Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Prośba o oszacowanie kosztów naprawy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie Prośba o oszacowanie kosztów naprawy

    Witam,

    Na wstępie wiem, że to będzie wróżenie z fusów jednak myślę, że znając usterki tych autów jesteście w stanie oszacować orienatcyjne koszta potencjalnych napraw. Do rzeczy:

    Szukam dla siebie 156 sedan w benzynie (marzeniem jest 2,5 V6) jednak znalezienie czegoś, co mnie zainteresuje... No nie udaje się . Dlatego oprócz zakupu zadbanej, w pełni sprawnej sztuki pojawiła się myśl zakupu uszkodzonej mechanicznie i doprowadzenie jej do dobrego stanu (plusem tego jest to, że wtedy dokładnie będe wiedział na czym stoję).

    Zaciekawiły mnie te dwie sztuki:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8 - tutaj silnik

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z3ATc.html - a tu już chyba jazda po bandzie. JTS + Selespeed Ale jest to czerwona alfa z fajnym wyposażeniem. Założenie, że padła skrzynia + silnik.

    Liczę na konstruktywne posty

    Dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar darcio
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    alfa romeo 156 2,5l 24v 190km/98r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam
    Może ja Ci sprzedam swoją 156 2.5v6

  3. #3
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Na wstępie wiem, że to będzie wróżenie z fusów jednak myślę, że znając usterki tych autów jesteście w stanie oszacować orienatcyjne koszta potencjalnych napraw.
    Na dzień dzisiejszy przyjąłbym średnio koszt silnika wespół ze skrzynią wynoszący połowę wartości wedle tej czerwonej alfy z ogłoszenia.
    A mówię to z własnego doświadczenia, gdzie szukanie silnika 2.0 w dobrym stanie i przystępnej cenie tak wyglądało. [notranslate]Alfa[/notranslate] za 2 tys. silnik za tysiaka.
    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Szukam dla siebie 156 sedan w benzynie (marzeniem jest 2,5 V6) jednak znalezienie czegoś, co mnie zainteresuje... No nie udaje się . Dlatego oprócz zakupu zadbanej, w pełni sprawnej sztuki pojawiła się myśl zakupu uszkodzonej mechanicznie i doprowadzenie jej do dobrego stanu (plusem tego jest to, że wtedy dokładnie będe wiedział na czym stoję).
    Apropo twardego stania... teoretycznie tak, praktycznie nie, bo po mału robią się schody z używanymi częściami do tych bolidów.
    Po drugie jak się zanosi, to rygorystyczne wymagania przeglądów i wysoki skok stawek oc, który rząd chce przeforsować tylnymi drzwiami od przyszłego roku, wybije przynajmniej połowę takich wiekowych aut.
    Zamiast allegro i otomoto... poszperaj na przykład na mobile.de, tam coś prędzej ciekawego z busso pod maską wyszarpiesz za grosze w euro.
    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Liczę na konstruktywne posty
    to jak nie porównując dobre busso v6 w 159.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chcesz mi powiedzieć, że zrobię silnik i skrzynięcie za 2k zł? Nie specjanie interesuje mnie naprawa na używanych częściach.

    Na mobile zaglądam od czasu do czasu ale nic tam takiego nie widziałem.

  5. #5
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chcesz mi powiedzieć, że zrobię silnik i skrzynięcie za 2k zł? Nie specjanie interesuje mnie naprawa na używanych częściach.
    Źle, bo nie że zrobisz a kupisz używkę, bo za 2 tys to jest dopiero rozbiegówka do naprawy silnika, która szybko przekroczy wartość dzisiejszej średnio 20 letniej 156.
    Gratuluję fantazji... reanimacja 156 tak jak i legendarnych silników busso dzisiaj na nowych podzespołach, wycofanych z produkcji dobrą dekadę temu, jest jak szukanie części do malucha czy poldka borewicza w fabryce w Tychach, w Bielsku czy na Żeraniu.
    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Na mobile zaglądam od czasu do czasu ale nic tam takiego nie widziałem.
    Kiepski zawodnik z Ciebie...
    SucheTrefferlisteDetailansicht
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 156 Sportwagon 2.5 V6 24V Q-System Distinctive
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 156 Sportwagon 3.2 V6 GTA
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 156 2.5 V6 Aut.,Leder,Navi
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 156 2.5 V6 24V
    ...
    tak z marszu na już wyciąg po modelu i marce na 1 z15 stron... dwie z nich za unijne 4 stówki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chcesz mi powiedzieć, że zrobię silnik i skrzynięcie za 2k zł? Nie specjanie interesuje mnie naprawa na używanych częściach.
    Gratuluję fantazji... reanimacja 156 tak jak i legendarnych silników busso dzisiaj na nowych podzespołach, wycofanych z produkcji dobrą dekadę temu, jest jak szukanie części do malucha czy poldka borewicza w fabryce w Tychach, w Bielsku czy na Żeraniu.
    Źle, bo nie że zrobisz a kupisz używkę, bo za 2 tys to jest dopiero rozbiegówka do naprawy silnika, która szybko przekroczy wartość dzisiejszej średnio 20 letniej 156.
    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Na mobile zaglądam od czasu do czasu ale nic tam takiego nie widziałem.
    Kiepski zawodnik z Ciebie...
    SucheTrefferlisteDetailansicht
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.5 V6 24V Q-System Distinctive
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 3.2 V6 GTA
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 Aut.,Leder,Navi
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V
    ...
    tak z marszu na już wyciąg po modelu i marce na 1 z15 stron... dwie z nich za unijne 4 stówki

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Ja chcę okazyjnie sprzedać 2.5 już z 3 miesiące i zastanawiam się gdzie są ci miłośnicy tych samochodów.
    Powoli dociera do mnie, że ci niby fani kupują alfy bo są po prostu tanie w zakupie a na nic innego ich po prostu nie stać.
    156 z 2.5 niedługo będzie wspomnieniem....

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    U ciebie kolego problemem jest skrzynia. Gdzie u nas w kraju nie na wielu warsztatów które gwarantują jakość takiej naprawy.
    A sprawa druga to to ze masz sporo racji , za tyle co chcesz sprzedać swoją jakis ekspert znajdzie inna jezdzaca. Bez podlogi...

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    I do tego nikt nie doceni ze auto ma nowy lakier, opony 12tys. przebiegu, proste felgi po renowacji, sporo części dodaję do auta itd.
    Wiem, że q-system to problem ale można zrobić z tego manuala :-)

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    I do tego nikt nie doceni ze auto ma nowy lakier, opony 12tys. przebiegu, proste felgi po renowacji, sporo części dodaję do auta itd.
    Wiem, że q-system to problem ale można zrobić z tego manuala :-)
    Dlaczego q-system to problem? Bardzo fajnie się tym jeździ, W trybie manualnym osiągi nie wiele gorsze od manuala. Trwałość chyba większa.
    Ja akurat takiej szukałem.A co do napraw skrzyni to Aisan jest stosowany w wielu autach i naprawialny w PL .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    Ja chcę okazyjnie sprzedać 2.5 już z 3 miesiące i zastanawiam się gdzie są ci miłośnicy tych samochodów.
    Powoli dociera do mnie, że ci niby fani kupują alfy bo są po prostu tanie w zakupie a na nic innego ich po prostu nie stać.
    156 z 2.5 niedługo będzie wspomnieniem....
    Coś w tym jest.Ale nie można wszystkich mierzyć jedną miarą.
    Swoją kupiłem w Berlinie za nie wielkie pieniądze. Auto generalnie ze Szwaicarii u jednego właściciela przez 15 lat.
    Doprowadzenie auta do stanu który mnie usatysfakcjonuje to wielokrotność sumy wydanej na zakup.A robię wszystko sam.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 10-09-2017 o 17:32
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    Ja chcę okazyjnie sprzedać 2.5 już z 3 miesiące i zastanawiam się gdzie są ci miłośnicy tych samochodów.
    Powoli dociera do mnie, że ci niby fani kupują alfy bo są po prostu tanie w zakupie a na nic innego ich po prostu nie stać.
    156 z 2.5 niedługo będzie wspomnieniem....
    Może tam, gdzie specjaliści od naprawy progów, montujący je do przegnitej podłogi? I przykręcający koła na trzy śruby .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 10-09-2017 o 17:27

Podobne wątki

  1. [156] Po zakupie. Czyli kosztów cz.2
    Utworzone przez Vapersisland w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 00:24
  2. Progi GT- ocena kosztów naprawy
    Utworzone przez williamdrake w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:23
  3. Prośba o wycene naprawy auta po kolizji, 147 TI 2004.
    Utworzone przez drq777 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory