Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Konsekwencje zerwanego paska rozrzadu?

  1. #1
    kogut
    Gość

    Domyślnie Konsekwencje zerwanego paska rozrzadu?

    Witam serdecznie.Mam takie pytanie,dzis podczas jazdy zgaslo mi auto,jak sie pozniej okazalo na pasku rozrzadu nie ma kilku zebow w miejscu na kole walu,jakie beda konsekwencje tej usterki,czy cos powaznego sie stalo?Co powinienem wymienic przy tej okazji?Dodam ze auto ma okolo 80000km przebiegu.Dziekuje za pomoc.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Sam pasek się raczej nie zrywa, tak jak napisałes najczęściej dochodzi do ścięcia zębów na pasku...Nie dotykaj kluczyka i nie próbój obracac silnikiem...

    W tych autkach rozrząd jest kolizyjny i jesli miałeś szczeście to nic sie nie stało, a jesli pecha to mozesz mieć pogięte zawory, przebity tłok itd itp...

    Teraz to co możesz zrobić to jechać do dobrego majstra niech rozbierze silnik i sprawdzi wszystko dokładnie, bardzo dokładnie!!! Wtedy bedziesz wiedział na czym stoisz.

    W sumie ja nie ryzykowałbym 80 tys na pasku. Przy 60ciu tysiacach ja swój wymieniam, bo dalej to juz róznie bywa jak widać...

    Nie dopatrzyłes kolego tak istotnej rzeczy jak wymiana paska rozrządu, więc tak troche na własne życzenie masz teraz problem

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    w takich przypadkach nie ma tak zwanego szcześcia, minimalne straty to pogięte zawory.
    - nie bardzo wierżę w te 80.000 km ale to w tym przypadku nie ma znaczenia.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    w takich przypadkach nie ma tak zwanego szcześcia, minimalne straty to pogięte zawory.
    - nie bardzo wierżę w te 80.000 km ale to w tym przypadku nie ma znaczenia.
    Moim zdaniem bez pogięcia zaworów (nie wiadomo ilu) się nie obeszło i to jest raczej optymistyczna wersja. Przerabiałem zerwanie zębów na pasku trzykrotnie, raz w swojej Alfie, która prosto z salonu trafiła w moje ręce i przy przebiegu 51.000km miałem to zdarzenie, a dwa razu w Alfie wujka. Za każdym razem do wymiany były tylko i aż zawory (u mnie 6, u wujka nie pamiętam ile...).
    Tak więc i tak daleko zajechałeś, skoro na liczniku jest 80.000km
    Do naprawy dolicz koszty wymiany rozrządu, myślę, że jeśli się postarasz, to w 2.000zł się zmieścisz (poza ASO oczywiście).
    Daj znać jak już zrobisz motor co i jak i jakie koszty.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. masz stosunkowo młody samochód, jeśli był serwisowany w ASO, a te 80.000km jest prawdziwe, to możesz próbować zmniejszyć koszty, tłumacząc się tym, że instrukcja podaje iż wymiana paska ma mieć miejsce przy przebiegu 100.000km, a Ty zarobiłeś z tego dopiero 80%.
    Mnie się udało i część kasy mi wrócili, ale pisałem do Fiata do Bielska Białej w tej sprawie.
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 15-06-2009 o 10:32

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    w takich przypadkach nie ma tak zwanego szcześcia, minimalne straty to pogięte zawory.
    pozwolę się nie zgodzić - mi osobiście zdarzyło się zerwanie paska bez jakichkolwiek następstw - co prawda było to Clio i pasek poszedł podczas postoju na światłach - ale jednak można mieć szczęście
    ale oczywiście jak najbardziej moi szanowni przedmówcy mają rację - dokładne oględziny silnika niezbędne są;
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie wszystkie silniki są kolizyjne - może właśnie to clio takie było. Chociaż teraz to już rzadkość bo to przede wszystkim starsze typy samochodów takie były. Ja kiedyś miałem kolizję po ścięciu zębów w pasku rozrządu w polonezie caro plus. Na szczęście tam były laski popychaczy i wałek w bloku, więc obeszło się bez większego remontu.

  7. #7
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156 Zobacz post
    Sam pasek się raczej nie zrywa, tak jak napisałes najczęściej dochodzi do ścięcia zębów na pasku...Nie dotykaj kluczyka i nie próbój obracac silnikiem...



    W sumie ja nie ryzykowałbym 80 tys na pasku. Przy 60ciu tysiacach ja swój wymieniam, bo dalej to juz róznie bywa jak widać...

    Nie dopatrzyłes kolego tak istotnej rzeczy jak wymiana paska rozrządu, więc tak troche na własne życzenie masz teraz problem

    Pozdrawiam
    Ależ czasem się zrywa całkiem i to na dodatek przy przebiegu trochę ponad 40kkm od wymiany kompletnego napędu rozrządu, u mnie się tak zdarzyło Tak więc przebieg 60kkm pomiędzy wymianami niczego nie gwarantuje, a jedynie poprawia samopoczucie do czasu zerwania. Znam też ludzi, którzy wymieniają paski co 150kkm i jeszcze nie mieli pecha. Zycie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz kiedy wypadnie na ciebie...

  8. #8
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał g.fu Zobacz post
    Zycie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz kiedy wypadnie na ciebie...
    Przecież to również kwestia stylu jazdy i zestrojenia samochodu (silnik+przełożenia skrzyni). Jak miałem Hondę Civic to jeździło się 2000rpm-2600rpm. Tą Alfą 156 nie da się inaczej jeździć niż 2500-3500rpm. To kwestia też przełożeń skrzyni. Na jedynce trzeba podciągnąć do 2000rpm przed wrzuceniem dwójki i to na zimnym silniku, więc taki pasek się szybciej zużywa niż w Hondzie. Na autostradzie również Alfą się jedzie 4000-5000rpm a Hondziną 4000 max, potem i tak nie odchodziła.

    Więc pasek jest w tej mojej Alfie 156 bardziej obciążony niż w Hondzie, więc zużyje się szybciej. Taki urok sportowo zestrojonych aut.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    Przecież to również kwestia stylu jazdy i zestrojenia samochodu (silnik+przełożenia skrzyni). Jak miałem Hondę Civic to jeździło się 2000rpm-2600rpm. Tą Alfą 156 nie da się inaczej jeździć niż 2500-3500rpm. To kwestia też przełożeń skrzyni. Na jedynce trzeba podciągnąć do 2000rpm przed wrzuceniem dwójki i to na zimnym silniku, więc taki pasek się szybciej zużywa niż w Hondzie. Na autostradzie również Alfą się jedzie 4000-5000rpm a Hondziną 4000 max, potem i tak nie odchodziła.

    Więc pasek jest w tej mojej Alfie 156 bardziej obciążony niż w Hondzie, więc zużyje się szybciej. Taki urok sportowo zestrojonych aut.
    Przecież Hondy to typowe "wiertarki", które wysoko się kręcą...
    Natomiast m.in dlatego są różne paski rozrządu, bo są różne jednostki napędowe. Skoro silnik jest wysokoobrotowy, to logiczne, że i pasek powinien być do niego przystosowany. Oczywiście styl jazdy ma wnet bym powiedział decydujące znaczenie, ale sama budowa silnika T.S. nie powoduje, że pasek szybciej się zużywa, bo to jest pasek specjalnie do T.S.'a zaprojektowany. Oczywiście odrębną kwestią jest to, że T.S. posiada takie a nie inne błędy konstrukcyjne...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Tylko kogut ma jts, silnik bardzo kolizyjny przy zerwaniu paska, nie wiem jak przy ścięciu zębów. W 2tyś zł także raczej się nie zmieści biorąc pod uwagę szkockie ceny.
    Poszukaj dobry warsztat który się alfami zajmuje. Aso i mechaników od wszystkiego raczej omijaj szerokim łukiem.
    Myślę że około 800-1000f będzie to ciebie kosztowało.

Podobne wątki

  1. przeskoczenie paska rozrzadu
    Utworzone przez mlecyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 11:18
  2. 2.5 v6 strzal paska przy 120 km/h - konsekwencje
    Utworzone przez amigas w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:43
  3. ustawienie paska rozrzadu
    Utworzone przez pinokio10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 12:48
  4. 145 numer napinacza paska rozrzadu
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 00:57
  5. ciśnieniowy napinacz paska rozrzadu V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory