Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: "odcięcie" na wyższych obrotach

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie "odcięcie" na wyższych obrotach

    Witam.
    Kolejny problem z Alfą 156 1.8 144 '98

    Wygląda to tak, że nie zależnie od temperatury na dworze oraz temperatury silnika w okolicy 5000 obrotów kontrolka wtrysku się zapala, obrotomierz spada do 0 i za chwile wróci na swoje miejsce, auto na sekunde dostanie paliwo żeby na powrót znów opadł i tak dalej. Tylko u mnie dzieje się to w okolicach 5000 obrotów, gdy dochodzi do tej wartości to obrotomierz na chwilę zatrzymuje się, potem przeskakuje i zapala się kontrolka. Gdy puszcze pedał gazu i poczekam aż obrotomierz wróci na swoje miejsce to mogę jechać dalej, ale gdy znów zbliżę się do 5000 obrotów to znów to samo. I tak za każdym razem.
    Komputer nie pokazał żadnego błędu a byłem u naprawdę dobrego elektromechanika który był mocno zdziwiony, że komputer nie pokazuje nic.
    Raz na jakiś czas przy 1 "odcięciu" potrafi zapalić się kontrolka od immobilisera ten kluczyk i wtedy auto zgaśnie, po przekręceniu kluczyka alfa odpala bez problemu
    A i jeszcze jedno, gdy włączę zapłon, i gdy "cykają" przekaźniki pod maską(mówię o tym od pompy paliwa) to kontrolka wtrysku(powtarzam na zapłonie!) mruga wraz z cykaniem przekaźnika.
    Problem występuje na obu paliwach z tym, że na gazie gdy to się stanie to na 1-2 sekundy wyłączają się kontrolki od gazu(BRC, takie okrągłe kontrolki od ilości gazu oraz 1 główna)
    Przepływomierz sprawny(testowane 2 na różnych samochodach)
    Wcześniej miałem problem z tym, że na wolnych obrotach strasznie szarpał, okazało się, że miałem wodę na świecy(O.o) założyłem inne świece(tą w której była woda oraz jej dopalająca) a także całą liste z kablami WN i cewkami. Rezultatu brak.
    Również w momencie gdy obrotomierz spada do 0 i zapala się kontrolka wtrysku, zaczyna migać kontrolka przy zegarze temperatury, dodam iż ta kontrolka u mnie miga za każdym razem na zapłonie przez pewien czas, działo się tak odkąd kupiłem samochód.
    Czy jedno może mieć coś do drugiego? Gdzie dalej szukać winowajcy skoro komputer nie mówi nic, przepływomierz, świece, kable WN, cewki sprawne?
    Ten błąd opisany w temacie pojawił się od razu po usunięciu wody ze świecy.
    Ostatnio edytowane przez maxrolex ; 03-09-2017 o 15:01

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Dla wszystkich zainteresowanych tematem. Problem rozwiązany, wymieniony został czujnik położenia wału który błędu nie pokazywał lecz jednak. Dodatkowo wyczyszczona została przepustnica oraz nasmarowany silniczek krokowy.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Dzięki za info i gratki za znalezienie problemu . BTW - jak doszliście do tego, że to czujnik wału? Bo objawy dość niespecyficzne.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Dzięki za info i gratki za znalezienie problemu . BTW - jak doszliście do tego, że to czujnik wału? Bo objawy dość niespecyficzne.
    Jakiś czas temu gdy dziewczyna jechała samochodem zadzowniła zapłakana, że auto zgasło. Spalił się bezpiecznik główny oraz rozrusznik ale auto nie odpalało z "pychu" więc profilaktycznie założyliśmy inny czujnik położenia wału (mamy z kolegą 1 alfę na części). [notranslate]Alfa[/notranslate] pojeździła kilka dni i zaczęły się dziwne rzeczy, po odessaniu wody ze świecy pojawił się ten problem^^ sprawdzaliśmy po kolei, kable, świece, cewki, przepływomierz. Ostatecznie stwierdziliśmy, że trzeba wrócić na mój czujnik na którym było okej
    Ps. Wymiana tego czujnika od góry jest trudniejsza niż myślałem, a raczej odkręcenie rozrusznika od góry to nie lada wyczyn.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Właśnie miałem pytać, jakim sposobem go wykręciliście . Próbowałem od góry po wykręceniu przepustnicy, ale nadal fatalny dostęp, od dołu przez środek idzie wydech, i o ile nie masz ręki kościotrupka to też niewiele zdziałasz. W końcu dałem Alfę do mechaniorów, niech oni się męczą - mówili, że nie odpinali wydechu, tylko popuścili mocowania silnika i nieco go opuścili, żeby wsadzić rękę.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    czujnik położenia wału w TS wymienia się w 20 minut licząc od podniesienia auta do opuszczenia
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    O. A mógłbyś zdradzić technikę? Może się przyda na przyszłość .

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Przecież od spodu fajnie się go wymienia tylko nie na leżąco, pasuje mieć autko na podnośniku. Ręka się przecież mieści jedna śrubka to nie problem.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Moja się nie mieści. Wejdzie tylko dłoń, ale zgiąć jej już nie idzie. Z prawej strony między miska a rurą odstępu jest ze trzy centymetry, z lewej chyba jeszcze mniej. Może mam zmutowaną rurę wydechową .

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasnybartek Zobacz post
    czujnik położenia wału w TS wymienia się w 20 minut licząc od podniesienia auta do opuszczenia
    Coś chyba przesadziłeś, toć to jedna śrubka...

Podobne wątki

  1. [159] Problem z rozruchem i "czkanie" na niskich obrotach
    Utworzone przez walerek9006 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2016, 13:40
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 20:05
  3. "Brzęczenie" Alfy 166 i zamulanie na niskich obrotach
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 11:10
  4. "Tyrkotanie" na wolnych obrotach pod zegarami
    Utworzone przez eddi87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 17:47
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory