stosuje producent są konieczne- np. żarówki przednich świateł postojowych w 156, wymyślne z soczewką, drogie i szybko się przepalające- można je zastąpić zwykłymi po spiłowaniu występu uniemożliwiającego wsunięcie do oprawki, odkąd tak zrobiłem nic się już nie przepala.

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 2.5 2002
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Sorry ze jeden post pod drugim.Są firmy które specjalizują się w regeneracji takich
    kol.Wystarczy poszukac w necie.
    Właśnie dlatego ja poprzednie zostawiłem i szukam miejsca gdzie można by je zregenerować. Koło od 3.2 to tylko tymczasowe rozwiązanie

  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Ale to nie o pasek jakiś głupi chodzi tylko o wał właśnie. Cośtam o tym kiedyś czytałem, z mądrzejszymi budującymi silniki rozmawiałem, wniosek jest jeden.

    A drutować można wszystko oczywiście. Później auto warte mniej niż koło pasowe

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale to nie o pasek jakiś głupi chodzi tylko o wał właśnie. Cośtam o tym kiedyś czytałem, z mądrzejszymi budującymi silniki rozmawiałem, wniosek jest jeden.

    A drutować można wszystko oczywiście. Później auto warte mniej niż koło pasowe
    W 75 i gtv6 na ten przykład, nie było wulkanizowanych kół pasowych na wale ;-) Kurde, po 30 latach wciąż działają u wielu
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #48
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Bimsky Busso 12 zaworowy od 24 troszke sie jednak różni.
    Alfist z ta żaróweczką to mnie rozśmieszyłeś.To nie soczewka a halogen jest.I tak sie
    trzeba z nią obchodzić a nie lapac paluchami.to przepalac się nie będzie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No jest halogen, użyty jako jako przednie światło pozycyjne, czyli w praktyce w ogóle niewykorzystywane i nie za bardzo potrzebne, przepala się to jednak i swoje kosztuje, po zamianie na zwykłe żaróweczki- tanie i ogólnie dostępne, problemy się skończyły, choć może te pozycyjne przednie są teraz trochę słabsze (nie szkodzi). Ja nie jestem zwolennikiem modyfikacji fabryki, producent jest oszczędny i zwykle to co stosuje jest potrzebne, ale w przypadku tych żarówek to praktycznie dla użytkownika jest problem, z tego co mi wiadomo to więcej ludzi te żarówki wymieniło. [MENTION=52299]Andrzej[/MENTION]rs- jak może tłumik drgań skrętnych między wałem a gumowym paskiem napędu wpływać na żywotność wału? To raczej chodzi o to, by przy uruchamianiu silnika gwałtowny obrót wału nie obciążał nadmiernie paska napędowego- tu amortyzator skrętny jakim jest ta guma, powoduje że obciążenie na pasek przenosi się w sposób bardziej łagodny, nie obciążając i nie wyciągając go zbytnio.

  10. #50
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Dla takiego bzdetu jak pasek i jego ochrona, nie sądzę aby się komuś chciało projektować to koło, obliczać masę, jej położenie, i dodawać wszystko do kosztów wozu i kosztów jego obsługi później.
    Ono jest na sztywno z wałem połączone, wał wpada w te swoje całe drgania harmoniczne, a metal ulega zmęczeniu jak się go wygina wielokrotnie, a to koło ma ten efekt hamować (nie zmęczenia tylko "zginania" spowodowanego tymi drganiami - pochłania ich energię i rozprasza). Głębsze wywody na ten temat w wielu miejscach do poczytania są, ale generalnie pasek to w ogóle nic do rzeczy tu nie ma, ewentualnie jest druo/trzecio czy dwudziestorzędną sprawą.

    O, pierwszy z tychże wywodów z brzegu:
    http://www.atiracing.com/products/da...mper_dinan.htm

    Bimsky - bo ja wiem czy u tak "wielu" działają ? 75tek za wiele nie widuję w ruchu.

    Nie wiem, generalnie bez powodu tego nikt nie robił. Ja sobie w brodę pluję że kilku na zapas nie kupiłem z tego amazona, choćby na handel , tylko jedno dla siebie Choć kto wiem, może pewnego dnia Dayco wypuści serię ?

Podobne wątki

  1. Koło pasowe wału 156 2.4jtd 140
    Utworzone przez PewienPan w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 05:58
  2. Jak zdemontować koło pasowe z wału? 1.8
    Utworzone przez stuntmachine w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 19:59
  3. [145] Koło pasowe wału
    Utworzone przez Dizaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 19:21
  4. Koło pasowe wału 2.5 v6
    Utworzone przez Szymon2278 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:32
  5. [145] koło pasowe wału korbowego JTD
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory