Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] nie odpala - dyskoteka na desce rozdzielczej - POMOCY!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    21

    Domyślnie [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] nie odpala - dyskoteka na desce rozdzielczej - POMOCY!

    Witam,
    Mam mega problem z moją [notranslate]Alfa[/notranslate] 156, 1.9 JTD, 115KM, 2004r, a mianowicie, wracając wczoraj z trasy 130km na postoju wyczułem najpierw delikatny zapach w kabinie jakby delikatnie guma, pasek, albo coś takiego, oraz przy przyśpieszaniu dało się słyszeć delikatny szum. Pierwsza diagnoza poluzował się pasek. Dziś rano po dojechaniu do pracy zauważyłem świecącą się kontrolkę aku. Zmiana diagnozy na alternator. Przeczesałem już tematy odnośnie alternatora i w sumie się zgadzało, bo albo cały do regeneracji, albo sprzegiełko... Aku mam dobre, bo nowe od stycznia więc pomyślałem, że spokojnie dojade do domu około 10km. Gdzies tak przy 6 km komunikat "System ABS failure" zaraz po tym, "VDC system failure" później już coś typu "EDC, albo EDV stop engine", nie działy szyby i chyba migacze... no ale do domu dojechałem. Po 3h chce podjechać pod garaż, żeby doładowac aku (wcześniej zastawiony) i przy przekręcaniu kluczyka DYSKOTEKA wszystkie kontroli na desce świecą, migają, z podszybia "cyk, cyk, cyk" ogólnie brakuje tylko św. Mikołaja, bo choinka już mruga... no ale [notranslate]Alfa[/notranslate] nie odpala, przekręcając zapłon wszystko na chwile gaśnie i przy cofnięciu kluczyka od nowa impreza... Czy to dalej będą objawy od alternatora? Póki co przepchnąłem auto i podłaczyłem pod prostownik, choć do końca aku jeszcze nie padło... Proszę o pomoc! bo mam mega problem z holowaniem auta, bo nie mam oczka do holowania i mam problem z dobraniem, więc chciałbym uruchomić Alfę na podwórku tak, żebym chociaż do mechanika / elektryka podjechał, Swarzędz, okolicę Poznania.
    Dzięki za każda pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Nie patrzyłeś pod maske? Czy wszystkie paski sa na miejscu? Objawy dyskoteki to objaw słabego aku jak bys podpioł voltomierz to bys wiedział zeby nie kręcić nie poleca sie jezdzic tylko na aku bo raz aku cierpi i mozesz wykończyć elektronike w twoim przypadku jesli kontrolki przy probie odpaleni zgasły to musisz juz szukać komputera do airbagów ... napewno napiecie spadło ponizej 9v wiec w airbagach masz bląd 01 co znaczy ze zblokowane i albo dasz do programowania albo znajdziesz inny reszta to kwestia czyszczenia ecu i powinno odpalić


    Czy podczas jazdy w glośnikach nie było słychać gwizdu wzrastajacego z obrotami silnika ? Jakie było ładowanie ? Czemu aku wymieniałeś? Moze to były oznaki umierającego alternatora ...
    Ostatnio edytowane przez Didi1102 ; 25-09-2017 o 22:43

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Pod maskę patrzyłem, paski na miejscu, napięte... Voltomierza nie posiadam przy sobie, a o tej godzinie juz nie zorganizuję, a co do nie jeżdżenia na samym aku, to tak jakby nie miałem innej możiwości... To powiadasz, że kogoś z komputerem musiałbym załatwić? Ma ktoś może jakiś namiar na taką osobę z okolic Poznania?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Kabel do naszych alf kosztuje okolo 50 zl :/ programy nawet free pomagaja z ecu silnika mamy fes, mes i alfaobd do dyspozycji warto zaopatrzyć sie samemu pomaga podpowiem szukaj kabla kkl-409.9 kombajn na nasze alfy taki niebieski z przełącznikiem
    Ostatnio edytowane przez Didi1102 ; 25-09-2017 o 23:00

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Naładuj akumulator, takie objawy jak opisałeś świadczą o jego całkowitym rozładowaniu.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Popieram powyższy post....akumulator zero energii, nie masz ładowania zapewne...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    21

    Domyślnie

    A więc mieliście racje! aku rozładowane dość poważnie było, jednak przyczyną był niesprawny alternator, gdyż po naładowaniu aku auto odpaliło, ale ładowanie na włączonym silniku nie istniało. Alternator kupiłem regenerowany (swoją drogą wygladał jak nowy i jeden ze sprzedawców na allegro daje 2 letnia gwarancję, a cena to 288zł, także byłem zadowolony pod tym względem chociaż ) jest już zamontowany i [notranslate]Alfa[/notranslate] śmiga... teraz pora się wziąć za stuki w zawieszeniu z przodu przy przyśpieszaniu... jakieś pomysły ?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Amortyzajcja silnika/ skrzyni, przeguby,luzy w zawieszeniu

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,546

    Domyślnie

    Jak już Alfka śmiga to warto pokasować błędy, bo zapewne sporo ich zostało w pamięci

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    21

    Domyślnie

    Fakt, błędów nazbierało się sporo, w szczególności, że od 3 lat nie była podłączana do komputera w końcu świecące się poduszki zniknęły ... ale jeszcze oprócz zawieszenia mechanik stwierdził jakąś nieszczelność przy pompie wysokiego ciśnienia...
    Temat dyskoteki załatwiony, także temat do zmaknięcia... później będę nowe otwierał
    Dzięki wszystkim za pomoc!

Podobne wątki

  1. POMOCY!!!!! dziwne stukanie w desce rozdzielczej
    Utworzone przez pawel820 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 12:50
  2. Choinka na desce rozdzielczej alfa 159 1.9 JTDM 16V 150km
    Utworzone przez Bartosz 31 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 08:09
  3. [159] Dyskoteka na desce rozdziielczej
    Utworzone przez wrobel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 11:16
  4. [159] napis na desce rozdzielczej
    Utworzone przez b0b3k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 22:11
  5. [146] Alfa 146-nie działa podświetlanie na desce rozdzielczej.
    Utworzone przez elBuli w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory