Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77

Temat: 2.5 V6 - porady przed zakupem

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Panowie instrukcja podaje, że ten silnik bierze olej a Wy próbujecie zaklinać rzeczywistość. Silnik jest luźno spasowany do tego ma często gęsto nalatane kilkaset tysięcy kilometrów. Pierścienie olejowe jak w każdym aucie ulegają zuzyciu. Mój silnik ma się dobrze jak i pozostałe dwa Busso, które w ciągu ostatniego roku użytkowałem. Każdy brał olej tak jak podaje instrukcja. Jak ją znajdę to wrzucę fotkę.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Potwierdzam, że moje V6 też bierze olej. Oczywiście przed remontem brało więcej (max 0,5l / 1000km), a po remoncie bierze tylko kręcone wysoko i mniejsze ilości. Silnik konstrukcyjnie luźno pasowany i tak już ma. Jeżeli ktoś jeździ do 3-4tys. obr. to może wcale mu nie brać - a 3.0 i 3.2 ma już na tyle wysoki moment, że można tak jeździć
    Ja tam wręcz muszę od czasu do czasu zakręcić na 6500, więc trochę wtedy siorbnie
    Od remontu po wymianie pierwszego oleju dolałem może z 2 setki przez 4tys km. Jak dla mnie w pełni akceptowalne.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thoo24Mass Zobacz post
    Panowie instrukcja podaje, że ten silnik bierze olej a Wy próbujecie zaklinać rzeczywistość. Silnik jest luźno spasowany do tego ma często gęsto nalatane kilkaset tysięcy kilometrów. Pierścienie olejowe jak w każdym aucie ulegają zuzyciu. Mój silnik ma się dobrze jak i pozostałe dwa Busso, które w ciągu ostatniego roku użytkowałem. Każdy brał olej tak jak podaje instrukcja. Jak ją znajdę to wrzucę fotkę.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

    Ale nie siorbie. Instrukcyjne informacje to już góra górnych granic i raczej dupochron producenta. A pojęcie "siorbie olej" brzmi raczej jak litry a nie mililitry czy tam szklanka od wymiany do wymiany.

    Co do wspomnianych testów na CO2 - u mnie był robiony , wynik negatywny a i tak po troszeczku płyn znika w tajemniczych okolicznościach :-/
    Poza uszczelkami pod głowicami to jeszcze podejrzany jest wymiennik ciepła płyn-olej. Choć był ciśnieniowo sprawdzany i niby ok. Ale generalnie zabawa w chowanego. Choć można oczywiście z baniakiem i płynu chłodzącego, jak oleju jeździć i uważać że to ok wszystko - bo jedzie przecież (tak rozumiana "pancerność" faktycznie występuje) , jest stary, luźny i ma prawo być zużyty.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Skoro każdy tak siorbie ten olej, to mój musi być jakimś wyjątkiem , mimo pojemności 3,2 oraz faktu że od czasu do czasu przygazowuję (często się nie da, takie drogi) bierze ok. 0,1 l/1000km. Przy większym spalaniu oleju wydzielana jest sadza, zanieczyszcza ona także końcówkę tłumika. Wadą silnika mogą być duże koszty serwisu (wymiana rozrządu, pompy wody) i napraw - no i oczywiście zużycie paliwa.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Skąd się wziął mit o 'luźnym pasowaniu' tego motoru?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Skąd się wziął mit o 'luźnym pasowaniu' tego motoru?
    Włoski silnik, włoskie - luźne podejście do wszystkiego, z jakością i "pasowaniem" włącznie

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    156 SW 2.5 V6 Q-System
    Postów
    9

    Domyślnie

    Mój ostatnio wziął 1l na około 4000km, silnik kupiony na farta z (2003 rok ściągnięty z Włoch, wyjęty ze 166, podobno małym przebiegiem 140tys). Tyle, że było dolane nieco za dużo, ale to i tak mnie bardzo cieszy.
    Bardzo ważne przy tym silniku to rozrząd i regularne wymiany oleju. Rozrząd to rzecz bardziej niż święta, dobrze się o tym przekonałem i kosztowało mnie to nieco. Strzelił mi pasek dzień przed wymianą, prawdopodobnie rolka napinacza stanęła w miejscu i przez to pasek poleciał, żadnych objawów nie było, dziwnych dźwięków, po prostu brzmiał ładnie i pewnego dnia zgasł Dzięki temu mam zdrowy, zapasowy dół z 2004 roku, w razie cuś, odpukać.
    Cewki chyba wszystkie mi grały, wymieniłem na komplet nowych do Fiata 2.0 20V, trochę przeróbek i pasują, jeździ super już kilka miesięcy, 85zł za sztukę zapłaciłem.
    Pilnować poziomu wody, poprzedni właściciel nie zaglądał pod maskę ze 3 miesiące, aż pajęczyna była i było mało wody, wyszło że króciec węża powrotnego w zbiorniczku pękł, chyba w prawie każdej Alfie to się dzieje, nowy zbiorniczek 50zł. Wody w tym silniku jest całe morze ze względu na konstrukcję bloku.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Bimsky luźne pasowanie to nie mit a suche dane co do pasowań montażowych. Wystarczy postudiować lekturę.
    Alfist a gdzie ja pisałem o 3.2. Pisałem o 3.0 i 2.5. Okopcona końcówka może być również przez bogatą mieszankę i brak kata także nie musi świadczyć o nadmiernym braniu oleju. Jak komus ten silnik nie bierze oleju od wymiany do wymiany to niech zainteresuje się czy nie ma w nim benzyny. To tyle z mojej strony na temat oleju. Życzę bezawaryjnego użytkowania Busso, bo to świetny silnik.


    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Z tym olejem to tak nie wierzcie tej instrukcji. Moje 2.5 bierze ok 0.3/10 000 km. Nie wiem w jakim stanie musi byc silnik żeby brać 1.5 litra...

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=Thoo24Mass;2016118]. Jak komus ten silnik nie bierze oleju od wymiany do wymiany to niech zainteresuje się czy nie ma w nim benzyny.
    Ciekawe...

Podobne wątki

  1. [159] przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 17:10
  2. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  3. Przed zakupem 147 1,6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:52
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory