Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: czujnik położenia wału korbowego

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie czujnik położenia wału korbowego

    Witam wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc.
    Moja alfa ma co jakiś czas humora i zdarza się że nie chce odpalić zwłaszcza po ostrzejszej jeździe. Doszukałem się że możliwą przyczyną może być czujnik położenia wału korbowego i tu pojawia się pytanie. Wymieniać samodzielnie czy do serwisu? Może ktoś wie jak to zrobić?

  2. #2
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    najlepiej do serwisu, minuta 10 i po kłopocie

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie

    Jaki może być (tak orientacyjnie) koszt tak krótkiej wizyty?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał usarz Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc.
    Moja alfa ma co jakiś czas humora i zdarza się że nie chce odpalić zwłaszcza po ostrzejszej jeździe. Doszukałem się że możliwą przyczyną może być czujnik położenia wału korbowego i tu pojawia się pytanie. Wymieniać samodzielnie czy do serwisu? Może ktoś wie jak to zrobić?
    A jakie masz wtedy objawy??świeci się kontrolka od wtrysków?? kręci a nie zapala-nie dostaje paliwa?? bo ja coś takiego mam tylko po normalnej jeździe coraz częściej się to zadrza xD Kolega już jakiś pisał,że taki czujnik około 150zł.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak mówisz tzn. przy pierwszej próbie wszystko jest ok, ale silnik tylko zakręci i nic. Przy kolejne próbie kontrolka wtrysków kontrolka już nie gaśnie. U mnie pomaga postój od 15 min do prawie godz. (różnie z tym bywa). Następne podejście już przy zapalonej kontrolce - jak zapali to po przekroczeniu ok. 2,5tys.obr. kontrolka gaśnie a alfina śmiga aż miło.

    Małe ale jak upierd... zjawisko. W tym tygodniu muszę coś z tym zrobić bo moja cierpliwość się kończy.

  6. #6
    sproket
    Gość

    Domyślnie

    Wymiana czujnika to bardzo proste, tylko z dostaniem się do niego jest różnie.
    Miałem podobny problem z kontrolką wtrysków zaświecała się i nie gasła- oczywiście brak możliwości odpalenia.
    Podpięcie do komputera- czujnik położenia wału lub czujnik wałka rozrządu.
    Wymieniłem za poradą oba i działało wszystko krótko dwa dni i znowu nie zapala.
    Nie wiedziałem co to może być czujnik nowe a auto nie odpala.
    Akumulator kręcił bez problemu.Doradzano mi że pompa wtryskowa i wiele innych rzeczy.
    Coś mnie tknęło żeby sprawdzić napięcie akumulatora podczas rozruchu i okazało sie że spada poniżej 10V, więc wymieniłem akumulator pomimo że był dobry.
    Od tego czasu problem z zaświecaniem się kontrolki wtrysku znikł i odpala aż miło.
    Koszt czujniki wymienione niepotrzebnie - 300zł i akumulator 500zł.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał sproket Zobacz post
    Wymiana czujnika to bardzo proste, tylko z dostaniem się do niego jest różnie.
    Miałem podobny problem z kontrolką wtrysków zaświecała się i nie gasła- oczywiście brak możliwości odpalenia.
    Podpięcie do komputera- czujnik położenia wału lub czujnik wałka rozrządu.
    Wymieniłem za poradą oba i działało wszystko krótko dwa dni i znowu nie zapala.
    Nie wiedziałem co to może być czujnik nowe a auto nie odpala.
    Akumulator kręcił bez problemu.Doradzano mi że pompa wtryskowa i wiele innych rzeczy.
    Coś mnie tknęło żeby sprawdzić napięcie akumulatora podczas rozruchu i okazało sie że spada poniżej 10V, więc wymieniłem akumulator pomimo że był dobry.
    Od tego czasu problem z zaświecaniem się kontrolki wtrysku znikł i odpala aż miło.
    Koszt czujniki wymienione niepotrzebnie - 300zł i akumulator 500zł.
    W tym może coś być xD Bo gdy nie chce mi odpalić i niby kręci dobrze to zauważyłem,że zeruje mi się licznik przejechanych km.-jakis skok napięcia??

  8. #8
    tm_2004
    Gość

    Domyślnie

    Nie tyle skok, co raczej spadek. Proponuję podpiąć się miernikiem do akumulatora, i niech druga osoba "pokręci" rozrusznikiem. Miernik powinien pokazywać conajmniej 12V

  9. #9
    sproket
    Gość

    Domyślnie

    U mnie akumulator kręcił i to nawet dość długo, ale jego napięcie było za małe.
    Na postoju miałem 12,8V, ale gdy zaczynałem kręcić to napięcie spadało nawet do 10V.
    Mogłem kręcić nawet 10 minut, a akumulator nie padał, ale przy tak niskim napięciu wyskakiwała marchewa.
    Jaka masz pojemność akumulatora?, może to jest twój problem za mała pojemność rozruchowa.
    Kupiłem nowy i problem znikł, a wielu doradzało remont pompy wtryskowej i wiele innych rzeczy.
    Najgorsze było to że po podpięciu komputera miałem błędy czujnika wału i czujnika wałka rozrządu i nie było błędu za niskiego napięcia.
    Jako ciekawostkę podam to że raz jak wyskoczyła marchewa mogłem zapomnieć o odpaleniu i postanowiłem zjechać na luzie z górki i wtedy pomyślałem że spróbuje wrzucić bieg- raz kozie śmierć- i auto odpaliło, a kontrolka wtrysku zgasła.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie

    Niby wszystko co piszecie się zgadza ale ja akumulator wymieniłem 2 tyg na centre 80mAh bo przy częstym kręceniu stary nie dawał rady.

    A i tu kolejne pytanie. Jakie macie aku. u siebie bo ja po zakupie miałem 50.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:10 ----------

    Spokret dzięki za info i foto w poście na temat kontroli wtrysków, spróbuję jeszcze wymienić czujnik poł. wału.

    Pytanie do Maciek-156: można wymienić sam czujnik temp. czy trzeba cały termostat?

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wału korbowego?
    Utworzone przez Wojtek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 10:39
  2. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 18:55
  3. Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez LoKi w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 17:06
  4. [146] Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez Bandul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 00:02
  5. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez trei w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory