Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: AR 2.5 V6 Gaśnie na jałowym biegu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    11

    Domyślnie AR 2.5 V6 Gaśnie na jałowym biegu

    Witam opiszę najpierw co się stało przed wystąpieniem problemów. Nie wiem czy ma to jakiś związek czy to tylko przypadek.
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 156 sedan 1998 2.5 v6 190km + LPG

    Wymieniałem podświetlenie klimatyzacji i pomyliłem podczas składania tunelu środkowego złącza od świateł awaryjnych. Bezpiecznik się przepalił.(Przestały działać kierunki, wycieraczki, szyby, nawiew, klimatyzacja)
    I tu zaczyna się chyba mój największy błąd zlokalizowałem bezpiecznik odpowiedzialny za wyżej wymienione rzeczy 7A bezpiecznik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	119.4 KB
ID:	234247Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	564346374756.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	234248
    (Podczas zmiany nie znalazłem niestety tych schematów i nie wiedziałem od czego jest jaki bezpiecznik)
    Chciałem dojechać na stację kupić bezpiecznik. Nie wiem co mnie podkusiło uznałem, że pożycze na czas przejazdu bezpiecznik (rys 51) nr 4 lub 7 i sprawdzę czy auto pojedzie dzięki czemu odzyskamy kierunkowskazy. Auto z odpiętym bezpiecznikiem nr 4 i 7 nie odpaliło. Wróciłem z wszystkimi bezpiecznikami na pierwotny stan i odpaliłem auto. Auto nie wiem czy to poprawne określenie weszło w tryb awaryjny. Brak reakcji na pedał gazu. Oddałem auto do norauto gdzie wykasowali błędy auto do stanu pierwotnego. Kupiłem u nich nowy bezpiecznik wpiłem go na miejsce od klimatyzacji i tu zaczęły się problemy. Z wpiętym bezpiecznikiem od klimatyzacji auto odpala ale gaśnie , jeśli po odpaleniu dodamy gazu 2/3 razy to auto później już trzyma obroty. Wypiłem bezpiecznik i normalnie odpala.
    W takim stanie wróciłem alfą do domu. Wieczorem sprawdziłem i ku mojemu zdziwieniu alfa odpaliła i nie gasła, trzymała obroty na biegu jałowym (bezpiecznik od klimatyzacji nadal wpięty) Następnego dnia alfa gasła przy każdym wrzuceniu na luz również odpaleniu.

    [notranslate]Alfa[/notranslate] była podpięta pod komputer za pierwszym razem niestety nie jestem wstanie podać jakie błędy zostały usunięte ponieważ Pan z norauto zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zapisał błędów jak również nie wydrukował ich.
    Drugie podpięcie miało miejsce już z bezpiecznikiem od klimatyzacji:
    -08 Obwód zapłonowy poduszki poweitrznej po stronie kierowcy, za duża rezystancja
    -02 czujnik temp. zewnetrznej
    -04 czujnik temp. wewnetrznej
    -06 czujnik temp. strumenia wylotowego górny
    -08 czujnik temp. strumienia wylotowego dól
    -11 sprężarka klimatyzacji
    -14 siłownik klapy powietrza zamkniętego

    Czujnik położenia wału był wymieniany 2 miesiące temu na nowy.

    Dziękuję wszystkich którzy dotrwali z czytaniem do tego miejsca. Mam nadzieje, że jakiś użytkownik forum będzie mi wstanie podpowiedzieć co może być przyczyną takich zachowań auto i czy jestem wstanie sam to naprawić czy bez serwisu się nie obędzie.
    Ostatnio edytowane przez Jarema ; 29-08-2017 o 12:25

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Zrób może adaptacje przepustnicy itd.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    11

    Domyślnie

    [notranslate]Alfa[/notranslate] odpala normalnie tylko musze pamietać zeby przez pierwsze minuty od odpalenia miec wylaczona klimatyzacje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [GTV] Silnik gaśnie na biegu jałowym
    Utworzone przez KoRaD w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 14:00
  2. cykanie na biegu jałowym
    Utworzone przez giuseppe w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 20:40
  3. Obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 17:45
  4. [145] Na jałowym biegu coś puka ?
    Utworzone przez asterix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 13:13
  5. [156] grzeje się na biegu jałowym
    Utworzone przez Siafal89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory