Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 156 2.4jtd - głośne stuki podczas jazy! HELP HELP

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ironluk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.4JTD, 150km, 2003r
    Postów
    27

    Exclamation 156 2.4jtd - głośne stuki podczas jazy! HELP HELP

    Witam

    Jak w temacie alfons 156 2.4jtd 150kucy, coś napie.... podczas przyśpieszania. Mam już trochę dosyć bo zmieniłem prawie wszystko bo i tak było zmasakrowane po 80tyś a więc.. poduchy pod silnikiem i skrzynią, przeguby zew lewy i prawy, przegub wewnętrzny, wahacze git, drążki git, sprzęgło, dwumas, turbo, łączenia wydechu tzn gumowe wieszaki tą siatkę która łączy wydechy przy silniku też.. tarcze, klocki ...a dalej podczas przyśpieszania na rozgrzanym silniku występuje stuk rytmiczny jakby się to coś kręciło bo nasila się i słabnie jak odpuszczam gaz. Wydaje mi się, ze stuki słychać jakby pod siedzeniami lub właśnie na środku tam gdzie koła ale ze to chyba odpowiada własnie przegub wewnętrzny. CO najlepsze wali to już ze 4000 - 5000tys km i za ch nie wiem co to.

    Gościu sprawdzał skrzynie teraz przy wymianie sprzęgła i dwumasu, myślałem że to mechanizm różnicowy ale podobno git i ma normalne luzy takie jak mieć musi, a skrzynia normalnie chodzi biegi wchodzą elegancko......

    Odgłosy najmocniej ustają jak się jedzie z jedną prędkością a ustają jak wbijam na luz np z 3 lub 4 i samochód wtedy już cicho się toczy ...

    Dajcie jakiś pomysł ??? bo zatopie to auto w Wiśle w wawie i będzie to widowiskowy lot



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ironluk ; 22-09-2017 o 22:33

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Sprzedaj na części. Wielu chętnych się znajdzie a i dużo kasy którą wpakowałeś to się tobie zwróci.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Stukanie jest tylko na rozgrzanym silniku ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ironluk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.4JTD, 150km, 2003r
    Postów
    27

    Domyślnie

    Stukanie już jest zawsze... przy przyspieszaniu i na niskich obrotach najmniej przy 80km/h ..nie wiem oni kaman

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jakie dokładnie są te odgłosy ? stukanie, szorowanie ? po odpuszczeniu gazu ustają ? czy tylko cichną ? który przegub wewnętrzny wymieniony prawy czy lewy ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ironluk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.4JTD, 150km, 2003r
    Postów
    27

    Domyślnie

    Jakby walenie młotkiem o coś metalowego ... wymieniony lewy przeguby wewnętrzny. Obydwa zewnętrzne... czyli pewnie to prawy wewnętrzny skoro dalej coś napie.... najgorsze jest to że nikt tego nie potrafi zdiagnozować

    - - - Updated - - -

    Stuki są i przy przyspieszaniu i zwalnianiu raz głośniej raz ciszej ... przy 120 wogole na 5biegu poniżej 2000 obrotów jakbyś walił młotkiem gumowym takie stłumione

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    80 tys. km przejechałeś czy na liczniku tyle?

    Wymień ten przegub prawy. Dużo nie kosztuje a będziesz miał pewność. Jak już będziesz miał go do Wisły spychać to napisz do mnie. Dam Ci namiar na specjalistę od Alf.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ironluk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.4JTD, 150km, 2003r
    Postów
    27

    Domyślnie

    Nie wiem czy to w końcu wewnętrzny przegub ponieważ lewy zmieniałem obydwa zewnętrzne.... zero drgań na kierownicy, zero odgłosów podczas mocnych skrętów, koła się idealnie toczą. Myślę teraz nad poduszkami pod silnikiem i skrzynią... podobno jeb..poduszka przenosi drgania z silnika na układ napędowy. Mam też w myśli tą poduszke górną od macpersona, że może podskakuje podczas jazdy i daje taki stłumiony metaliczny dźwięk

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Łożysko podpory półosi sprawdzane ? też potrafi podobne dzwięki wydawać. ale opis bardziej pasuje do uszkodzonej skrzyni biegów.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ironluk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156, 2.4JTD, 150km, 2003r
    Postów
    27

    Domyślnie

    łożysko nie sprawdzone ale zainteresuje się tym ... koła kręcą się idealnie. dzis byłem na szarpakach skp i gościu powiedział, że zawias przód malina zero luzów wszystko ciasno czym trochę mnie zmartwił. Albo to ta płyta aluminiowa połamana wchodzi w rezonans i tak wali albo myślę nad amorkiem przód poduszką .. bo w sumie są fabryczne chyba ) Poduszkę zmieniłem silnika tą z góry i samochód nie drży... zostało mi to jeb... walenie.. a przejechałem kolejny 1000km już z 5000 i nic się nie chce urwać ani wykazać.

    Odgłosy są jakby po lewej stronie, mechanizm różnicowy działa normalni luzy są takie jak powinny być tak mówił mechanik ale przestaje mu ufać może poprostu tego nie zrobił albo źle to zrobił... najgorsze, że to wiąże się znowu ze zdjęciem skrzyni nie mam kurw.. siły do tego ale nie ustąpie do końca mojego lub tego Alfonsa.
    Czym szybciej jadę 120 do 200 to odgłosy przestają być słyszalne coś chyba wchodzi w rezonans..przy niskich obrotach 2000 i poniżej.
    A są jakieś słyszalne lub odczuwalne obiawy awarii skrzyni ??? nie powinno być problemów z wrzucaniem biegów itp ?? bo nic takiego nie występuje biegi wchodzą idealnie auto przyśpiesza płynnie nie rzuca budą..

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 16:33
  2. Głośne stuki przy skręcaniu kół - filmik
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 07:21
  3. Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 19:16
  4. Głośne stuki podczas hamowania
    Utworzone przez tomaszt79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 11:42
  5. Stuki z silnika głośne
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory