Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77

Temat: 2.5 V6 - porady przed zakupem

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    O moim silniku mogę powiedzieć, że nie zużywa w zasadzie oleju, ale ja jeżdżę jak grzyb i rzadko przekraczam 4-4.5 kRPM. Autostrada to dozwolone 130-140 km/h. Oczywiście czasami zdarzy mi się "depnąć" w mieście od świateł do świateł. Od momentu wymiany oleju 6000 km temu, nie dolewałem go, nalałem prawie pod "MAX" i tyle mniej więcej jest do teraz. Lepkość 10W40

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    z jakimi V jezdzicie? I na jakich obrotach? Ale tak serio
    Jeżdżę szybko, na wysokich obrotach, gdzie się ta i jak się da w granicach rozsądku. Dolewam około 2 litrów na 10 tyś km.
    Silnik w środku jak po myjce ultradźwiękowej, krzywki jak nowe, sprężanie w normie.
    Duże obroty, olej ubywa.
    Małe obroty paliwo spływa do miski.
    Jedni piszą prawdę, inni się łudzą, a jeszcze inni chcą kiedyś sprzedać igiełkę więc oleju spalać nie może.
    Temat rzeka a konsensusu żadnego być nie może, jak w tematach o zużyciu paliwa lub wojenkach benzynowo-dieslowskich.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    civic 1.3
    Postów
    5

    Domyślnie

    Panowie, a jak z wymianą rozrządu? Da się ogarnąć samemu, czy tylko serwis i specjalistyczny klucz do blokady jest potrzebny ? Ile wam pali LPG 2.5-3.2 ?
    Ostatnio edytowane przez juventus94 ; 07-09-2017 o 04:17

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    Rozrząd sam wymienisz jak masz jakieś pojęcie o mechanice bo dostęp jest bardzo łatwy od strony kola no a blokady można pożyczyć nie kosztuje dużo... i kup dobrej firmy na tym się nie oszczędza... Co to brania oleju jak ktoś dolewa po 2 litry nawet na te 10 tysi to chyba ma dziurę w silniku zostawia wam ślady? Czy kałuże:-)
    Co do lpg to nie wiem na gazie to.ja herbatę robię a benzyny bierze max 13 ... na trasie jak jechałem na wakacje 400 km w jedną stronę to wziął 9.5 nie jechałem szybko co prawda bo chciałem tam dojechać w całości także wg przepisów może raz się zdarzyło jak na zderzaku siadła beta to już trzeba pokazać gdzie jej miejsce :-)

    W każdym bądź razie bierz 166 warto moja ma.teraz kaprysy z żarówkami licznika zaczęły się palić a jakoś nie mam weny rozbierać licznika :-(

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ja to chyba do 11 swoich aut chyba w całym zyciu dolalem łącznie te dwa litry . Bo dolewanie oleju kojarze w dwóch .
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 07-09-2017 o 09:43

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Temat rzeka a konsensusu żadnego być nie może, jak w tematach o zużyciu paliwa lub wojenkach benzynowo-dieslowskich.
    jak nie będzie ? - co do spalania (benzyny) w Vkach jest wyjątkowo zgodne z instrukcją, a w kwesti benz-diesel przecież chyba wątpliwości nie ma
    A co do oleju - cóż, mamy przykłady Vek przed i po remontach.

    A spalać powinien jak najmniej, nawet jak na trackdaye Vka jeździłem to nie wiem czy litr dolałem na 10tys.
    Może też nie tylko to kwestia spalania, ale odparowywania oleju ? (mają ten Noack swój przecież nie bez powodu oznaczany) - Vki generują w cholerę ciepła, a biorąc pod uwagę że łatwo je przegrzewać, a jak zaniedbane (oczywistości - chłodnica, pompa, ubytki płynu, stare ruryt, uszczelki , pękające zbiorniczki itd. itp. - ogólnie "starość" i oszczędności ) , gonione w gorące dni - to odparowywanie musi na logikę mocno rosnąć i będzie większe niż w TSie (odparowanie, nie ogólne pojęcie "pobór" ) . Ten Noack to 15% - granica dla normy oleju SL, mają coś koło 7-8%w papierach więc realnie w wyższych niż pomiarowe temperaturach - na pewno więcej. Więc gdy olej z wysokim Noack + w gorącej Vce czy już w ogle przegrzewającej się, plus jak do tego ubytki fizyczne przez pierścienie czy uszczelniacze - no to faktycznie do jakichś wielolitrowych wartości może dojść zużycie.
    Swoją drogą ciekawa sprawa, pewien wiek V-ek i przebiegi około 200tys i w kilku wątkach rozważania o zużyciu przez nie oleju jakoś wcześniej latami dyskusji aż takich o tym nie było.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    @Juventus, kupuj Alfę z tym silnikiem- to dobry wybór, bo tych silników już nie produkują i coraz trudniej je będzie kupić, ta V6 to silnik z prawdziwego zdarzenia, mający osiągi, dający przyjemność z jazdy, odpowiednio brzmiący i wyglądający, to nie to co dzisiejsze doładowane odkurzacze, ekologiczne i ciche. Musisz się tylko pogodzić z dużym zużyciem paliwa, ale tego silnika nie wybierają ci, którzy przede wszystkim chcą oszczędzać. Najgorszą rzeczą po zakupie byłby remont- to już trochę kosztuje, tak więc zwracaj uwagę na to co tu o tym napisano.

  8. #38
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To prawda - jak jeździ i jest sprawny -> jest świetny ! w sensie wrażeń z komunikacji z nim, zwłaszcza przy turbawkach r4 obecnych mieniących się mocnymi. No tylko w żadnym wypadku nie powinno się Vki kupować za ostatnie pieniądze i bez pewnego stałego dochodu (w sensie dochodu celowanego na utrzymanie jej) . Spalanie ? naprawdę przy tej mocy to już nie ma diametralnej różnicy nawet ze współczesnymi silnikami (diametralnej, nie mówię o 2-3 litrach) . Co przy cenie zakupu śmiesznej wręcz obecnie (zresztą zawsze w zasadzie) można pominąć.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    jak nie będzie ? - co do spalania (benzyny) w Vkach jest wyjątkowo zgodne z instrukcją
    Czytam wręcz przeciwne opinie producent ewidentnie zawyża te wartości. Tylko nie wiem po co

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    a w kwesti benz-diesel przecież chyba wątpliwości nie ma
    Odważnie, ignorujesz takich którym nie podoba się dźwięk v-ki a w ekstazę wprowadza ich żywiołowy klekot. A jak udowodniono nie raz to przecież jedyna zaleta busso.

    Pewnie że powinien spalać mniej, jak przed wymianą oleju nie zrobię dolewek to zejdę ze zużyciem do litra, przecież na minimum też będzie jeździł. 13-nasto letni silnik, uszczelniacze zaworowe pewnie od temperatury zmieniły się w plastik, obroty często podchodzące pod 6500, gruby film olejowy oleju 10w60 którego najlepsze pierścienie świata nie zgarną w całości z tulei cylindra (wszystko razy sześć) dodajmy natrysk na denka tłoka, dużo lotnych dodatków porządnego oleju odparowywane przez dwie odmy wprost pod iskrę zapłonu.
    No dramat po prostu, czeka mnie remont. A co niech następny właściciel się cieszy

    A na poważnie, całkowicie mnie to nie martwi.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #40
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Spalanie ? naprawdę przy tej mocy to już nie ma diametralnej różnicy nawet ze współczesnymi silnikami (diametralnej, nie mówię o 2-3 litrach)
    Dokładnie! Daleko nie szukając Giulia Veloce ciśnięta pali tyle co Busso - wiem że ma więcej mocy, ale ten silnik to odkurzacz, że zacytuję Alfista
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [159] przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 17:10
  2. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  3. Przed zakupem 147 1,6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:52
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory