Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 156 V6 ,brak wolnych obrotów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156
    Postów
    4

    Domyślnie 156 V6 ,brak wolnych obrotów

    Witam
    Mam problem z silnikiem V6 , samochód nie ma wolnych obrotów , po odpaleniu ledwo utrzymuje wolne obroty ,lub gaśnie , jeśli utrzyma wolne obroty to nie pali na wszystkie cylindry , praca bardzo nie równa , po dodaniu gazu w podłogę ,wchodzi max na 2500 obrotów/min i dalej nic się nie wkręca

    Silnik przestał działać poprawnie bez żadnych wcześniejszych przypadłości , pracował idealnie i nagle na następny dzień taki numer
    Był diagnosta z kompem - niekasowalny błąd/awaria przepustnicy , wymieniłem na inną niestety nadal to samo

    Co jest bardzo ciekawe - przy odpaleniu silnika z wciśniętym pedałem gazu w podłogę , silnik wchodzi momentalnie na wysokie obroty i już pracuje poprawnie , pracują wszystkie cylindry , wchodzi momentalnie na obroty nawet do odcinki , zero problemu , jedynie po odpszczeniu gazu gaśnie na wolnych obrotach ,ale jak mu pedałem gazu utrzymamy wolne obroty to chodzi idealnie aż do odcinki


    Czego jestem pewien - rożrząd jest poprawnie poskładany , wymieniłem akumulator na nowy , sprawdziłem kompresję , na zimnym silniku jest bardzo równo na wszystkich cylindrach po 14 bar ,mechanicznie silnik sprawny .

    Proszę o pomoc , brak mi już sił ,a o kogoś kumatego do tego wozu u mnie w mieścinie ciężko , jak ktoś jest to zajęty ...

    Pozdrawiam i bardzo liczę na pomoc z Waszej strony

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nikt nic ...:/
    Może podpowiecie gdzie z jakiej strony pobrać sobie darmowy program diagnostyczny - przewód już mam ?

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Na gryzoniu masz nawet pełne wersje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to podmień przepustnice.albo spróbuj ją wyczyścić. Nafta albo czymś podobnym. Zrób reset ECU i adaptacja.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jak pisałem -przepustnica podmieniona i nadal nic ,jest czysta
    Aku. odpięte na całą noc , jak zrobić reset ECU i adaptację
    Ściągłem sobie FiatECU scan ,ehh nie mogę się połączyć ,może kabelek mam zły
    Zastanawia mnie tylko to że jak odpale na wciśniętym gazie to silnik działa jak powinien -gaśnie jedynie na wolnych obrotach ,nie utrzymuje ich
    Jak odpalę bez wciśniętego gazu to jest jakaś sieczka i max do 2500 obrotów wchodzi .

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Lewe powietrze, przepływomierz, sonda lambda, któryś czujnik temperatury. Takie sprawy mogą powodować te problemy. Także uszkodzenie sterownika silnika w ostateczności.
    Wolnymi obrotami steruje komputer więc coś mu ewidentnie "nie leży" i głupieje.
    Musisz na początek podłączyć się do sterownika i zerknąć na ewentualne błędy, bez tego błądzisz po omacku. Nawet jak błędów nie będzie to coś po logach będzie można wywnioskować.
    Działaj, gdzieś w tematach jest o podłączaniu, kabelkach i problemach z tym związanych.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ok dzięki , muszę ogarnąć temat podłączenia się pod ECU samochodu -bez tego nic nie zrobię chyba
    Kabel jaki posiadam to VAG KKL OBD2
    Lewe powietrze wykluczone ,sonda lambda raczej też , zakupiona nowa orginalna ,jest po przebiegu około 30tys km ,przepływka hmm
    Wszystkiemu po prostu zaprzecza fakt że przy odpaleniu z wciśniętym gazem na max ,silnik pracuje idealnie - jedynie jak pisałem nie podtrzymuje wolnych obrotów
    Sterownik - czy do podmiany sterownika potrzebny jest moduł imo ? i cały ten majdan z kluczykami ? , czy przekładam sterownik i to wszystko /samą puszkę ECU/
    Czujnik temperatury -są dwa jeden do ECU drugi na konsolę w samochodzie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A może potencjometr gazu? ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ze sterownikiem cały pozostały bajzel jest potrzebny, łącznie z kluczem-pastylką

    Potencjometr? Może to dobry trop, sporo było przypadków zużycia ścieżek. Objawy by pasowały, jak się wyciera to "początek skali" najczęściej używany.

    Podłączenie, to podstawa.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Problemem jest potencjometr gazu, nie daje dobrego sygnalu. W tym przypadku ecu pozwala na maks 2500rpm wlasnie. Zdaje mi sie ze sa tam dwa obwody/czujniki. Musialy pasc oba.
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

Podobne wątki

  1. [145] Po wymianie alternatora, brak wolnych obrotów!
    Utworzone przez Jaqob w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 12:06
  2. [145] boxer brak wolnych obrotów na cieplym
    Utworzone przez Xanas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 16:04
  3. [155] Brak wolnych obrotów
    Utworzone przez Wujek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 10:10
  4. [164] Regulacja wolnych obrotów w 3.0V6
    Utworzone przez bocianpolski w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 16:37
  5. jtd Falowanie wolnych obrotów
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory